KOBIDO niechirurgiczny lifting twarzy

SPA

STREFA PREMIUM – DZIAŁ SPA&WELLNESS

[membership_breadcrumbs style=”7″]

— SPACER —

KOBIDO niechirurgiczny lifting twarzy

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”18″ font_color=”%23ffffff”]autor: Tomasz Tomasik, Fizjoterapeuta, masażysta, szkoleniowiec. Specjalizuje się w kursach masaży orientalnych. www.akademia-spa.pl[/text_block]

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma” (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

[/text_block]

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu amma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

CHARAKTERYSTYKA MASAŻU KOBIDO

[/text_block]

— SPACER —

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykład technika wibracyjna, którą wykonuje się przy szybkim drżeniu rąk i palców, powszechnie stosowana jest w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

OPIS PRZYKŁADOWEJ SESJI MASAŻU KOBIDO

[/text_block]

— SPACER —

Zwykle sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta i zniwelowania napięcia, szkodliwego na kolejnych etapach rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment, przechodzi do elementów masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki.

Dopiero po tych etapach można przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido, czyli: perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki muszą być wykonywane z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji.

Techniki liftingujące wykonywane są głównie na twarzy, ale mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

[/text_block]

— SPACER —

Masaż Kobido znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki stosowanym technikom można naturalnie i z biegiem czasu:

– zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne;

– zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry;

– odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni;

– stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry;

– oczyścić skórę, usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzięki czemu dodaje się jej naturalnego blasku;

– zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy;

– stymulować produkcję składników skóry — kolagenu i elastyny.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

ZDROWOTNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

[/text_block]

— SPACER —

Efekty wizualne to nie wszystko — masaż Kobido pomaga także rozwiązać wiele dolegliwości zdrowotnych ciała:

– reguluje bilans energetyczny całego ciała;

– walczy ze stresem;

– zapewnia pełny relaks i odprężenie;

– zmniejsza efekty bruksizmu;

– łagodzi bóle głowy;

– pozwoli uniknąć efektu sztywności twarzy;

– zmniejsza problemy z układem pokarmowym;

– poprawia wzrok.

— SPACER —

[membership_sidebar style=”8″ show_children=”Y” title=”STREFA%20PREMIUM”]

[membership_sidebar style=”9″]

— SPACER —

— SPACER —

CZYTAJ W DZIALE BIZNES:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16667″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”20″ width=”940″]Martyna Kruszyk, właściciel i terapeuta w OD’NOVA Miejskie Spa w Ostrowie Wielkopolskim:

– Prowadzę kameralne, dwugabinetowe spa w Ostrowie Wielkopolskim. Postawiłam na marki kosmetyków bliskie natury, wykorzystujące moc aromaterapii, stosowane przy technikach manualnych. W rytuałach na twarz wykorzystuję japoński masaż twarzy Kobido, którego nauczył mnie pan Tomasz Tomasik z Akademii Spa. Przyznam szczerze, że zachwytom klientek i klientów nie ma końca. Masaż wykonany z sercem i zaangażowaniem, poza bezsprzecznie zauważalnymi efektami kosmetycznymi, przenosi w świat błogiego relaksu, którego wszyscy obecnie tak bardzo potrzebujemy. Jego moc polega na tym, że dzięki masażowi każdy, nawet najprostszy zabieg kosmetyczny, zmienia się w prawdziwy rytuał, zgodny z filozofią mojego naturalnego spa.[/text_block]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

DLA KOGO

[/text_block]

— SPACER —

Masaż Kobido jest świetną opcją dla tych, którzy chcą połączyć całkowicie relaksującą sesję ze spektakularnym efektem liftingu twarzy. Ten rodzaj masażu jest również idealny dla tych, którzy cierpią z powodu migreny, zapewnia odpoczynek i relaks umysłu, a także polecany jest osobom z „ciężkimi oczami”, spędzającymi wiele godzin przed komputerem, ponieważ dodatkowo relaksuje mięśnie okolic oczu.

Kobido jest również korzystne dla tych, którzy cierpią na bruksizm, ponieważ zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym. Przeciwwskazania do masażu to z kolei: ostre stany zapalne organizmu (gorączka), stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne), przerwanie ciągłości naskórka, cera naczynkowa, wysokie nadciśnienie tętnicze, ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe, trądzik różowaty w fazie zaostrzenia.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

NAUKA MASAŻU KOBIDO

[/text_block]

— SPACER —

Na naukę masażu Kobido należy poświęcić minimum 3 dni. Ponieważ Kobido należy do najtrudniejszej techniki masażu na świecie, kosmetolog pragnący poznać jego tajniki powinien znać podstawy masażu klasycznego twarzy, wzbogacone o duże doświadczenie manualne.

Każdy z uczestników uczy się wykonania poszczególnych technik, ale jest również odbiorcą masażu, aby poczuć siłę, intensywność czy tempo masażu na własnej twarzy. Terapeuci podczas nauki poznają praktyczne wykonanie pełnej, kompleksowej, 45-minutowej sesji. Ważna jest również umiejętność dobrania indywidualnej sesji masażu w zależności od potrzeb klienta. Nie dla wszystkich osób wskazane jest wykonywanie wszystkich elementów masażu.

Częścią praktycznego kursu jest również nauka głębokiego masażu szyi i karku, technik drenujących oraz masażu na sucho w celu rozluźnienia napiętych mięśni mimicznych. Naukę masażu Kobido łączy się również z masażem shiatsu, japońską terapią, która poprzez ucisk charakterystycznych punktów pomaga przywrócić pozytywny bilans energetyczny organizmu.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

WPROWADZENIE DO OFERTY SALONU BEAUTY

[/text_block]

— SPACER —

Klienci salonów beauty oczekują coraz bardziej spektakularnych efektów, jednocześnie nie do końca chętnie korzystają jednak z urządzeń i zabiegów medycyny estetycznej. Część osób z obawy o działania niepożądane decyduje się tylko na zabiegi manualne. Dla takich klientów idealnym rozwiązaniem będzie masaż Kobido.

W ofercie beauty może być wprowadzony jako jednorazowy masaż bankietowy ze spektakularnym efektem już po pierwszej sesji. Drugą opcją jest pełna, trzymiesięczna kuracja Kobido — od jednego masażu w tygodniu do jednej wizyty raz na dwa tygodnie. To przyczyni się do wzrostu ilości wykonywanych masaży w salonie.

Również klienci hotelowych spa docenią technikę masażu Kobido. Właśnie ta grupa klientów nie wyobraża sobie często wizyty w spa bez długiego i przyjemnego masażu. Kobido w 100% spełni ich oczekiwania. Nie możemy zapomnieć, że oprócz efektu wizualnego, masaż Kobido to rytuał spa trwający 45 minut, składający się z etapu głębokiego masażu relaksującego, drenażu limfatycznego, liftingu i akupresury twarzy.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

ŁĄCZENIE MASAŻU Z ZABIEGIEM KOSMETYCZNYM

[/text_block]

— SPACER —

Masaż Kobido może być wykonywany jako osobna sesja samego masażu, poprzedzona demakijażem. Łącznie te dwa etapy zajmują 55 minut, co jest standardowym czasem zabiegu kosmetycznego. Dodając etapy peelingu i maski, zabieg może trwać ponad 90 min, co czyni go już prawdziwym rytuałem spa.

Masaż można włączyć do każdej oferty zabiegów danej marki kosmetycznej, na której pracuje salon. Nie ma obowiązków i specjalnych wskazań co do wyboru specjalnej firmy. Musimy jednak pamiętać, że niska jakość produktu może zniweczyć całą nasza pracę i efekty masażu Kobido.

— SPACER —

CZYTAJ O KOSMETOLOGII:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16794″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”20″ width=”940″]

Wszystkie techniki masażu Kobido muszą być wykonywane z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Techniki liftingujące wykonywane są głównie na twarzy, ale mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona.

[/text_block]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

W strefie wiedzy:

[/text_block]

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16399″ opm=”1″]

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ opm=”1″]

KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

SPA

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma” (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu amma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

CHARAKTERYSTYKA MASAŻU KOBIDO

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykład technika wibracyjna, którą wykonuje się przy szybkim drżeniu rąk i palców, powszechnie stosowana jest w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

OPIS PRZYKŁADOWEJ SESJI MASAŻU KOBIDO

Zwykle sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta i zniwelowania napięcia, szkodliwego na kolejnych etapach rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment, przechodzi do elementów masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki.

Dopiero po tych etapach można przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido, czyli: perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki muszą być wykonywane z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji.

Techniki liftingujące wykonywane są głównie na twarzy, ale mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona.

– Prowadzę kameralne, dwugabinetowe spa w Ostrowie Wielkopolskim. Postawiłam na marki kosmetyków bliskie natury, wykorzystujące moc aromaterapii, stosowane przy technikach manualnych. W rytuałach na twarz wykorzystuję japoński masaż twarzy Kobido, którego nauczył mnie pan Tomasz Tomasik z Akademii Spa. Przyznam szczerze, że zachwytom klientek i klientów nie ma końca. Masaż wykonany z sercem i zaangażowaniem, poza bezsprzecznie zauważalnymi efektami kosmetycznymi, przenosi w świat błogiego relaksu, którego wszyscy obecnie tak bardzo potrzebujemy. Jego moc polega na tym, że dzięki masażowi każdy, nawet najprostszy zabieg kosmetyczny, zmienia się w prawdziwy rytuał, zgodny z filozofią mojego naturalnego spa. Martyna Kruszyk, właściciel i terapeuta w OD'NOVA Miejskie Spa w Ostrowie Wielkopolskim
WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

Masaż Kobido znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki stosowanym technikom można naturalnie i z biegiem czasu:

• zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne;

• zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry;

• odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni;

• stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry; (…)

Czytaj cały artykuł w BEAUTY INSPIRATION 4/2017 >>>

Tomasz Tomasik
Fizjoterapeuta, masażysta, szkoleniowiec.
Specjalizuje się w kursach masaży orientalnych.
www.akademia-spa.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej