Japoński rytuał masażu twarzy – lifting bez skalpela

SPA

STREFA PREMIUM – DZIAŁ SPA&WELLNESS

[membership_breadcrumbs style=”7″]

— SPACER —

Japoński rytuał masażu twarzy – lifting bez skalpela

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”18″ font_color=”%23ffffff”]autor: Tomasz Tomasik, Fizjoterapeuta, masażysta, szkoleniowiec. Specjalizuje się w kursach masaży orientalnych. www.akademia-spa.pl[/text_block]

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

W Japonii piękno jest oznaką zdrowia. Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

[/text_block]

W języku japońskim masaż twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma). Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

PIĘKNO CZYTAM Z TWARZY

[/text_block]

— SPACER —

Starojapońskie przysłowie mówi, że z twarzy osoby możemy wszystko wyczytać. Istnieją trzy główne zasady, które pomagają zdiagnozować świat informacji zapisany na naszej twarzy:

1. So In — genetyczne i wrodzone czynniki, które mogą spowodować np. piegi, zmiany skórne, skórę tłustą lub suchą.

2. Gai In — czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak nadmierne ciepło, zimno, wilgoć i suchość.

3. Nai In — czynniki wewnętrzne, które są spowodowane równowagi emocjonalnej, np. zbyt wiele smutku, złości, niepokoju lub strachu.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

ALTERNATYWA DLA ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

[/text_block]

— SPACER —

Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100 proc. bezpiecznym. Oprócz wyraźnej poprawy wyglądu skóry gwarantuje głębokie odprężenie.

Na bazie medycyny orientalnej japoński masaż twarzy wiąże się ściśle z pojęciem medycyny orientalnej, która z zasady hamuje przyczynę, a nie tylko leczy objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki japońskiego masażu twarzy są tak opracowane, aby po czterech etapach zniwelować przyczynę problemu. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi oczyszczenie, podczas którego pobudzane jest krążenie. Kolejny krok to lifting, który niweluje powstałe na twarzy zmiany. Na końcu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY
I etap: relaks

[/text_block]

— SPACER —

Na wstępie wykonujemy masaż dekoltu, karku i szyi. Masażysta skupia się na mięśniach szyi, karku i okolic potylicy, dzięki temu wpływa pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zmniejszenie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Napięte mięśnie szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy, blokując dostawę odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych. Masaż pozwala na zmniejszenie zmarszczek i utrzymanie zdrowych komórek. Dodatkowo pomaga odpocząć i redukuje stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą ciepła rozluźniane jest całe ciało. Powoduje to absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

II etap: drenaż limfatyczny

[/text_block]

— SPACER —

Teraz czas na usunięcie toksyn. W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych do skóry i pozbywanie toksyn przełożą się na lepszą kondycję skóry. W efekcie, po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna. Jeśli pomimo wykonania technik drenujących nie ma efektów, może to być dla nas sygnał o poważniejszym problemie zdrowotnym.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

III etap: lifting

[/text_block]

— SPACER —

Etap liftingujący pomimo swojej intensywności, czyli wykorzystywaniu zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie, nie powoduje dyskomfortu klienta. Skupiamy się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym zwiększaniu relaksu psychicznego i fizycznego. Podczas części liftingującej wybieramy miejsca najbardziej newralgiczne tj. owal twarzy, linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu i czoła. Masażysta wykonuje głównie szybkie sprężyste ruchy oraz energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

IV etap: energetyczny

[/text_block]

— SPACER —

Na zakończenie masażu pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, aby poprawić ogólny stan zdrowia oraz do pobudzenia energii życiowej.

[membership_sidebar style=”8″ show_children=”Y” title=”STREFA%20PREMIUM”]

[membership_sidebar style=”9″]

CZYTAJ W DZIALE BIZNES:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16667″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”20″ width=”940″]

Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.

[/text_block]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

EFEKTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

[/text_block]

— SPACER —

– skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, co nadaje jej zdrowego blasku,
– zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry,
– stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regeneracje skóry,
– poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry,
– niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi,
– usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry,
– reguluje bilans energetyczny całego ciała.

 

Japoński masaż twarzy łączy całą procedurę japońskiego rytuału masażu twarzy. Są to poszczególne etapy zabiegu kosmetycznego, które wykonywane są w ściśle określony sposób po to, aby końcowy wizualny efekt zabiegu był doskonały. Każdy ruch przy demakijażu, tonizacji, peelingu czy etapu końcowego nałożenia kremu jest wykonywany w formie technik masażu drenującego, czy liftingującego, aby zwiększyć działanie stymulujące skórę. Cały japoński rytuał trwa ponad sto minut, zawiera kompleksowy masaż twarzy z osobną techniką masażu okolicy oczu i kończyn górnych.

— SPACER —

— SPACER —

CZYTAJ O KOSMETOLOGII:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16794″ opm=”1″]

arrow

[op_liveeditor_element data-style=””][text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Przeciwwskazania masażu japońskiego:

[/text_block][/op_liveeditor_element]
[op_liveeditor_element data-style=””][text_block style=”undefined” align=”left”]• stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
• zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych,
• nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
• zaawansowana miażdżyca naczyń,
• stany gorączkowe,
• wysokie nadciśnienie tętnicze,
• świeże usunięcie zęba, zmiany ropne okołozębowe,
• nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi),
• trądzik różowaty w facie zaostrzenia,
• skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego).[/text_block][/op_liveeditor_element]
[op_liveeditor_element data-style=””]
— SPACER —
[/op_liveeditor_element]
[op_liveeditor_element data-style=””][text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Historia japońskiego masażu twarzy

[/text_block][/op_liveeditor_element]
[op_liveeditor_element data-style=””][text_block style=”undefined” align=”left”]Jedna z najstarszych form masażu na świecie. Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin. Do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat, niektóre z technik japońskiego masażu twarzy były modyfikowane i udoskonalane dla przemysłu kosmetycznego. Podstawowe techniki jak akupresura, czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.[/text_block][/op_liveeditor_element]
[op_liveeditor_elements][/op_liveeditor_elements]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

W strefie wiedzy:

[/text_block]

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16399″ opm=”1″]

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ opm=”1″]

Japoński rytuał masażu twarzy – lifting bez skalpela

SPA

W Japonii piękno jest oznaką zdrowia. Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

W języku japońskim masaż twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma). Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.

PIĘKNO CZYTAM Z TWARZY

Starojapońskie przysłowie mówi, że z twarzy osoby możemy wszystko wyczytać. Istnieją trzy główne zasady, które pomagają zdiagnozować świat informacji zapisany na naszej twarzy:

1. So In — genetyczne i wrodzone czynniki, które mogą spowodować np. piegi, zmiany skórne, skórę tłustą lub suchą.

2. Gai In — czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak nadmierne ciepło, zimno, wilgoć i suchość.

3. Nai In — czynniki wewnętrzne, które są spowodowane równowagi emocjonalnej, np. zbyt wiele smutku, złości, niepokoju lub strachu.

ALTERNATYWA DLA ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100 proc. bezpiecznym. Oprócz wyraźnej poprawy wyglądu skóry gwarantuje głębokie odprężenie. Na bazie medycyny orientalnej japoński masaż twarzy wiąże się ściśle z pojęciem medycyny orientalnej, która z zasady hamuje przyczynę, a nie tylko leczy objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki japońskiego masażu twarzy są tak opracowane, aby po czterech etapach zniwelować przyczynę problemu. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi oczyszczenie, podczas którego pobudzane jest krążenie. Kolejny krok to lifting, który niweluje powstałe na twarzy zmiany. Na końcu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.


Przeciwwskazania masażu japońskiego:

• stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),

• zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych,

• nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,

• zaawansowana miażdżyca naczyń,

• stany gorączkowe,

• wysokie nadciśnienie tętnicze,

• świeże usunięcie zęba, zmiany ropne okołozębowe,

• nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi),

• trądzik różowaty w facie zaostrzenia,

• skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego).


CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY
I etap: relaks

Na wstępie wykonujemy masaż dekoltu, karku i szyi. Masażysta skupia się na mięśniach szyi, karku i okolic potylicy, dzięki temu wpływa pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zmniejszenie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Napięte mięśnie szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy, blokując dostawę odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych. Masaż pozwala na zmniejszenie zmarszczek i utrzymanie zdrowych komórek. Dodatkowo pomaga odpocząć i redukuje stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą ciepła rozluźniane jest całe ciało. Powoduje to absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.

II etap: drenaż limfatyczny

Teraz czas na usunięcie toksyn. W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych do skóry i pozbywanie toksyn przełożą się na lepszą kondycję skóry. W efekcie, po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna. Jeśli pomimo wykonania technik drenujących nie ma efektów, może to być dla nas sygnał o poważniejszym problemie zdrowotnym.

III etap: lifting

Etap liftingujący pomimo swojej intensywności, czyli wykorzystywaniu zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie, nie powoduje dyskomfortu klienta. Skupiamy się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym zwiększaniu relaksu psychicznego i fizycznego. Podczas części liftingującej wybieramy miejsca najbardziej newralgiczne tj. owal twarzy, linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu i czoła. Masażysta wykonuje głównie szybkie sprężyste ruchy oraz energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy.

IV etap: energetyczny

Na zakończenie masażu pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, aby poprawić ogólny stan zdrowia oraz do pobudzenia energii życiowej.

ZOBACZ FILM ELEMENTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY:
ZOBACZ FILM ELEMENTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY II stopień:

Historia japońskiego masażu twarzy

Jedna z najstarszych form masażu na świecie. Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin. Do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat, niektóre z technik japońskiego masażu twarzy były modyfikowane i udoskonalane dla przemysłu kosmetycznego. Podstawowe techniki jak akupresura, czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.


EFEKTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

• skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, co nadaje jej zdrowego blasku,

• zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry,

• stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regeneracje skóry,

• poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry,

• niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi,

• usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry,

• reguluje bilans energetyczny całego ciała.

Japoński masaż twarzy łączy całą procedurę japońskiego rytuału masażu twarzy. Są to poszczególne etapy zabiegu kosmetycznego, które wykonywane są w ściśle określony sposób po to, aby końcowy wizualny efekt zabiegu był doskonały. Każdy ruch przy demakijażu, tonizacji, peelingu czy etapu końcowego nałożenia kremu jest wykonywany w formie technik masażu drenującego, czy liftingującego, aby zwiększyć działanie stymulujące skórę. Cały japoński rytuał trwa ponad sto minut, zawiera kompleksowy masaż twarzy z osobną techniką masażu okolicy oczu i kończyn górnych.

Przeczytaj także artykuł: KOBIDO, niechirurgiczny lifting twarzy>>>

Tomasz Tomasik
Fizjoterapeuta, masażysta, szkoleniowiec. Specjalizuje się w kursach masaży orientalnych.
www.akademia-spa.pl

Artykuł pochodzi z BEAUTY INSPIRATION 2/2017

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej