Ginekologia estetyczna – rosnący sektor usług

SPA

STREFA PREMIUM – DZIAŁ MEDYCYNA ESTETYCZNA

[membership_breadcrumbs style=”7″]

— SPACER —

Ginekologia estetyczna – rosnący sektor usług

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”18″ font_color=”%23ffffff”]autor: Anna Jabłońska, Beauty Inspiration[/text_block]

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Ginekologia estetyczna stała się dziś doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. To wielkie udogodnienie dla kobiet borykających się z problemami intymnymi – mogą je rozwiązać w sposób mniej inwazyjny, a przy tym jest to ciekawy pomysł na wzbogacenie oferty gabinetu. Dostępne urządzenia medyczne radzą sobie z większością dolegliwości.

[/text_block]

Ginekologia estetyczna, jeszcze do niedawna zarezerwowana wyłącznie dla gabinetów lekarskich, dzięki dostępności wysokiej jakości urządzeń, coraz częściej pojawia się w klinikach estetycznych, w znacznym stopniu wzbogacając ich ofertę. Tym bardziej, że zabiegi z tego zakresu, wykonywane zawsze pod nadzorem lekarza ginekologa, za pomocą najnowocześniejszych technologii, zaliczane są do bezpiecznych, nieinwazyjnych i efektywnych. Pozwalają one na leczenie problemów natury intymnej, związanych zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi narządami rodnymi. Problemy związane ze strefami intymnymi kobiet, ich budową i funkcjonowaniem, były zawsze tematem tabu.

Dziś, głównie dzięki mediom, możemy zaobserwować, jak bardzo się to zmieniło. Kobiety są coraz bardziej świadome swoich potrzeb, ale też możliwości, jakie daje im ginekologia estetyczna. Trendem stało się dbanie o dobry wygląd i samopoczucie, dlatego coraz bardziej powszechne jest poddawanie się zabiegom upiększającym, również w przypadku stref intymnych. Korzystają z nich zarówno dojrzałe kobiety, panie odczuwające dolegliwości związane z przekwitaniem, jak również te, które dopiero planują rozpoczęcie życia seksualnego. Z roku na rok wzrasta więc zapotrzebowanie na tego rodzaju zabiegi.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY I TERAPIE

[/text_block]

— SPACER —

Do najczęściej zgłaszanych dolegliwości związanych z narządami wewnętrznymi zaliczyć można: wysiłkowe nietrzymanie moczu, problem zbyt luźnej pochwy, wypadanie macicy czy atrofia błony śluzowej pochwy i związana z nią suchość oraz bolesność podczas stosunków seksualnych.

W przypadku leczenia tych dolegliwości, coraz większe zastosowanie znajduje technologia laserowa, którą z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie są inwazyjne, trwają krótko, rekonwalescencja przebiega szybko, a pacjentki tuż po wykonaniu ich mogą wrócić do normalnej aktywności. Tu najlepiej sprawdzają się lasery erbowo-jagowe (Er:YAG), ale też mają zastosowanie lasery emitujące CO2 z wykorzystaniem odpowiednich nakładek. W przypadku suchości pochwy i bolesnych stosunków, można połączyć laseroterapię z miejscowym podaniem osocza bogatopłytkowego.

Cena laserowej terapii problemów związanych z wewnętrznymi narządami rodnymi wynosi od 1000 do 5000 zł za 1 zabieg. Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu boryka się bardzo dużo kobiet. Jest ono wynikiem osłabienia mięśni, związanym z przebytymi ciążami, operacjami, radioterapią, otyłością czy wreszcie ze zmianami hormonalnymi po menopauzie. Mięśnie dna miednicy ulegają rozluźnieniu, w wyniku czego pojawia się problem niekontrolowanego oddawania moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu lub kichania. Związany jest z tym duży dyskomfort na co dzień, a przez to obniżenie poczucia wartości wielu kobiet.

Od lat stosuje się chirurgiczne leczenie, które niesie ze sobą ryzyko powikłań i długą rekonwalescencję. Bezpieczniejszą alternatywą w przypadku łagodnego i umiarkowanego stopnia nietrzymania moczu jest leczenie laserem. Zabieg ten powoduje skrócenie włókien kolagenowych o około 2/3 ich pierwotnej długości, a przez to fototermiczne napięcie i obkurczenie okolicy przedniej ściany pochwy, tylnej pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. Wiązka światła laserowego powoduje remodeling kolagenu i neokolagenezę, dzięki czemu następuje przywrócenie funkcji trzymania moczu. Zespół luźnej pochwy spowodowany jest z kolei przebytymi porodami, przyczyniającymi się do rozciągnięcia struktur dna miednicy, które nie zawsze wracają do stanu pierwotnego. Występuje też u kobiet wykonujących ciężką pracę fizyczną czy uprawiających sporty siłowe. Osoby z tą dolegliwością mogą uskarżać się na nieodczuwanie doznań fizycznych podczas stosunku płciowego oraz wynikający z tego brak satysfakcji z życia intymnego zarówno ze strony kobiety, jak i jej partnera. Często osoby z tym schorzeniem borykają się z nawracającymi infekcjami związanymi z faktem, że narządy rodne nie są właściwie chronione. Może być ono również przyczyną wypadania macicy. W tym przypadku również alternatywą dla zabiegów chirurgicznych jest laseroterapia, która polega na fototermicznym napięciu i obkurczeniu kanału pochwy.

W przypadku zbyt szerokiego i mocno rozciągniętego przedsionka pochwy, stosuje się nici liftingujące, posiadające ułożone w dwóch kierunkach haczyki, które pozwalają na precyzyjne umiesz-czenie ich w tkance i zapobieganie przemieszczaniu. Podczas zabiegu w okolicy krocza wykonuje się kilka małych nacięć, przez które wprowadza się nici. Następnie są one związywane, tym samym zwężając wejście do pochwy. Po około roku nici rozpuszczają się, a w tym miejscu powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które wzmacniają wejście do pochwy. Zabieg trwa od 15 minut do godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są tuż po nim i utrzymują się kilka lat. Wymaga założenia 1-2 nici w zależności od dolegliwości. Cena zabiegu rozpoczyna się od 2500 zł za 1 nić. Można go łączyć z zabiegiem laserowej rewitalizacji.

Ginekologia estetyczna ma również zastosowanie w przypadku problemów związanych z zewnętrznymi narządami kobiet, takimi jak przerost warg sromowych mniejszych, utrata jędrności warg sromowych większych czy też zmiany zabarwienia okolic krocza, które dla wielu kobiet bywają dużym problemem natury estetycznej. W leczeniu schorzeń zewnętrznych, takich jak przerost warg sromowych, poza klasycznymi laserami Er:YAG, Nd:Y-AG i CO2, mogą być używane również urządzenia wykorzystujące radiofrekwencję. Technologia RF pozwala oddziaływać falami radiowymi na dwa sposoby — stosując obkurczanie pochwy oraz cięcie. Zdaniem doktora Tomasza Basty, najlepsze efekty w ginekologii estetycznej daje połączenie zabiegu laserowego z metodą radiofrekwencji. Zabiegi falami radiowymi RF są dzisiaj jedną z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku i dają możliwość jeszcze mniejszej inwazyjności, a przy tym większego bezpieczeństwa.

— SPACER —

[membership_sidebar style=”8″ show_children=”Y” title=”STREFA%20PREMIUM”]

[membership_sidebar style=”9″]

— SPACER —

CZYTAJ W DZIALE BIZNES:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16667″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

LASERY W GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ

[/text_block]

— SPACER —

Lasery wykorzystywane są w celu zwiększania elastyczności pochwy, przebudowy kolagenu w tkance, leczeniu suchości pochwy, eliminacji wysiłkowego nietrzymania moczu, a także w zabiegach odmładzania sromu, takich jak ujędrnianie, wygładzanie i zwiększanie elastyczności.

Odpowiednio zaprojektowane głowice lasera mogą być także wykorzystywane do wybielania i ujędrniania warg sromowych oraz likwidacji blizn poporodowych. Sprawdzają się tu zarówno lasery erbowoyagowe (Er:YAG), które mają zastosowanie w leczeniu wszystkich tych dolegliwości, oraz lasery frakcyjne CO2. Różnica pomiędzy tymi przyrządami polega głównie na długości emitowanych fal. Er:YAG charakteryzują się długością fal 2940 nm i najlepiej sprawdzają się, gdy potrzebne jest zastosowanie wiązki laserowej na minimalnej głębokości. Lasery emitujące wiązkę CO2 charakteryzują się najdłuższymi falami — 10600 nm. Na rynku dostępne są także zaawansowane urządzenia laserowe, wykorzystujące technologię Er:YAG oraz Nd:YAG, posiadające podwójny system kontroli energii EFC i wiązkę TOP-HAT, zapewniającą jednakowy rozkład mocy, a dodatkowo mające system VSP, gwarantujący szeroki zakres leczenia. Rozpiętość cenowa dostępnych laserów jest olbrzymia i waha się od 20 tys. nawet do ponad 500 tys. zł.

Nie jest zasadą, że im droższy laser, tym jest lepszy czy skuteczniejszy. Zdarza się, że urządzenia tańsze praktycznie niczym nie różnią się od tych z wyższej półki cenowej. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia do swojego salonu należy pamiętać, że niektóre firmy potrafią zawyżać cenę lasera nawet dziesięciokrotnie. Według mnie minimum, za które można kupić już całkiem dobry sprzęt, to około 60 tys. zł — wyjaśnia dr Tomasz Basta. Do wykonywania laserowych zabiegów ginekologii estetycznej potrzebne są również odpowiednie nakładki na laser, a każde urządzenie posiada własny zestaw końcówek. Nakładki kupuje się zazwyczaj osobno, a ich cena waha się od 10 do 25 tys. zł.

Chcąc wejść na rynek z biznesem ginekologii estetycznej, poza odpowiednim sprzętem, warto pamiętać, że niezbędna będzie również współpraca z lekarzem ginekologiem, który będzie wykonywał konkretne zabiegi. Pomimo że istnieją w plastyce pochwy zabiegi najmniej inwazyjne i możliwe do wykonania w salonach medycyny estetycznej przez wykwalifikowany personel, to spora część ginekologii estetycznej wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej. Bardzo ważne jest także staranne przeprowadzanie wywiadu oraz wykonanie odpowiednich badań lekarskich, kwalifikujących pacjentki do zabiegów.

CZYTAJ O KOSMETOLOGII:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16794″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

W strefie wiedzy:

[/text_block]

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16399″ opm=”1″]

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ opm=”1″]

Ginekologia estetyczna – rosnący sektor usług

SPA

Ginekologia estetyczna stała się dziś doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. To wielkie udogodnienie dla kobiet borykających się z problemami intymnymi – mogą je rozwiązać w sposób mniej inwazyjny, a przy tym jest to ciekawy pomysł na wzbogacenie oferty gabinetu. Dostępne urządzenia medyczne radzą sobie z większością dolegliwości.

Ginekologia estetyczna, jeszcze do niedawna zarezerwowana wyłącznie dla gabinetów lekarskich, dzięki dostępności wysokiej jakości urządzeń, coraz częściej pojawia się w klinikach estetycznych, w znacznym stopniu wzbogacając ich ofertę. Tym bardziej, że zabiegi z tego zakresu, wykonywane zawsze pod nadzorem lekarza ginekologa, za pomocą najnowocześniejszych technologii, zaliczane są do bezpiecznych, nieinwazyjnych i efektywnych. Pozwalają one na leczenie problemów natury intymnej, związanych zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi narządami rodnymi. Problemy związane ze strefami intymnymi kobiet, ich budową i funkcjonowaniem, były zawsze tematem tabu. Dziś, głównie dzięki mediom, możemy zaobserwować, jak bardzo się to zmieniło. Kobiety są coraz bardziej świadome swoich potrzeb, ale też możliwości, jakie daje im ginekologia estetyczna. Trendem stało się dbanie o dobry wygląd i samopoczucie, dlatego coraz bardziej powszechne jest poddawanie się zabiegom upiększającym, również w przypadku stref intymnych. Korzystają z nich zarówno dojrzałe kobiety, panie odczuwające dolegliwości związane z przekwitaniem, jak również te, które dopiero planują rozpoczęcie życia seksualnego. Z roku na rok wzrasta więc zapotrzebowanie na tego rodzaju zabiegi.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY I TERAPIE

Do najczęściej zgłaszanych dolegliwości związanych z narządami wewnętrznymi zaliczyć można: wysiłkowe nietrzymanie moczu, problem zbyt luźnej pochwy, wypadanie macicy czy atrofia błony śluzowej pochwy i związana z nią suchość oraz bolesność podczas stosunków seksualnych. W przypadku leczenia tych dolegliwości, coraz większe zastosowanie znajduje technologia laserowa, którą z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie są inwazyjne, trwają krótko, rekonwalescencja przebiega szybko, a pacjentki tuż po wykonaniu ich mogą wrócić do normalnej aktywności. Tu najlepiej sprawdzają się lasery erbowo-jagowe (Er:YAG), ale też mają zastosowanie lasery emitujące CO2 z wykorzystaniem odpowiednich nakładek. W przypadku suchości pochwy i bolesnych stosunków, można połączyć laseroterapię z miejscowym podaniem osocza bogatopłytkowego.

Cena laserowej terapii problemów związanych z wewnętrznymi narządami rodnymi wynosi od 1000 do 5000 zł za 1 zabieg. Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu boryka się bardzo dużo kobiet. Jest ono wynikiem osłabienia mięśni, związanym z przebytymi ciążami, operacjami, radioterapią, otyłością czy wreszcie ze zmianami hormonalnymi po menopauzie. Mięśnie dna miednicy ulegają rozluźnieniu, w wyniku czego pojawia się problem niekontrolowanego oddawania moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu lub kichania. Związany jest z tym duży dyskomfort na co dzień, a przez to obniżenie poczucia wartości wielu kobiet.

Od lat stosuje się chirurgiczne leczenie, które niesie ze sobą ryzyko powikłań i długą rekonwalescencję. Bezpieczniejszą alternatywą w przypadku łagodnego i umiarkowanego stopnia nietrzymania moczu jest leczenie laserem. Zabieg ten powoduje skrócenie włókien kolagenowych o około 2/3 ich pierwotnej długości, a przez to fototermiczne napięcie i obkurczenie okolicy przedniej ściany pochwy, tylnej pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. Wiązka światła laserowego powoduje remodeling kolagenu i neokolagenezę, dzięki czemu następuje przywrócenie funkcji trzymania moczu. Zespół luźnej pochwy spowodowany jest z kolei przebytymi porodami, przyczyniającymi się do rozciągnięcia struktur dna miednicy, które nie zawsze wracają do stanu pierwotnego. Występuje też u kobiet wykonujących ciężką pracę fizyczną czy uprawiających sporty siłowe. Osoby z tą dolegliwością mogą uskarżać się na nieodczuwanie doznań fizycznych podczas stosunku płciowego oraz wynikający z tego brak satysfakcji z życia intymnego zarówno ze strony kobiety, jak i jej partnera. Często osoby z tym schorzeniem borykają się z nawracającymi infekcjami związanymi z faktem, że narządy rodne nie są właściwie chronione. Może być ono również przyczyną wypadania macicy. W tym przypadku również alternatywą dla zabiegów chirurgicznych jest laseroterapia, która polega na fototermicznym napięciu i obkurczeniu kanału pochwy.

W przypadku zbyt szerokiego i mocno rozciągniętego przedsionka pochwy, stosuje się nici liftingujące, posiadające ułożone w dwóch kierunkach haczyki, które pozwalają na precyzyjne umiesz-czenie ich w tkance i zapobieganie przemieszczaniu. Podczas zabiegu w okolicy krocza wykonuje się kilka małych nacięć, przez które wprowadza się nici. Następnie są one związywane, tym samym zwężając wejście do pochwy. Po około roku nici rozpuszczają się, a w tym miejscu powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które wzmacniają wejście do pochwy. Zabieg trwa od 15 minut do godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są tuż po nim i utrzymują się kilka lat. Wymaga założenia 1-2 nici w zależności od dolegliwości. Cena zabiegu rozpoczyna się od 2500 zł za 1 nić. Można go łączyć z zabiegiem laserowej rewitalizacji. (…)

Anna Jabłońska

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 1/2017

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej