Terapie łączone z radiofrekwencją monopolarną

SPA

Radiofrekwencja monopolarna to zabieg, który dzięki swoim właściwościom i specyfice działania doskonale sprawdza się w terapiach łączonych. Dla wzmocnienia efektów warto go wykorzystać między innymi przy mezoterapii, iniekcjach kwasem hialuronowym i niciach PDO.

W radiofrekwencji monopolarnej efekt terapeutyczny polega na wytworzeniu w tkance ciepła. Wzrost temperatury powoduje stymulację procesów fizjologicznych tj. natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz usprawnienie transportu tlenu i metabolizmu tkankowego.

Głównym efektem terapeutycznym jest obkurczenie się włókien kolagenowych, które wraz z włóknami elastycznymi stanowią rusztowanie skóry. W skórze wraz z wiekiem przeważają procesy degeneracyjne. Bardzo często, aby im zapobiec stosuje się różne środki m.in. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, mezoterapię czy nici PDO.

Kwas hialuronowy i mezoterapia

Kwas hialuronowy jest substancją syntetyzowaną przez komórki naszego organizmu m.in. fibroblasty. Wskazaniem do iniekcji kwasu hialuronowego do skóry są: wypełnienie zmarszczek, przywrócenie objętości tkanek oraz rewitalizacja skóry w danym obszarze.

W przypadku mezoterapii dostarczamy śródskórnie substancje aktywne rewitalizujące, odżywcze, zapobiegające starzeniu.

W obydwu przypadkach metody te zastosowane w bardzo krótkim odstępie czasowym od zabiegu radiofrekwencji monopolarnej  będą intensyfikowały efekty zabiegowe.

Nici PDO

Nici PDO są techniką polegającą na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Nici stopniowo rozpuszczając się stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu, wzmagają procesy angiogenezy. Pierwsze efekty poprawy wyglądu skóry uzyskuje się po 3-4 tygodniach, znacząca poprawa jest widoczna po 2-3 miesiącach. Właśnie wtedy zaczyna być indukowany nowy kolagen. Robiąc dodatkowo zabiegi radiofrekwencji monopolarnej możemy przyspieszyć ten proces oraz „zmusić” naszą skórę do bardziej efektywnej pracy co przełoży się na lepsze i dłużej utrzymujące się efektu.

Karolina Pożarowczyk-Brzozowska

kosmetolog, szkoleniowiec w firmie BTL

Artykuł jest częścią programu „Miesiąc z radiofrekwencją monopolarną”

Partnerem programu jest firma BTL dystrybutor urządzenia TR BEAUTY 

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej