Facemodeling i Kobido – trendy w technikach masażu twarzy

SPA

Chcąc wyróżnić się na tle stale rosnącej konkurencji, terapeuci obiektów beauty powinni być świadomymi, w jakim kierunku podąża rynek. Oceniając skuteczność i bezpieczeństwo metod naturalnych oraz trend rynkowy coraz więcej gabinetów, day spa i hoteli spa stawia na metody naturalne, często podkreślając zalety i skuteczność technik masaży w odmładzaniu twarzy i ciała.

Naturalne metody, jak również integrowanie zdrowia, piękna i młodości w połączeniu z uwalnianiem emocji oraz blokad zapisanych w naszych mięśniach to niewątpliwie jeden z najbardziej gorących tematów na rynku health & beauty. Wszelkie niekonwencjonalne techniki pracy z naszą twarzą, jak chociażby odmładzające masaże mioplastyczne, cupping (terapia szklaną bańką chińską), kinesiotaping estetyczny czy coraz bardziej znany, unikalny masaż interplastyczny (transbukkalny „wewnątrz-policzkowy”), to dziś najbardziej pożądane specjalistyczne metody naturalnych technik biologicznego odmładzania twarzy i ciała. Taki masaż wykonany przez wykwalifikowanego terapeutę może zdziałać cuda i zastąpić inwazyjne zabiegi z użyciem wysokiej technologii. W czym zatem tkwi sekret? Jakich technik masażu należy użyć, aby oprócz relaksu i poprawy samopoczucia osiągnąć również długotrwały rezultat odmłodzenia, korekty kształtu twarzy, poprawy jędrności oraz elastyczności skóry?

ZMARSZCZKI — GŁĘBSZY PROBLEM

Przyczyną tworzenia się na twarzy zmarszczek i obwisłości jest deformacja struktur mięśniowo-powięziowych, a nie, jak to powszechnie się sądzi, utrata jędrności samej skóry. Dlatego też powierzchowne masaże czy sama kosmetyczna pielęgnacja skóry nie są w stanie zadziałać na najbardziej potrzebujących „przebudowy” strukturach. Cała biomechanika procesu starzenia się mówi nam o tym, że wszystko rozpoczyna się od nadmiernej kurczliwości mięśni. Intensywne techniki masażu są właśnie kluczem do rozprawienia się z często bardzo głęboko ulokowanymi blokadami i napięciami tkanek twarzy.

Jak wiemy, na twarzy mamy ponad 50 mięśni, a wystarczy przykurcz tylko jednego z nich, który pociąga za sobą kolejne pasma powięziowo-mięśniowe i w konsekwencji dochodzi do zablokowania prawidłowego i swobodnego przepływ krwi i limfy. A przecież to mięśnie transportują „pokarm odżywczy” i tlen do naszego mózgu. Stąd, oprócz deformacji estetycznych, zmarszczek czy obwisłości skóry, pogorszenie aspektu psychoemocjonalnego daje się nam we znaki najbardziej.

SEKRET SKUTECZNOŚCI

Jak więc działa dobra technika masażu? Czego nie może w niej zabraknąć? I jak może skorzystać cała bioestetyka naszej twarzy, kiedy zastosujemy odpowiednie metody manualnej korekty najgłębiej ułożonych struktur kostno-mięśniowych? Sekretem skuteczności z pewnością jest idealnie dobrana terapia i spersonalizowany program, dopasowany do potrzeb osoby masowanej, jak również szereg technik stymulujących najgłębiej położone obszary naszej twarzy, a co najważniejsze unikalne umiejętności i wysoka świadomość terapeuty.

Przy zastosowaniu specjalistycznych technik, takich jak masaż mioplastyczny, akupresura, kinesiotaping estetyczny, masaż tkanek głębokich czy unikalny masaż interplastyczny, opracowujący i rozluźniający najgłębiej położone struktury wewnątrz naszej twarzy, możemy spodziewać się spektakularnych oraz długotrwałych efektów odmłodzenia oraz zrewitalizowania naszej twarzy i ciała.

Trzeba dodać, że holistyczne podejście jest podstawą wszelkich działań, a dobry masaż z pewnością może stać się nie tylko wspaniałą formą dbania o młody wygląd, ale przede wszystkim narzędziem do zharmonizowania ostatnio bardzo szybkiego tempa życia.

FACEMODELING

Najbardziej skuteczną i rozbudowaną obecnie terapią odmładzającą na polskim rynku jest Facemodeling, czyli naturalna metoda wielotkankowej odnowy biologicznej twarzy. Warto tu wspomnieć, że w Wielkiej Brytanii sama Meghan Markle’s korzysta z tej terapii, co zostało podkreślane w prasie i telewizji, a to z kolei sprawiło, iż metoda została bardzo rozpowszechniona w całej Europie.

Facemodeling czyli wielopłaszczyznowa multiterapia pomaga przywrócić młody i zdrowy wygląd twarzy, zapobiegając jej biomechanicznemu starzeniu, wpływając przy tym na harmonię i witalność całego organizmu. Poprzez uwolnienie napięć i blokad mięśniowych nie tylko w jej obszarze, uzyskujemy poprawę całej bioestetyki oraz postawy naszego ciała, co ma znaczący wpływ na ogólne polepszenie kondycji najgłębiej położonych tkanek. Podczas terapii zastosowany jest szereg technik od mioplastyki, kapilaroterapii, kinesiotapingu estetycznego oraz inetrplastyki — wewnątrztkankowego masażu twarzy. To unikalne połączenie pozwala na indywidualne przeprowadzenie terapii odmładzającej, dopasowanej do ściśle określonych potrzeb twarzy.

Dzięki wielopłaszczyznowej i wielotkankowej pracy oraz pełnemu zaangażowaniu i doskonałych umiejętnościom manualnym terapeuty, już po jednej sesji zabiegowej możemy zaobserwować lokalne odmłodzenie tkanek nawet o kilka lat.

Facemodeling to skuteczna i bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Dzięki złożoności wyjątkowych technik oraz umiejętności wykwalifikowanego terapeuty możemy uzyskać efekt, który zaskoczy naszego klienta nie tylko poprawą całej bioestetyki twarzy, ale szczególnie jego witalnością i wewnętrzną lekkością. Podczas konsultacji i diagnozy zostają dobrane i zastosowane odpowiednie techniki dopasowane do kształtu i indywidualnych potrzeb danej twarzy, stąd każda sesja zabiegowa może przebiegać zupełnie inaczej.

Sesja terapeutyczna Facemodelingu pozwala na:
• lokalne odmłodzenie i regenerację najgłębiej położonych tkanek
• poprawę całej estetyki i kształtu twarzy
• zniwelowanie bruzd zmarszczek i obwisłości
• wydłużenie szyi
• powrót do „kąta młodości” — odbudowa kąta żuchwy
• rozmiękczenie i zniwelowanie istniejących blizn
• likwidację „wdowiego garbu”
• zniwelowanie obrzęków i worków pod oczami
• przywrócenie elastyczności, gładkości i kolorytu skóry.

KOBIDO

Kolejną bardzo popularną ze względu na skuteczność odmłodzenia twarzy i cały czas zdobywająca szersze grono klientów techniką jest Kobido — czyli najbardziej zaawansowana forma japońskiego masażu twarzy w Japonii. To niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „Starożytną drogę do Piękna”. To rytuał podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako „anma” (w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV w.n.e. Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni.

Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy na świecie. Można powiedzieć, że ma ona największą liczbę technik manualnych i najbardziej złożony ich zestaw. Masaż jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, zmierza do pracy na różnych aspektach. Kiedy więc ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję jej składników w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki czyli szybkie dłonie z dużą prędkością „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanych technik jest precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykładzie techniki wibracyjnej, która stosowana jest z szybkim drżeniem rąk i palców oraz powszechnie stosowana w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego i szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Niechirurgiczny lifting twarzy

Dzięki technikom Kobido można naturalnie i z biegiem czasu:
• zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
• zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
• odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
• stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
• oczyścić skórę, usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
• zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
• stymulować produkcję składników skóry — kolagen i elastynę.

Zdrowotne efekty masażu Kobido:
• reguluje bilans energetyczny całego ciała
• walczy ze stresem
• zapewnia pełny relaks i odprężenie
• zmniejsza efekty bruksizmu
• łagodzi bóle głowy
• unika sztywności twarzy
• zmniejsza problemy z układem pokarmowym
• poprawia wzrok.

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 6/2018>>> (możesz szybko kupić ewydanie)

Tomasz Tomasik

Fizjoterapeuta, trener, założyciel Akademii Spa. Autor wielu autorskich programów i technik masaży dla obiektów spa. www.akademia-spa.pl

Aneta Hregorowicz-Gorlo

Terapeutka odnowy biologicznej twarzy, pasjonatka naturalnych metod odmładzania, trener metody Facemodeling, właścicielka Holistycznej Akademii Młodości

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej