Jak przygotować skórę twoich klientek na lato?

SPA

Lato i związane z nim urlopy w ciepłych krajach mogą działać na skórę wyjątkowo inwazyjnie, powodując nieodwracalne zmiany. Wiosna to idealny moment, aby zaangażować klientów w kompleksowe i skuteczne przygotowanie jej przed okresem wakacyjnym.

Mamy wachlarz możliwości: zabiegi kosmetologiczne, zabiegi medycyny estetycznej, kosmetyki do pielęgnacji domowej, fotoprotekcję czy wreszcie plan dietetyczny. Warto przyjrzeć się usługom, które mamy w ofercie i zastanowić, jak możemy ułożyć je w atrakcyjną propozycję. Może być to plan kilkutygodniowy lub przyspieszony, podczas którego zabiegi wykonujemy tuż przed wyjazdem. W efekcie skóra będzie przygotowana na lato — mniej podatna na zmianę wody, wysuszenie czy pojawianie się przebarwień.

PRZEGLĄD KOSMETYKÓW I APTECZKI

Wraz ze zbliżającym się okresem urlopowym warto przeanalizować aktualnie stosowane kosmetyki. Po pierwsze należy wykluczyć produkty, które mogą działać fotouczulająco. To samo dotyczy przyjmowanych ziół i leków. W zależności od mechanizmu działania tych substancji, na skórze może wystąpić odczyn fototoksyczny (powstający w miejscu eksponowanym na słońce), który ma charakter rumienia i mogą pojawić się pęcherze lub fotoalergiczny (uwarunkowany immunologicznie) pojawiający się po dobie i rozprzestrzenia poza obrębem miejsc naświetlanych i klinicznie ma charakter wyprysku.

Warto przeprowadzić taką analizę, nawet ze względu na to, że produkty stosowane jesienią i zimą, mogą nie spełnić wymagań skóry w miesiącach ciepłych.

PLANOWANIE ZABIEGÓW PRZED LATEM

Chcąc jak najlepiej przygotować program zabiegowy, musimy ustalić:

  • termin wyjazdu (ile zabiegów i jak często możemy je wykonać)
  • destynację (warunki pogodowe: kąt padania słońca, wilgotność powietrza, temperatura)
  • charakter wyjazdu (aktywny, wypoczynkowy)
  • długość urlopu (informacja, przez jaki czas skóra będzie narażona na nowe czynniki).

Po dokładnej diagnostyce skóry, analizie stosowanych kosmetyków i uzyskaniu informacji o planowanym wyjeździe, możemy precyzyjnie zaplanować zabiegi oraz pielęgnację domową. Mamy do dyspozycji zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i medycyny estetycznej.

ZABIEGI KOSMETOLOGICZNE
Hydrodermabrazja

Jest świetnym wyborem szczególnie dla osób wybierających się w miejsca o wysokich temperaturach i dużej wilgotności powietrza. Hydrodermabrazja to zintegrowany system łączący specjalne końcówki ścierające przy zastosowaniu wielofunkcyjnych substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze, w połączeniu z próżnią.

Polega na usuwaniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z równoczesnym obmywaniem skóry, nawilżającym, nawadniającym i oczyszczającym serum. Ma działanie łagodzące, odświeżające, nie prowadzi do podrażnień, a jej efekty są widoczne natychmiast. Skutkiem jest głęboko oczyszczona, ale nie podrażniona skóra, zwężone pory, nawilżenie i poprawa napięcia.

Infuzja tlenowa

Jest zabiegiem nieinwazyjnym, opartym na technologii hiperbarycznego tlenu, który wykorzystując ciśnienie, wtłacza substancje aktywne zawarte w serum odpowiednio dobranym do potrzeb skóry. Efekty, takie jak dotleniona, głęboko nawilżona, świetlista skóra, są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu.

Kompozycja serum to zazwyczaj bogactwo składników, takich jak np. kwas hialuronowy, kwas alfa-liponowy, ekstrakt z rokitnika, witaminy, minerały, bioflawonoidy. Dzięki temu skóra staje się nawilżona, gładka, mniej podatna na podrażnienia i zanieczyszczenia. Doskonała jako zabieg „last minute”.

Zabieg z peptydami biomimetycznymi

Jego efektem jest bezinwazyjne wygładzenie zmarszczek mimicznych i zapobieganie powstawania nowych. Najnowsza generacja peptydów rozluźniających mięśnie pozwala na zablokowanie transmisji neuromięśniowej oraz wygładzenie zmarszczek wokół oczu i na czole bez przerywania funkcji mięśni.

Świetne rezultaty możemy osiągnąć przy serii zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji domowej. Idealny dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. W komplecie z dobrymi okularami przeciwsłonecznymi (filtr UV-400) stanowi niezawodną ochronę przeciwzmarszczkową okolicy oka.

Zabieg z probiotykami i prebiotykami

Powoduje nieinwazyjną regulację produkcji sebum i przywrócenie zdrowej mikroflory skóry. W okresie wiosenno-letnim zaprzestajemy zazwyczaj złuszczań chemicznych i mechanicznych oraz stosowania produktów z kwasami czy retinolem.

Zabiegi z wykorzystaniem pro- i prebiotyków dają zupełnie nowe możliwości w pielęgnacji skóry problematycznej. Ograniczają nadmierne rogowacenie naskórka, wzmacniają jego funkcje obronne, przeciwdziałają rozwojowi zmian trądzikowych. Skóra jest w widoczny sposób wygładzona, zdrowsza i jaśniejsza. (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 3/2018>>>

Katarzyna Bernacka

Kosmetolog, Klinika Urody Feniks

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej