Komórki regeneracyjne i macierzyste przełom w odmładzaniu

SPA

Zabiegi z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych są współcześnie najskuteczniejszą metodą odmładzania skóry w sposób naturalny, bez przerysowań. Można wykorzystywać je zarówno do przywracania urody, jak i do np. regeneracji stawów. W jaki sposób działają te komórki oraz dla kogo są przeznaczone? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości.

Czym są dorosłe komórki macierzyste?
Komórki macierzyste są matkami wszystkich komórek. U człowieka dorosłego komórki macierzyste stanowią mniejszość (ok. 8%) i nie mają aż tak nieograniczonej zdolności przekształcania się w dowolną inną komórkę jak embrionalne, ale nadal mają ogromne możliwości regeneracyjne. Najwięcej tych komórek znajduje się w szpiku kostnym, krwi i tłuszczu. 8% to niewiele, dlatego za procesy regeneracyjne podawanego separatu komórkowego odpowiedzialne są przede wszystkim komórki regeneracyjne pochodzące z podścieliska naczyniowego.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych?
Komórki regeneracyjne i macierzyste do zabiegów odmładzających pobierane są z krwi lub z tkanki tłuszczowej w wysoce zaawansowanym technologicznie procesie. Pobieranie z krwi jest bezbolesne i trwa od 1 do 2 godzin. Uzyskany preparat podaje się w skórę i tkankę podskórną za pomocą igły (techniką mezoterapii) lub kaniuli (jeśli chcemy podać je głębiej w warstwy wymagające odbudowy).
Własne komórki regeneracyjne i macierzyste podane w konkretną okolicę zachowują się bardzo inteligentnie, potrafią rozpoznać środowisko, w którym się znajdują i jego potrzeby. Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji, którego efektem jest stopniowa odbudowa tkanek.

anti-aging concept, portrait of beautiful woman with problem and clean skin, aging and youth concept, beauty treatment

Co to znaczy, że komórki regeneracyjne i macierzyste działają w sposób naturalny?
Oznacza to, że odmłodzenie komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi jest realne. Poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu. Efekt jest całkowicie fizjologiczny i naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań, które są problemem innych metod. A poprawa wyglądu następuje poprzez procesy regeneracyjne, a nie uszkadzające skórę i tkankę podskórną, co jest kolejnym problemem innych metod. Rezultat narasta stopniowo, aż do roku. Zabieg wykonuje się jednorazowo i pacjenci przez kolejny rok nie powinni korzystać z innych metod medycyny estetycznej, dzięki temu wiedzą, że odmłodzenie zawdzięczają temu jednemu zabiegowi. Zdarza się, że starsze osoby chcą powtórzyć zabieg, aby jeszcze bardziej cofnąć biologiczny zegar, ale mogą to zrobić najwcześniej po półtora roku. Najbardziej obrazowe porównanie, jakie przychodzi mi do głowy, gdy myślę o rezultatach zabiegów, to porównanie świeżego jędrnego jabłka (efekt po komórkach macierzystych) z plastikowym owocem (inne zabiegi).

Do czego jeszcze wykorzystuje się zabieg z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi?
Komórki regeneracyjne i macierzyste można wykorzystywać do odmładzania właściwie całego ciała. Jest to tylko kwestia determinacji i finansów. Najczęściej jednak pacjenci skupiają się na twarzy. Ponieważ sama procedura pobierania komórek macierzystych jest czasochłonna, namawiam do maksymalnego wykorzystania ich potencjału i podania w jednym zabiegu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, np. na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Jeśli problemem są słabe włosy, można połączyć zabieg na włosy i na twarz.
Komórki odmładzają kompleksowo, poprawiają jakość skóry i odbudowują tkankę podskórną. W naturalny sposób, bez sztucznych przerysowań, odbudowują policzki. Piękny efekt uzyskuje się przy podawaniu komórek macierzystych w usta – przywracają czerwień wargową.
Zabiegi z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi najbardziej polecam osobom pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Odmładzanie komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi jest bez wątpienia zabiegiem ekskluzywnym. Decydują się na niego osoby świadome tego, że młody i ładny wygląd jest warunkiem niezbędnym funkcjonowania w świecie, a zarazem nie mogą zaryzykować sztucznego efektu. Komórki regeneracyjne i macierzyste nie pozwalają na przerysowanie, sprawiają, że po prostu twarz już zawsze będzie młodsza. (…) 

Dr Urszula Brumer

lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl.

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 5/2016

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej