Czas zabiegu epilacji a rentowność lasera

SPA

W cyklu MIESIĄC Z EPILACJĄ podejmujemy kolejny istotny aspekt pracy lasera diodowego – czas wykonania zabiegu. Jakie parametry lasera wpływają na to, że zabieg można wykonać szybciej? Jak krótszy czas zabiegu wpływa na rentowność?

Oto kilka najważniejszych parametrów lasera diodowego, które odpowiadają za szybkość pracy:

Czas pojedynczego impulsu
Czas trwania impulsów, jaki jest generowany przez większość dostępnych laserów diodowych wynosi od 20 do 300 ms. Możliwość wydłużenia czasu trwania impulsu do 300 ms pozwala na skuteczną epilację jaśniejszych włosów, gdyż zawierają one mniej barwnika i potrzebują dłuższego impulsu, aby wiązka laserowa dotarła do macierzy włosa. Zabiegi są efektywniejsze i wówczas możemy zmniejszyć ich ilość i uzyskać trwałe usunięcie włosów w krótszym czasie. Zyskujemy w ten sposób nową grupę zadowolonych klientów i zwiększamy rentowność lasera.

Częstotliwość
Częstotliwość pracy laserów diodowych kształtuje się w granicach 1-20 Hz. Większa liczba impulsów światła na sekundę (do 20 uderzeń w przypadku najlepszych laserów) daje możliwość ciągłej pracy głowicą na dużym obszarze zabiegowym, a nie tylko punktowo. Warto dodać, że laser o większej częstotliwości jest nie tylko szybszy, ale też skuteczniejszy. Działając z większą częstotliwością, ale mniejszą mocą poprzez delikatniejsze, ale częstsze „uderzanie” znacznie skuteczniej niszczy włos i może być wykorzystany na różnych fototypach skóry, co zwiększa jego rentowność.

Wielkość plamki
Im większa plamka, tym większą powierzchnię skóry obejmujemy wiązką laserową podczas każdego „strzału”. To pozwala na szybsze przesuwanie się po powierzchni skóry i sprawne wykonanie zabiegu, nawet na dużych powierzchniach. Wielkość samej plamki nie ma jednak większego znaczenia w przypadku laserów najlepszej klasy (gdzie możliwa jest ciągła praca głowicą), ponieważ przesuwamy ją bez odrywania od skóry, a wówczas powierzchnia zabiegowa znacznie się zwiększa, co maksymalnie skraca czas zabiegu i bezpośrednio podnosi rentowność urządzenia. Taka optymalizacja pracy (duży obszar zabiegowy oraz ergonomiczny kształt głowicy dokładnie przylegającej do skóry, pozwalają na błyskawiczne przeprowadzenia zabiegu (plecy w 6 minut, nogi w 7 minut, zamiast nawet do 2 godzin w przypadku laserów niższej klasy).

Chłodzenie głowicy
Szybkość chłodzenia głowicy lasera to kolejny istotny parametr wpływający na efektywność pracy . Głowica z szybkim systemem chłodzenia eliminuje konieczność robienia przerw w trakcie zabiegu, a to powoduje, że zabieg można wykonać szybciej. Nie bez znaczenia jest również jakość chłodzenia, ponieważ dobrze schłodzona skóra, to mniej bólu i brak konieczności przerywania zabiegu. Można wówczas pracować na całym ciele, w pomieszczeniach bez klimatyzacji, gdzie temperatura powietrza jest latem wysoka, a także podczas długich lub wielu następujących po sobie sesji. Przy laserach o dużej mocy, temperatura końcówki głowicy, dla komfortu zabiegu, najczęściej utrzymywana jest w zakresie  od – 4°C do – 10°C . Głowica może być schłodzona znacznie bardziej, ale ten zakres jest bezpieczny i wystarcza do bezbolesnej pracy głowicą. Lasery o mniejszej mocy stosują chłodzenie w zakresie od minus 2 do plus 5 stopni C.

Duże znaczenie dla szybkości zabiegu ma też powierzchnia chłodzenia, ponieważ im większą powierzchnię schłodzimy podczas jednorazowego przyłożenia głowicy, tym większa partia skóry jest gotowa do zastosowania wiązki laserowej.

Podsumowanie
Czas wykonania zabiegu ma determinujący wpływ na rentowność urządzenia. W zależności od rodzaju użytego lasera zabieg epilacji nóg można wykonać w czasie ok. 60 minut (np. przy maksymalnej częstotliwości 10 Hz ) lub 7 min (w przypadku laserów o najwyższych parametrach zabiegowych gdzie częstotliwość może wynosić 20 Hz). Tak więc pracując „szybkim laserem” można wykonać większą ilość zabiegów dziennie, a to oznacza więcej klientów i większa rentowność urządzenia. Ta prosta kalkulacja wystarczająco z pewnością przekona każdego inwestora, że wybierając laser powinien wziąć pod uwagę parametr szybkości pracy urządzenia. Nie bez znaczenia jest też satysfakcja klienta, która z pewnością wzrasta, kiedy zabieg jest znacznie krótszy i komfortowy.

Artykuł powstał w ramach akcji MIESIĄC Z EPILACJĄ, promującej i profesjonalizującej zagadnienie epilacji w Polsce.

CMYK

Partnerem akcji MIESIĄC Z EPILACJĄ

jest Grupa ALFAPARF,

producent lasera Epildream One marki APG TECH

Zobacz pozostałe artykuły w cyklu MIESIĄC Z EPILACJĄ:

Zestawienie 13 najlepiej sprzedających się laserów diodowych.

Laser diodowy czy IPL

Najważniejsze parametry zabiegów epilacji

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej