Arsenał do walki z łysieniem

SPA

Terapie stosowane w estetologii dają bardzo rozbudowany wachlarz możliwości. Ich rolą jest zwalczanie problemów łysienia i wzmożonej utraty włosów w szybkim tempie, bez ewentualnych powikłań i rekonwalescencji.

Nadmierna utrata włosów i postępujące łysienie to problem, z którym coraz częściej walczą nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Badania statystyczne pokazują, iż utrata włosów u mężczyzn również może mieć wpływ na atrakcyjność, samoocenę i postrzeganie siebie. Według statystyk coraz częściej do gabinetów specjalizujących się w kosmetologii i medycynie estetycznej trafiają mężczyźni, którzy stanowią już ponad 30% wszystkich klientów branży beauty.

NIEDOBÓR TESTOSTERONU

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów u mężczyzn. Spowodowane jest ono nadaktywnością męskich hormonów płciowych. Podstawowym błędem jest utożsamianie nadmiaru testosteronu z łysieniem.

W rzeczywistości jest wręcz odwrotnie, gdyż problem wzmożonej utraty włosów może być powiązany z niedoborem tego hormonu i ściśle powiązany z obecnością 5-alfa-reduktazy, która odpowiada za przekształcanie testosteronu w DHT (dihydrotestosteron), czyli hormonu bezpośrednio wpływającego na łysienie typu męskiego. Łysienie typu androgenowego może przybrać formę przechodnią lub obejmować całkowitą utratę włosów.

NADMIERNY STRES

Utrata włosów u mężczyzn ma nie tylko wskazane podłoże hormonalne, ale może mieć również podłoże genetyczne i być dziedziczona. Równie często jest skutkiem silnego stanu chorobowego, w tym również nie bez znaczenia jest podłoże psychiczne. Coraz częściej jesteśmy eksponowani na długotrwały stres, który między innymi niekorzystnie wpływa na stan i kondycję naszych włosów w obszarze skóry głowy.

We wszystkich przypadkach warto wybrać się do trychologa, który nie tylko precyzyjnie zdiagnozuje podłoże i przyczyny problemów, ale również zaleci indywidualne kuracje dedykowane do potrzeb męskiego problemu i skutecznie się z nim rozprawi.

JAKIE TERAPIE SĄ SKUTECZNE?

Bardzo pomocne w walce z łysieniem i wzmożoną utratą włosów są zabiegi z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej takie jak: mezoterapia igłowa i mikroigłowa z peptydami biomimetycznymi, zabiegi z użyciem medycznego dwutlenku węgla — karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe z użyciem własnych czynników wzrostu.

Cieszą się bardzo dużym powodzeniem, przede wszystkim dlatego, że dają doskonałe rezultaty, a zdarza się nawet, że dla niektórych osób są alternatywą dla chirurgicznego uzupełniania włosów.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa skóry głowy

Doskonale sprawdzą się u klientów, których dotyka problem wzmożonej utraty włosów. Zabiegi te polegają na wprowadzeniu w miejsca chorobowo zmienione substancji, które z jednej strony pobudzają wzrost włosów, a z drugiej zahamują ich wypadanie. Dzięki dostarczaniu za pomocą iniekcji śródskórnych właściwie dobranych składników aktywnych uzyskujemy pożądane efekty terapii.

Mezoterapia umożliwia nam wprowadzenie substancji aktywnych w ilościach nieosiągalnych za pomocą kosmetyków czy zabiegów z grupy nieinwazyjnych. Tutaj nieocenionymi substancjami są peptydy biomimetyczne — zwłaszcza Decapeptide-4, Oligopeptide-41, Cooper Tripeptide 1 oraz Acetyl Decapeptide-3. Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne działające na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi, oddziałującymi bezpośrednio na komórki docelowe.

Skuteczne są również kompleksy witamin — zwłaszcza z grupy B (B3, B5, B8, B12), a także aminokwasy. W przebiegu mezoterapii również istotny jest fakt samego mikronakłucia skóry, które wywołuje kontrolowany stan zapalny i uruchamia całą kaskadę reakcji obronnych działających na korzyść ukrwienia cebulki włosa.

Tylko sterylne i zaawansowane składy koktajli pozwolą nam na bezpieczne i skuteczne ograniczenie bądź wyeliminowanie łysienia i wypadania włosów. Wspomogą odrastanie włosów poprzez rewitalizację cebulek włosa i stymulację krążenia. Liczba zabiegów jest bardzo indywidualna w przypadku mezoterapii, natomiast zaleca się co najmniej 8 zabiegów w cyklu co 8 dni, a po zakończonej serii zabiegi podtrzymujące efekty co 3-5 tygodni.

W przebiegu mezoterapii również istotny jest fakt samego mikronakłucia skóry, które wywołuje kontrolowany stan zapalny i uruchamia całą kaskadę reakcji obronnych działających na korzyść ukrwienia cebulki włosa.

Karboksyterapia

Kolejną terapią, która cieszący się dużą efektywnością w walce z łysieniem i wzmożoną utratą włosów jest karboksyterapia. Metoda ta polega na punktowej wzmożonej cyrkulacji dwutlenku węgla, który zostaje wprowadzony za pośrednictwem śródskórnych iniekcji.

Pod wpływem dwutlenku węgla następuje poprawa mikrokrążenia, poszerzenie i udrożnienie naczyń krwionośnych, co prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem czy utratą włosów. (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 4/2018>>>

dr Magdalena Komasińska

kosmetolog, prezes zarządu Mezoderm

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej