Jak wyznacza cele Kalina Ben Sira, prezes zarządu sieci Klinik La Perla

SPA
Rozmowa jest częścią materiału o  tym “Jak wyznaczać cele i je realizować, który ukazał się w ramach nowego cyklu “Rozwój osobisty managera”. Wprowadzenie do tematu możesz przeczytać TU>>>

Czy masz nawyk wyznaczania celów? Jaki jest Twój cel na najbliższy rok?

Zawsze wyznaczam sobie cele. Mamy kilka projektów, które trwają od 2017 i kończą się w 2018 roku. Restrukturyzacja to bardzo trudny temat, niestety większość rozwijających się spółek wcześniej czy później się z tym zmierzy. Tu menager musi wykazać się ogromem pracy, siły, wytrwania i radzeniem sobie z nie zawsze miłymi momentami pracy z zespołem.

Czy masz sprawdzony sposób, aby realizować swoje cele? Co to za sposób?

Nie ma złotego środka, ale są zasady: systematyczność pracy, konsekwencja, kreatywność, posiłkowanie się wiedzą innych specjalistów w danej dziedzinie, delegowanie zadań, tych które się da delegować i egzekwowanie ich realizacji.

Wymień wartości, które są dla Ciebie ważne i pomagają Ci realizować cele życiowe i biznesowe.

Pracowitość, odpowiedzialność, pokora, sumienność, pogłębianie wiedzy, kontakty z ludźmi z branży i spoza niej. Bardzo ważne jest delegowanie zadań, ale jeszcze ważniejszą umiejętnością jest rozliczenie ludzi z powierzonych zadań tak, aby ich zmotywować, a nie odwrotnie.

Jak często wyznaczasz cele? Czy wszystkie z nich realizujesz? Codziennie robię rachunek sumienia. Jaka jest Twoja wizja i misja Twojego biznesu na najbliższe lata?

Rozwój, nowe projekty — minimum dwa i rozwój nowej marki.

Co robisz, gdy ponosisz porażkę?

Idę pobiegać (hahaha). Wyciągam wnioski i staram się nie powtarzać błędów.

Gdyby Twoje marzenia mogły spełnić się w ciągu najbliższych 3 lat, co by się zmieniło w Twoim życiu i biznesie?

Nic by się nie zmieniło, bo jestem szczęśliwa i zadowolona ze swojej pracy. Chcę utrzymać ten pułap rozwoju biznesu.

Przeczytaj także jak wyznacza cele Katarzyna Czeladko, dyrektor spa&wellness Zdrojowa Hotels>>>

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej