Wykorzystanie HIFU w zabiegach łączonych

SPA

W przypadku procedur medycyny estetycznej indywidualne podejście do potrzeb pacjenta stało się złotym standardem, zaś łączone techniki zabiegowe zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność. Dzięki temu możemy zapewnić pacjentom przede wszystkim kompleksową opiekę i lepsze efekty końcowe, aby mogli oni dłużej cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem.

CZYM JEST HIFU?

Znane już nam HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) bazuje na technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które w sposób bardzo precyzyjny tworzą punkty termiczne. Jest to niezwykle ważne w procesie jej odbudowy i poprawie elastyczności twarzy oraz ciała. Sam zabieg daje spektakularne efekty bezinwazyjnego liftingu, ponieważ stymuluje naturalne procesy odnowy skóry, prowadzące do poprawy jej napięcia oraz powstawania nowego kolagenu.

Kluczowa dla działania HIFU i niepowtarzalna wśród obecnych technologii jest stymulacja powierzchniowego systemu mięśniowo-powięziowego (warstwa SMAS), odpowiedzialnego za utrzymanie jędrności. Do zalet HIFU z pewnością można dodać fakt, że jest zabiegiem całorocznym, bez okresu rekonwalescencji.

TERAPIE ŁĄCZONE

Warto uświadamiać pacjentów, że pomimo wysokiej skuteczności zabiegu HIFU, wielokierunkowa kuracja może przynieść zdecydowanie lepsze i bardziej długotrwałe efekty w poprawie jakości skóry i profilaktyce antystarzeniowej. Z każdym rokiem medycyna estetyczna się rozwija, a co za tym idzie, powstaje wiele nowych zabiegów i nowoczesnych urządzeń, które pomagają świetnie wyglądać.

Do najbardziej innowacyjnych i tych, które warto polecić w terapii łączonej, można zaliczyć między innymi laser Fotona z zabiegami endoliftingu i peelingu laserowego, radiofrekwencję połączoną z falą akustyczną (UNISON), drenaż limfatyczny czy klasyczną mezoterapię PRP.

FOTONA — ENDOLIFTING®

Endolifting® to nieinwazyjna terapia laserem, wykonywana wewnątrz jamy ustnej — podczas zabiegu skanowane są wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górna i dolna część ust. Odpowiednio ukierunkowana wiązka nieablacyjnego lasera Er:Yag powoduje delikatne, kontrolowane podgrzanie tkanek, pobudzające kurczenie włókien kolagenowych. Prowadzona w tak unikalny sposób procedura umożliwia odbudowę kolagenu na całej głębokości tkanek.

Fotona Endolifting® zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki i zmarszczki wokół ust. W połączeniu z technologią HIFU mamy spotęgowany efekt, a pacjenci cieszą się z wypełnienia zmarszczek już bez zastosowania wypełniaczy po pierwszym zabiegu.

FOTONA — SUPERFACIAL

Peeling laserowy, czyli tzw. zimna ablacja za pomocą lasera Er:Yag, jest alternatywą dla peelingów chemicznych. Zabieg ma na celu poprawienie tekstury naskórka, wygładzenie jej, zmniejszenie rozszerzonych porów i znormalizowanie pracy gruczołów łojowych.

Fotona Superfacial™ to dopełnienie wcześniejszych procedur skoncentrowanych na głębszych warstwach skóry, jak np. zabieg HIFU. Dzięki łącznemu zastosowaniu tych technologii zabieg staje się kompleksowy, działający na problemy skóry na wszystkich jej poziomach.

RADIOFREKWENCJA W POŁĄCZENIU Z FALĄ AKUSTYCZNĄ

Chcąc sprostać potrzebom pacjentów borykających się z problemem wiotkiej skóry, stworzono Unison. Jest to najnowocześniejsze urządzenie, umożliwiające zastosowanie terapii łączącej w sobie nieinwazyjną metodę energii o wysokiej częstotliwości (RF monopolarny) z falą akustyczną.

BTL Unison to jedyne urządzenie, które eliminuje wszystkie 5 przyczyn niedoskonałego wyglądu skóry: redukuje cellulit, poprawia elastyczność skóry, remodeluje kolagen i przyspiesza aktywność metaboliczną, co w konsekwencji pozwala także na redukcję lokalnej tkanki tłuszczowej. Efektem pracy synergicznych energii cieplnej i fali akustycznej są:

  • stymulacja czynników wzrostowych
  • neogeneza naczyń, kolagenu
  • stymulacja mikrokrążenia (krwi i limfy)
  • pobudzenie fibroblastów do syntezowania nowego kolagenu
  • zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych.

W terapii łączonej świetnie wpływa na dogłębną poprawę jakości skóry, a technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych pozwala zniwelować problem jej wiotkości.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny to nowoczesna i skuteczna metoda masażu, który działa leczniczo na system limfatyczny. Zabiegi wykonywane aparatem Lymphastim działają na zasadzie sekwencyjnego masażu uciskowego. Specjalne aplikatory z zachodzącymi na siebie komorami zapewniają delikatny masaż, który przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego oraz żylnego, a przy tym świetnie relaksuje.   (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 3/2018>>>

Anna Bielecka

BTL Polska

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej