Najpopularniejsze urządzenia do karboksyterapii – ranking

SPA

Karboksyterapia to jedna z tych technologii, która daje szerokie możliwości zabiegowe. Przynosi też bardzo dobre efekty w terapiach łączonych. Z tego też względu rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów beauty. Dlatego też zbadaliśmy na jakich urządzeniach do karboksyterapii pracują polskie salony i kliniki beauty.

METODOLOGIA BADANIA

Ranking powstał na podstawie przeprowadzonej przez nas ankiety, w której prosiliśmy salony i kliniki o odpowiedź na pytanie – jakie urządzenie z karboksyterapią (wpisz nazwę i markę urządzenia) jakie posiadasz w swoim salonie.

W ankiecie przebadaliśmy 105 salonów. Lista salonów, które wzięły udział w rankingu dostępna jest w redakcji. Dziękujemy wszystkim salonom i klinikom, które oddały swój głos w ramach w rankingu. To dzięki wam ci, którzy stoją przed trudnym wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojego biznesu, dostają praktyczną pomoc, która w znacznym stopniu może ułatwić im decyzje.

1. MIEJSCE – 47% oddanych głosów – JULIE

Julié to pierwszy na świecie inteligentny system do zabiegów karboksyterapii (S&INT™, ang. Smart & Intuitive). Urządzenie wskazuje operatorowi miejsca iniekcji, reguluje przepływ, temperaturę oraz ilość gazu na jedno wkłucie, odpowietrza system z zalegającego powietrza, a nawet uzależnia dobór parametrów zabiegowych od stadium zaawansowania danego wskazania. Oznacza to niezwykle prostą obsługę, bardzo wysoką skuteczność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo na niespotykanym dotąd poziomie.

Ponadto, w trosce o komfort pacjentów, Julié została wyposażona w podwójny system podgrzewania gazu (DHS®, ang. Double Heating System), który znacząco wpływa na złagodzenie dyskomfortu podczas zabiegu. Producent sprzętu, Unique Technologie, potwierdza najwyższą jakość aparatu Julié przyznając mu dożywotnią gwarancję.

producent: Unique
dystrybutor: Polskie Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego
www.inteligentna-karboksyterapia.pl

 
 
2. MIEJSCE – 20% oddanych głosów – CRISS CARBO-OXY

Jedyne na rynku urządzenie wyposażone w następujące moduły:

  • karboksyterapię z programem automatycznym i eksperckim (z podgrzewanym CO2)
  • infuzję tlenową
  • oxybrazję z ciśnieniem zabiegu do 8 bar
  • masaż tlenowy

To, co wyróżnia aparat to zastosowanie butli z medycznym, laparoskopowym dwutlenkiem węgla o pojemności 10 litrów, stosowanej powszechnie w służbie zdrowia. Butla wystarcza na rok zabiegów i jest wymieniana na pełną przez lokalnego dostawcę.

Producent, w cenie aparatu (23 300 zł netto), zapewnia dowóz urządzenia do gabinetu klientki; szkolenie z wydaniem certyfikatów; zestaw startowy i zabiegowy na 100 zabiegów; pełną i kompleksową obsługę serwisową 7 dni w tygodniu. Urządzenie objęte gwarancją dożywotnią (minimum 36 miesięcy).

producent: AYCOM
dystrybutor: AYCOM
www.criss.pl

 
3. MIEJSCE – 9% oddanych głosów – CARBOXYTHERAPY MEDIKA

Zabieg urządzeniem Carboxytherapy Medika polega na śródskórnym i podskórnym wprowadzaniu medycznego, certyfikowanego dwutlenku węgla „Laparos”. Po wstrzyknięciu gazu w miejsce zabiegu, rozszerzają się małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

W urządzeniu zastosowano innowacyjne programy: system AFC – Automatic Flow Control – automatyczny system kontroli przepływu gazu, który umożliwia precyzyjną regulację dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 200 cc; system AAV – Automatic Air Venting – automatyczny system odpowietrzania urządzenia, ponieważ całkowite pozbycie się powietrza z układu urządzenia daje gwarancję nie wystąpienia komplikacji pozabiegowych; system PGH – Precise Gas Heating – system podgrzewania gazu od 20°C do 50°C, który znacząco zmniejsza odczucie bólowe podczas wykonywanego zabiegu; system GPC – Gas Pressure Control – system elektronicznej kontroli ciśnienia gazu oraz zastosowanie certyfikowanego, medycznego reduktora CO2 (reduktor bezobsługowy).

producent: MaxMedik
dystrybutor: MaxMedik
www.maxmedik.pl 

LICZBA SPRZEDANYCH URZĄDZEŃ (deklaracja producentów)

Poprosiliśmy producentów urządzeń ze zwycięskiej trójki o liczbę sprzedanych urządzeń w Polsce, od początku ich dystrybucji.

  1. JULIE – ok. 400 szt.
  2. CRISS CARBO-OXY – 426 szt.
  3. CARBOXYTHERAPY MEDIKA – 334 szt.
ZASADY RANKINGU

W rankingu badamy najbardziej popularne produkty w danej technologii, czyli konkretne rozwiązania, które są najczęściej kupowane przez salony i kliniki w Polsce. To naszym zdaniem najlepsze z możliwych kryteriów dla przeprowadzenia rankingu. Bo czyż fakt tego, że dane urządzenie z danego rodzaju technologii zabiegowej jest kupowane w Polsce najczęściej (czytaj: pracuje na nim najwięcej salonów) nie świadczy o tym, że jest ono godne uwagi? Czyżby tyle salonów się myliło? Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą chcieli polemizować z tą tezą. Mamy tego świadomość, ale dla nas to najlepsza z możliwych metodologia badania, którą przyjęliśmy. Zakładamy, że wybierając urządzenie do swojego gabinetu, chciałbyś najpierw sprawdzić, jak wiele gabinetów pracuje już na nim i jakie są opinie. Z tego powodu takie badanie popularności przeprowadzamy.

Ranking pochodzi z Beauty Inspiration 3/2019 (możesz zakupić prenumeratę lub ewydanie, dostęp online otrzymujesz od razu)>>>

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej