Najpopularniejsze urządzenia HIFU – ranking

SPA

Dlaczego tym razem ta technologia? Zajęliśmy się nią na waszą prośbę. Po publikacji ostatniego rankingu najpopularniejszych laserów do epilacji, w komentarzach w Internecie pojawiło się najwięcej zapytań o ranking urządzeń HIFU. Jak zwykle więc odpowiadamy na potrzebę.

To drugi ranking, jaki przeprowadzamy, więc przypomnijmy krótko jego ideę i zasady. Badamy w nim najbardziej popularne produkty w danej technologii, czyli konkretnie rozwiązania, które są najczęściej kupowane przez salony i kliniki w Polsce.

To naszym zdaniem najlepsze z możliwych kryteriów dla przeprowadzenia rankingu. Bo czyż fakt tego, że dane urządzenie z danego rodzaju technologii zabiegowej jest kupowane w Polsce najczęściej (czytaj. pracuje na nim najwięcej salonów) nie świadczy o tym, że jest ono godne uwagi? Czyżby tyle salonów się myliło?

Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą chcieli polemizować z tą tezą. Mamy tego świadomość, ale dla nas to najlepsza z możliwych metodologia badania, którą przyjęliśmy. Zakładamy, że wybierając urządzenie do swojego gabinetu, chciałbyś najpierw sprawdzić, jak wiele gabinetów pracuje już na nim i jakie są opinie. Z tego powodu takie badanie popularności przeprowadzamy.

METODOLOGIA BADANIA

Ranking powstał na podstawie ankiety, w której prosiliśmy salony i kliniki o odpowiedź na cztery krótkie pytania:

1. Wpisz nazwę i markę urządzenie HIFU, jakie posiadasz w swoim salonie.

2. Wymień dwie najważniejsze zalety tego urządzenia.

3. Wymień jedną rzecz/aspekt, która twoim zdaniem w tym urządzenia wymagałaby ulepszenia.

4. Jak oceniasz efektywność urządzenia?

W rezultacie w ankiecie wzięło udział 98 salonów i klinik, a wyniki ich typowań przedstawiamy poniżej.

WYNIKI VERSUS DEKLARACJE DYSTRYBUTORA

Raz jeszcze podkreślamy, że głównym zadaniem rankingu jest pokazanie, jakich urządzeń w danej technologii (w tym przypadku HIFU) jest najwięcej w polskich gabinetach i klinikach. To kryterium popularności z pewnością jest cenną podpowiedzią dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania.

Ale czy jedynym? Polecamy też zapoznanie się z oceną efektywności urządzeń z pierwszej trójki urządzeń, jaką wystawili ich użytkownicy, a także z ich opiniami o mocnych i słabych stronach.

Dziękujemy wszystkim salonom i klinikom, które wzięły udział w rankingu. To dzięki wam ci, którzy stoją przed trudnym wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojego biznesu, dostają praktyczną pomoc, która w znacznym stopniu może ułatwić im decyzje. Lista salonów, które wzięły udział w rankingu dostępna jest w redakcji.

Mariusz Nieścior
Beauty Inspiration
Zestawienie pochodzi z Beauty Inspiration 6/2018 (możesz szybko kupić ewydanie)>>>

1 miejsce, 31% oddanych głosów: SONOQUEEN

najważniejsze zalety urządzenia: bezpieczne, efektywne, bezbolesne, skuteczne, dobre efekty przy dobrej kwalifikacji pacjenta, posiada głowicę pod oczy

wymaga ulepszenia: szybkość strzałów impulsów, brak usg, cena kardridży

ocena skuteczności zabiegowej (0-10): 9*

SonoQueen to najnowsza generacja technologii HIFU – sfokusowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości do bezinwazyjnego, niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała. Precyzyjna i skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej pozwala dotrzeć do 3 warstw –skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, wywołując tym samym punkty termicznej koagulacji. Rozpoczyna to proces kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek, dając efekt wielowymiarowego ujędrnienia. Dzięki temu uzyskujemy spektakularny i trwały efekt napięcia aktywowany w głębokiej warstwie skóry.

SonoQueen wyposażone jest w komplet specjalnych kartridży umożliwiających precyzyjne działanie na różnych głębokościach tkanki – od 2,0 mm do 4,5 mm na twarzy i 6 mm na ciele.

producent: NewPong
dystrybutor: ITP S.A.
www.itpestetyka.pl
www.sonoqueen.pl 


2 miejsce, 27% oddanych głosów: ULTHERA

najważniejsze zalety urządzenia: bezbolesne, nieinwazyjne, skuteczne, precyzyjne działanie, bezawaryjność, szybkość pracy, stabilność parametrów, usg, sprzężona technologia

wymaga ulepszenia: cena, brak głowic na ciało, oprogramowanie

ocena skuteczności zabiegowej (0-10): 9,5*

Ulthera to unikalne urządzenie do bezinwazyjnego liftingu z obrazowaniem USG, którego skuteczność i bezpieczeństwo została potwierdzona przez FDA — amerykańską Agencję Żywności i Leków. Aparat wyposażony jest w unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEETM. To pierwsze urządzenie na rynku, które daje możliwość obejrzenia struktury tkanki skórnej do głębokości aż 8 mm. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić stan skóry i precyzyjnie określić głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg.

Ulthera przeciwdziała sitom grawitacji, zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Jak? Wykorzystuje energię ultradźwięków i służy do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje widoczne odmłodzona. Znacznemu spowolnieniu ulega także naturalny proces starzenia się jej komórek. Rezultatem zabiegu na twarz jest m. in. wyraźne uniesienie górnych powiek, dzięki czemu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyglądu.

producent: Merz Aesthetics
dystrybutor: Urgo Aesthetics


3 miejsce, 2% oddanych głosów: SYGMALIFT

najważniejsze zalety urządzenia: bezbolesne, skuteczne, bezpieczne, nie wymaga kardridży, głowica łatwo się czyści, nie narusza ciągłości naskórka, nie podrażnia skóry, prosta obsługa

wymaga ulepszenia: dłuższy czas pracy, waga urządzenia

ocena skuteczności zabiegowej (0-10): 9*

SygmaLift jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących ujędrnić i odmłodzić swoją skórę bez ingerencji chirurgicznej. System łączy działanie HIFU z laserem biostymulacyjnym. Zabiegi SygmaLift są przyjemne i bezbolesne, a rezultaty widoczne już po jednym seansie. Finalny efekt to odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek i lifting twarzy. Oprócz zastosowania w obrębie twarzy, możliwe jest wykonywanie zabiegów pozwalających na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Kombinacja czterech głowic oraz brak części eksploatacyjnych (kartridży) zapewnia bezpieczne i bezbolesne zabiegi, bez ryzyka uszkodzenia tkanek, przy jednoczesnym zapewnieniu świetnych rezultatów. Zabiegi Sygmalift ze względu na ich przyjemny i relaksujący charakter cieszą się dużym zainteresowaniem osób w każdym wieku.

cena: 125 000 —145 000 zł netto

producent: MedixSysteme
dystrybutor: Coherent

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej