Mapa twarzy – poznaj swój stan zdrowia

SPA

Powracające wypryski, podkrążone oczy, przebarwienia – bardzo często te bolączki kojarzone są z cerą nastolatków. Coraz częściej jednak w salonach spotykamy dorosłe osoby nadal borykające się z tymi niedoskonałościami. Przeszły one często wiele prób pracy z dermatologiem oraz zabiegów kosmetycznych, ale problem powraca. W takim przypadku warto bliżej przyjrzeć się organizmowi od środka.

Według medycyny chińskiej poszczególne zmiany na skórze zależne są od pracy konkretnych narządów wewnętrznych. Okazuje się bowiem, że nasza cera w ten sposób komunikuje nam pewne problemy. My natomiast bardzo często bagatelizujemy je, ale też wielokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, co tak naprawdę się z nimi wiąże. Zobaczmy zatem co może się kryć np. za regularnymi wypryskami na brodzie i co możemy wyczytać z naszej mapy twarzy.

ŚRODKOWA CZĘŚĆ CZOŁA

Wypryski w tej części twarzy sugerują najczęściej problem z układem trawiennym. Może to być zarówno reakcja na nietolerancję na dany składnik – warto zacząć od wyeliminowania mleka krowiego, a następnie glutenu i obserwować organizm. Może to świadczyć także o zbyt dużej ilości toksyn nagromadzonych w organizmie. Pomocny stanie się tu rytuał picia zaraz po przebudzeniu cieplej wody z cytryną oraz wprowadzenie naparów z kopru włoskiego, mniszka lekarskiego czy czystka. Warto również przejść kurację oczyszczającą, np. kaszą jaglaną.

SKÓRA MIĘDZY BRWIAMI

Niedoskonałości w tym obszarze świadczą o kondycji wątroby i jej obciążania przez wiele lat. Prawdopodobnie otrzymała zbyt wiele toksyn pochodzących nie tylko z pożywienia, ale również z antybiotyków, tabletek hormonalnych lub alkoholu.

SKÓRA POD OCZAMI

Opuchlizna pod oczami może być wynikiem długich godzin pracy czy nieprzespanych nocy, jednak bardzo często odpowiada za nią zła praca nerek. Aby pomóc im w oczyszczaniu z toksyn, należy wypijać minimum 0,03 l wody na każdy kilogram ciała. Często jest to 1,5-2l wody dziennie i tutaj najważniejsze, aby nie wliczać do tego herbat, kaw ani soków czy zup. Do wody warto również dodać cytrynę, miód, miętę czy imbir oraz odrobinę soli himalajskiej, aby stała się ona izotonikiem i lepiej nawadniała.

POLICZKI

Mogą wskazywać na nietolerancje pokarmowe: głównie nabiał czy zboża. Tutaj albo eliminujemy te produkty i zwracamy uwagę, czy następuje poprawa, albo wykonujemy test na nietolerancje pokarmowe. Drugą przyczyną mogą być obciążone płuca, np. przez papierosy lub wdychanie szkodliwych substancji w pracy.

BRODA

Jeżeli w tym miejscu wypryski pojawiają się w okolicach miesiączki to nie musi nas niepokoić. Organizm może w ten sposób reagować na zmiany hormonalne. Jeżeli występują tam częściej, to na pewno jest to związane z nieprawidłowościami w układzie hormonalnym i warto skonsultować to z ginekologiem. Może to być również objaw stosowania antykoncepcji i braku zalecanych w niej przerw. W tym przypadku również świetnie sprawdzi się naturalne oczyszczanie organizmu.

MAPA TWARZY

Chcąc zaznajomić klientki z tym tematem, ale także pracowników salonu, warto taką mapę twarzy powiesić w jednym z gabinetów lub stworzyć posta na Facebooku. Możemy też nawiązać współpracę z dietetykiem i tym samym stworzyć bardziej rozszerzoną, kompleksową usługę dla klientów. Jeżeli w gabinecie nie przyjmuje na stale dietetyk, warto pomyśleć jak stworzyć wspólnie z nim usługę, pakiet zabiegów czy wydarzenie, które pomogą rozwiązać problemy klientów.

Mapa twarzy odzwierciedlająca stan zdrowia

ZALETY WSPÓŁPRACY Z DIETETYKIEM

Nawiązanie stałej współpracy z dietetykiem można rozpocząć od wyznaczonych godzin w tygodniu, które przeznaczone będą na bezpłatną analizę składu ciała klientek. Usługa ta może być dodawana jako gratis do każdego zabiegu lub podarowana w formie zaproszenia czy bonu. Pomiar i omówienie wyników spowoduje, że pierwszy raz zainteresujemy klientkę jej problemami zdrowotnymi. Być może odpowiemy na nurtujące ją pytania lub znajdziemy przyczynę niedoskonałości czy np. powolnego chudnięcia. (…)

Czytaj cały artykuł w BEAUTY INSPIRATION 6/2017>>>
Katarzyna Wrzos

Dietetyk w Dobry Dietetyk. Prowadzi indywidualną praktykę doradztwa psychodietetycznego oraz szkołę dietetyków z zakresu promocji i marketingu.

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej