Kinesiotaping estetyczny

SPA

Kinesiotaping estetyczny to zupełnie nowa odsłona i kompletnie nowy pomysł na stosowanie znanych nam od ponad 40 lat specjalistycznych taśm kinesiologicznych. Cenione i znane w rehabilitacji ciała, teraz z wielkim sukcesem wprowadzane są w terapie kosmetologiczne. Pozwalają uzyskać świetne efekty w przywracaniu zdrowia i urody nie tylko ciała, ale również – twarzy.

Coraz więcej specjalistów pracujących terapią manualną z ciałem, poszukuje skutecznych rozwiązań na usprawnienie i udoskonalenie swojej praktyki. Szukają metod – zarówno kompletnie nowych, jak i tych już znanych, ale na nowo odkrywanych, które jeszcze lepiej wspomagać będą procesy naprawcze naszego organizmu. Jedną z takich wspaniałych i unikalnych metod jest kinesiotaping estetyczny. Pytanie co to w ogóle jest taping? Sam taping nie jest nowością, jak myśli czasem wiele osób.

Historia tej metody sięga lat 70-tych – ma więc już prawie pół wieku. To wówczas, w Japonii mało znany chiroplastyk, doktor Kenzo Kase, w trakcie swojej codziennej pracy z pacjentami opracował tę niezwykłą technikę plastrowania. Doktor, aby złagodzić negatywne nastawienie pacjentów, do swoich metod, a jednocześnie aktywować różne struktury ciała, takie jak mięśnie i układ limfatyczny, rozpoczął pracę z zastosowaniem elastycznych kolorowych taśm, które po wielu latach badań i eksperymentów opatentował. Tym samym stworzył swoją własną metodę Kinesio-Taping. Po kilkunastu latach ta nowoczesna odmiana elastycznego tapingu podbiła cały świat. Poglądy Doktora Kase zbliżały się zaś coraz bardziej do sposobu myślenia charakterystycznego dla osteopatii, którą pod koniec XIX wieku opracował amerykański lekarz Andrew Taylor Still. A zasady jej brzmiały:
• najważniejsze jest ukrwienie,
• budowa organizmu ludzkiego oraz zachodzące w nim procesy są ze sobą wzajemnie powiązane,
• organizm ludzki ma zdolności samoleczenia,
• organizm ludzki stanowi jedność.

KOLOROWE TAŚMY NICZYM DRUGA SKÓRA!

Materiał, z którego wykonuje się plastry to rozciągliwa bawełna najwyższej jakości, a zastosowana substancja klejąca to hipoalergiczny środek, który aktywowany jest pod wpływem ciepła wytworzonego przez ciało. Właściwie zaaplikowane taśmy mają pozytywny wpływ na wiele różnych płaszczyzn. Nie podrażniają skóry dzięki swojej specyficznej budowie bardzo podobnej do budowy linii papilarnych naszej skóry. W zależności od ruchu ciała, a co za tym idzie również skóry – rozciągają się i kurczą, dzięki czemu nie ograniczają swobody ruchu.

Jedną z sztandarowych właściwości tych plastrów jest działanie przeciwbólowe, poprawa przemiany materii, stymulacja przepływu krwi i limfy i regeneracja najgłębszych struktur naszego ciała. Klucz do sukcesu stanowi prawidłowa aplikacja i najwyższa jakość plastrów. Celem metody plastrowania dynamicznego jest delikatny lifting naszej skóry. Na czym polega? Oznacza to dokładnie, że taśma unosi odrobinę naskórek, rozluźniając tym samym znajdującą się pod spodem skórę właściwą oraz tkankę podskórną, dzięki czemu dochodzi do natychmiastowego zmniejszenia napięcia. Tym samym poprawia się cyrkulacja krwi i limfy. W konsekwencji tkanki są lepiej zaopatrzone w substancje odżywcze i tlen.

Taśma bierze udział w każdym wykonywanym przez nas ruchu, co sprawia, że wszelkie mięśnie, powięzi i nerwy są stale przesuwane względem siebie. Taka forma stymulacji i rozluźnienia przypomina w jakimś sensie klasyczny masaż.

PLASTRY W SŁUŻBIE PIĘKNA

Jeśli plastrowanie ciała jest stosowane z takim wielkim powodzeniem w rehabilitacji ciała, to, dlaczego by nie przełożyć tego niezwykłego i skutecznego w regeneracji tkanek sposobu na poprawę zdrowia i urody naszej twarzy? Coraz częściej możemy zaobserwować, że specjaliści technik manualnych, kosmetolodzy, a także masażyści sięgają po metody, które jeszcze głębiej i skuteczniej będą mogły wspierać efekty ich pracy. Jednym z tych elementów w terapiach beauty jest właśnie taping estetyczny. Obecnie, stosowany jest między innymi w autorskiej metodzie Facemodeling – manualnej terapii twarzy. Jest w niej swego rodzaju przedłużeniem niezwykle wielopłaszczyznowej terapii. Mało tego – stanowi swoistego rodzaju rehabilitację estetyczną.

Fenomenem tapingu estetycznego, czyli zabiegu ukierunkowanego na poprawę estetyki naszej twarzy jest jego wielofunkcyjne działanie. Wśród pozytywnych efektów wymienić należy:
• działanie pobudzające na układ limfatyczny, co za tym idzie stymulację i oczyszczanie tkanek z nagromadzonych toksyn,
• stymulację układu krwionośnego i dotlenienie najgłębiej położonych mięśni i tkanek,
• niwelowanie obrzęków i zastojów limfatycznych najczęściej występujących w okolicy oczu i owalu twarzy,
• dotlenienie tkanek głębokich, co wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry,
• poprzez regenerację mięśni, wzmocnienie całego ich szkieletu i tak zwanego rusztowania naszej twarzy, dzięki czemu możemy mówić o efekcie modelowania,
• poprzez przyspieszony proces regeneracji tkanek, wygładzenie zmarszczek i blizn na twarzy.

W przypadku zastosowania aplikacji taśmowej bezpośrednio po zabiegu chociażby Facemodelingu, gdzie mamy do czynienia z niezwykle głęboką terapią twarzy, zdecydowanie wpływamy na przedłużenie efektu biologicznego odmłodzenia. Co najważniejsze jednak osiągamy efekt skutecznej i długotrwałej poprawy zdrowia, witalności i naturalnego piękna naszej twarzy.

JAK TO DZIAŁA?
Jedną z sztandarowych właściwości tych plastrów jest działanie przeciwbólowe, poprawa przemiany materii, stymulacja przepływu krwi i limfy i regeneracja najgłębszych struktur naszego ciała.

Celem plastrowania dynamicznego jest delikatny lifting skóry. Elastyczna, przyklejona w odpowiedni sposób taśma unosi odrobinę naskórek, rozluźniając tym samym znajdującą się pod spodem skórę właściwą oraz tkankę podskórną, dzięki czemu dochodzi do natychmiastowego zmniejszenia napięcia. Tym samym poprawia się cyrkulacja krwi i limfy.

W konsekwencji tkanki są lepiej zaopatrzone w substancje odżywcze i tlen.

W POSZUKIWANIU NATURALNYCH METOD

W ostatnich latach zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania manualnymi terapiami twarzy, gdyż klienci gabinetów kosmetycznych i SPA szukają zdecydowanie bardziej naturalnych i bezinwazyjnych rozwiązań w sferze dbałości o swoje piękno. W naszych gabinetach coraz częściej pojawiają się osoby wymagające nie tylko interwencji w sferze „beauty”, ale również coraz bardziej świadomi klienci przykładający wagę do holistycznego podejścia. Osoby, którym zależy na ogólnie pojętym wewnętrznym i zewnętrznym pięknie. Dlatego też wszelkie terapie ukierunkowane na całościowe i niezwykle wielopłaszczyznowe działanie będą cieszyły się coraz to większym powodzeniem. Kinesiotaping estetyczny zyskał już w Polsce ogromne grono miłośników naturalnych, niekonwencjonalnych metod odmładzania i stał się jednym z ciekawszych elementów, pracy specjalistów manualnej terapii twarzy.

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 6/2019>>> (możesz kupić szybko ewydanie, sprawdź spis treści)

Aneta Hregorowicz-Gorlo
Terapeutka odnowy biologicznej twarzy, pasjonatka naturalnych metod odmładzania, trener metody Facemodeling, właścicielka Holistycznej Akademii Młodości

Tomasz Tomasik
Fizjoterapeuta, trener, założyciel Akademii Spa, autor wielu autorskich programów i technik masaży dla obiektów spa. www.akademia-spa.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej