Jak mają się SPA po pandemii?

SPA

 Mija miesiąc od ponownego otwarcia SPA. Czy klienci dopisują? Czy można mówić o powrocie do normalności? Zapytaliśmy o to Katarzynę Czeladko,  Dyrektor Spa & Wellness w Zdrojowa Hotels.

MARIUSZ NIEŚCIOR: Jak wygląda rzeczywistość SPA po miesiącu od ponownego otwarcia?

KATARZYNA CZELADKO: Mamy otwarte cztery SPA, między innymi Spa & Wellness w Hotelu Hilton Resort & Spa w Świnoujściu, Forest Spa & Wellness w Radisson Hotel Szklarska Poręba i Inewellness w Marine Hotele & Ultra Marine w Kołobrzegu. W żadnym z nich nie ma problemu z obłożeniem. Klienci dzwonią, umawiają się. Nie zaobserwowałam, aby się czegokolwiek obawiali, zwłaszcza wiedząc, że mamy wdrożone wszelkie wymagane procedury bezpieczeństwa.

MN: Jak wygląda frekwencja w SPA w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku?

KC: Na chwilę obecną obłożenie jest porównywalne. Nieco mniejsze obłożenie w minionym miesiącu, było spowodowane mniejszą liczbą pracowników, gdyż do otwarcia stref Spa & Wellness podeszłam ostrożnie, nie wiedząc jak zareaguje rynek po powrocie do „ normalności”, co w efekcie okazało się słuszną decyzją. Jednak na tą chwilę mamy tak duże zainteresowanie Gości, że będziemy zatrudniać kolejne osoby.

MN: Dobra frekwencja w Waszych SPA to jak rozumiem efekt dobrego obłożenia w hotelu?

KC: Obłożenie w hotelach jest zadowalające i jak najbardziej przekłada się na frekwencję w Spa & Wellness. Nad morzem pomocna bywa też pogoda 😊. Gdy jej nie ma nasze grafiki się wypełniają, ponadto dla tych już zmęczonych słońcem mamy także specjalną letnią ofertę.

MN: Mam wrażenie, że optymistycznie patrzysz na ten sezon wakacyjny?

KC: Tak, zdecydowanie. Czerwiec pokazał, iż dobrze skonstruowana oferta, zaspokająca oczekiwania Gości po pandemii, przeszkolony personel pod kątem bezpieczeństwa i sprzedaży daje satysfakcjonujące rezultaty.

MN: Otworzyliście  cztery  SPA, a co z pozostałymi?

KC: Trzy obiekty otworzyliśmy z początkiem czerwca, teraz dołączyło do tej grupy Spa & Wellness w Hotelu Jantar & Spa w Kołobrzegu i być może za chwilę otworzymy Spa & Wellness w Hotelu Diune & Resort w Kołobrzegu. Co do kolejnych miejsc ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, obserwujemy rozwój sytuacji.

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał Mariusz Nieścior

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej