Ranking urządzeń do masażu podciśnieniowego

SPA

Metodę masażu podciśnieniowego pod nazwą endermologie jako pierwsza opracowała francuska firma LPG. Popularność urządzenia sprawiła, że bazując na tym pomyśle i technologii wiele firm wprowadziło na rynek swoje modele do podciśnieniowego masażu ciała. Dziś dla wielu gabinetów i klinik to pozycja obowiązkowa w ofercie, uwarunkowana zarówno sprawdzonymi efektami, jak i dużą rozpoznawalnością technologii wśród klientek. Zapytaliśmy 120 salonów o to, jakie konkretnie urządzenie mają w swojej ofercie. Oto wyniki.

1 MIEJSCE – 40% oddanych głosów – ICONE LASER

Najnowszy ICOONE® LASER jest innowacyjną, opatentowaną technologią, która łączy niezależne zmotoryzowane głowice w technologii Roboderm® wraz z energią światła LED i lasera. To połączenie opatentowanych i certyfikowanych przez FDA technik powoduje, że zabiegi są jeszcze bardziej skuteczne. ICOONE® LASER pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry. Możliwość pracy na dwóch głowicach jednocześnie daje szybkie efekty. Opatentowana technologia multi mikrostymulacji (Roboderm®) daje możliwość wykonywania masażu na całym ciele, twarzy i biuście (nie wykluczając dołów podkolanowych i pachwin, ust, powiek górnych i dolnych, co jest niemożliwe do zastosowania przy użyciu innych urządzeń do masażu podciśnieniowego).

To jedyne urządzenie na świecie, które ma do wyboru trzy rodzaje podciśnienia:
• w głowicy głównej (np. przy pracy na starych bliznach i w medycynie sportowej),
• tylko poprzez mikrootwory umieszczone w rolkach (np. przy skórze naczyniowej, na świeżych bliznach, po liposukcji),
• poprzez głowicę główną i mikrootwory umieszczone w rolkach jednocześnie (np. przy modelowaniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej, w walce z lipodystrofią).

Zwiększając moc rozmasowujemy mocniej fałd skóry bez jej rozciągania, ponieważ mikrootwory w rolkach podtrzymują po zewnętrznych stronach fałd skóry i chronią przed rozciągnięciem. Kolejnym ważnym parametrem urządzenia jest rytmika czyli częstotliwość, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

producent: I-TECH INDUSTRIES S.R.L.
dystrybutor: Mrotex Sp z o.o.
www.icoone.pl

2 MIEJSCE – 30% oddanych głosów – CELLU M6 ALLIANCE

Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent endermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Technologia łączy trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu (30 minut) oraz ilość powtórzeń zabiegu. Automatyczne rolki zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy zróżnicowane ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co wpływa na odczucia zabiegowe.

Nowy patent gwarantuje jeszcze bardziej komfortowy zabieg. Nowy patent Alliance posiada unikalny Sensor Identyfikacji Skóry Alliance (ASI), umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. Gwarantuje to wysoki standard bezpieczeństwa zabiegu i możliwość dopasowania do różnych problemów terapeutycznych.

producent: LPG System
dystrybutor: ITP S.A.
www.itp.pl

3 MIEJSCE – 8% oddanych głosów – PRIMELLE

Osoby wykonujące zabieg urządzeniem Primelle cenią go za dużą moc, spektakularne efekty, brak bólu i siniaków u klientów, łatwość wykonania, możliwość pracy ze skórą naczyniową, bezawaryjność. Zabieg Primelle wykonywany jest w kostiumie, na całe ciało, łącznie z trudno dostępnymi okolicami, np. ramiona, okolice kolan. Polecany jest w serii co 48h lub rzadziej prozdrowotnie.

Producentem Primelle jest polska firma. Gwarantuje kilkugodzinne, pełne przeszkolenie teoretyczne i praktyczne, zakończone imiennym certyfikatem. Jest ono prowadzone przez szkoleniowców z wieloletnim doświadczeniem w pracy tą metodą. Urządzenie Primelle można wynająć, z możliwością wykupu lub spłaty w równych ratach bez odsetek. Zabieg Primelle trwa 35-50 minut. Koszt zabiegu ok. 1.50 zł. Cena urządzenia 34 950 zł brutto.

producent: Sfera
dystrybutor: Sfera
www.sfera.org.pl

METODOLOGIA BADANIA

Ranking powstał na podstawie przeprowadzonej przez nas ankiety, w której prosiliśmy salony i kliniki o odpowiedź na pytanie – „jakie urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała (wpisz nazwę i markę urządzenia) posiadasz w swoim salonie/klinice”.

W ankiecie przebadaliśmy 120 salonów i klinik. Lista obiektów, które wzięły udział w rankingu dostępna jest w redakcji. Dziękujemy wszystkim salonom i klinikom, które wzięły udział w rankingu. To dzięki Wam ci, którzy stoją przed trudnym wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojego biznesu, dostają praktyczną pomoc, która w znacznym stopniu może ułatwić im decyzje.

ZASADY RANKINGU

W rankingu badamy najbardziej popularne produkty w danej technologii, czyli konkretne rozwiązania, które są najczęściej kupowane przez salony i kliniki w Polsce. To naszym zdaniem najlepsze z możliwych kryteriów dla przeprowadzenia rankingu. Bo czyż fakt tego, że dane urządzenie z danego rodzaju technologii zabiegowej jest kupowane w Polsce najczęściej (czytaj: pracuje na nim najwięcej salonów) nie świadczy o tym, że jest ono godne uwagi? Czyżby tyle salonów się myliło?

Zakładamy, że wybierając urządzenie do swojego gabinetu, chciałbyś najpierw sprawdzić, jak wiele gabinetów pracuje już na nim i jakie są opinie. Z tego powodu takie badanie popularności przeprowadzamy.

KOMENTARZ DO WYNIKÓW RANKINGU

W rankingu salony typowały marki urządzeń do masażu podciśnieniowego bez wyszczególniania konkretnych modeli urządzeń. Dla przykładu urządzenia Icoone występują w dwóch modelach. Urządzenia endermologie LPG od początku powstania miały kilkanaście modeli. Dla potrzeb rankingu dystrybutorzy najpopularniejszych w Polsce urządzeń (Icoon i Endermologie LPG) zaprezentowały najnowsze modele swoich urządzeń. Wyniki naszego rankingu porównujemy też z deklaracjami dystrybutorów. I tak Mrotex (dystrybutor urządzenia Icoone) podaje, że od dystrybucji w Polsce sprzedało się około 300 urządzeń. Sfera (dystrybutor Primelle) deklaruje wysokość sprzedaży na poziome około 400 urządzeń. Danych dotyczących sprzedaży endermologie LPG nie otrzymaliśmy

Ranking pochodzi z Beauty Inspiration 6/2019 (możesz zakupić prenumeratę lub ewydanie, dostęp online otrzymujesz od razu)>>>

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej