Najpopularniejsze lasery do epilacji – RANKING

SPA

Rynek potrzebuje rekomendacji. Wiemy o tym, bo często prosicie nas o porady w zakresie tego, w jakie urządzenia inwestować i które z nich dają gwarancję efektu. Wielokrotnie spotykaliśmy się też z waszymi prośbami o to, żeby obiektywnie pokazać co faktycznie działa. Tworzymy więc nowy dział – RANKING. Badamy w nim najbardziej popularne produkty w danej technologii. Zaczynamy od rankingu laserów do epilacji.

Dlaczego badamy najpopularniejsze urządzenia w danej technologii i co to oznacza? Długo zastanawialiśmy się nad tym, jakiego użyć sposobu, aby był najbardziej odpowiadający prawdzie, żeby pokazać, które z nich są godne uwagi.

Pojawiały się różne pomysły. Może testować wszystkie urządzenia w danej technologii? Jednak przecież nie uda nam się kupić czy wypożyczyć np. wszystkich dostępnych w naszym kraju laserów do epilacji, przekazać ich do działu badań którejś z politechnik i czekać pół roku na werdykt. Nie mamy takich środków, ani też na wypożyczenie urządzeń nie uzyskalibyśmy zgody wszystkich dystrybutorów. Poza tym wątpliwe czy wyniki byłyby dla was na tak samo przydatne, jak te, które powstają w skutek weryfikacji rynku. Możliwe, że specjaliści — technolodzy sprawdziliby zgodność poszczególnych parametrów urządzenia z deklaracjami producenta, ale czy sprawdziliby skuteczność działania? A przecież na tym nam najbardziej zależy.

Uznaliśmy, że skoro sprzęt w najlepszy z możliwych sposobów weryfikuje rynek, to właśnie jemu należałoby się przyjrzeć. Przyjęliśmy więc, że w cyklu rankingów będziemy sprawdzać, które urządzenia w danej technologii są najpopularniejsze, czyli które konkretnie rozwiązania są najczęściej kupowane przez salony i kliniki w Polsce. Naszym zdaniem to najlepsze z możliwych kryteriów dla przeprowadzenia rankingu. Bo czyż fakt, że konkretne urządzenie z danego rodzaju technologii zabiegowej jest kupowane w Polsce najczęściej (czytaj. pracuje na nim najwięcej salonów), nie świadczy o tym, że jest ono godne uwagi? Czyżby tyle salonów się myliło?

Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą chcieli polemizować z tą tezą. Mamy tego świadomość, ale dla nas to najlepsza z możliwych metodologia badania, którą przyjęliśmy. Zakładamy, że wybierając urządzenie do swojego gabinetu, chciałbyś najpierw sprawdzić, jak wiele gabinetów pracuje już na nim i jakie są opinie ich użytkowników. Z tego powodu takie badanie popularności przeprowadzamy. Zresztą na prośbę wielu z was.

METODOLOGIA BADANIA

Ranking powstał na podstawie ankiety, w której prosiliśmy salony i kliniki o odpowiedzi na cztery krótkie pytania:

  1. Wpisz nazwę i markę lasera do epilacji, jaki posiadasz w swoim salonie.
  2. Wymień dwie najważniejsze zalety tego urządzenia.
  3. Wymień jedną rzecz/aspekt, która twoim zdaniem w tym urządzeniu wymagałaby ulepszenia.
  4. Jak oceniasz efektywność lasera (skuteczność w usuwaniu owłosienia)?

W rezultacie w ankiecie wzięło udział 124 salony, a wyniki ich typowań przedstawiamy poniżej:

1 miejsce – 48% oddanych głosów: LIGHTSHEER

najważniejsze zalety urządzenia: krótki czas zabiegu, łatwość obsługi, precyzyjność i bezpieczeństwo wykonania zabiegu, bezawaryjny, precyzja, duża moc

wymaga ulepszenia: bolesność zabiegu, zbyt duża waga głowicy

ocena skuteczności w epilacji (0-10): 8,5

Złoty standard trwałej depilacji laserowej, cieszący się niesłabnącą popularnością na rynku światowym. Może służyć także do leczenia łagodnych zmian barwnikowych lub naczyniowych i trądzikowych metodą fotodynamiczną. W LightSheer po raz pierwszy użyto matryce diod o ultrawysokiej mocy, co zapewniło rekordową skuteczność i szybkość zabiegów. Innowacyjne systemy ochrony skóry, Chili TipTM (chłodzony szafir syntetyczny) i HITTM (połączenie dużej powierzchni zabiegowej z podciśnieniem) pozwoliły na bezpieczne wykorzystanie pełnej mocy lasera. LightSheer to urządzenie, które jest przyjazne i intuicyjne w obsłudze. Nowe oprogramowanie zawiera gotowe ustawienia kliniczne dla określonego fototypu skóry i rodzaju owłosienia gwarantujące skuteczną i bezpieczną depilację.

producent: Lumenis

dystrybutor: Coherent

cena netto modelu Light Sheer Desire: 250 000-270 000 zł netto (+8% vat)


2 miejsce, 9% oddanych głosów: VECTUS™

najważniejsze zalety urządzenia: miernik melatoniny, 2 końcówki do głowicy, szybkość zabiegu, skuteczność, bezpieczeństwo

wymaga ulepszenia: zbyt głośna praca, bolesność zabiegu

ocena skuteczności w epilacji (0-10): 9

Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia i przebarwień w obrębie skóry. System został opracowany przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Vectus. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań, wpływających na jego wyjątkową efektywność kliniczną, bezpieczeństwo, odczucia i komfort pacjenta. Urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego można posłużyć się:

  • głowicą z małym spotem zabiegowym dla większej precyzji
  • głowicą z dużym spotem, który w znaczący sposób skraca czas trwania zabiegu.

SkinTeI™ posiada certyfikat FDA, potwierdzający jego skuteczność.

producent: Palomar

dystrybutor: ITP SA


3 miejsce, (EX AEQUO) 7% oddanych głosów: XLASE PLUSE

najważniejsze zalety urządzenia: 2 tryby pracy, certyfikacja, usuwa jasne włosy, skuteczność, szybkość

wymaga ulepszenia: zmniejszenie głowicy, gdzie jest utrudniony dostęp do małych miejsc np. wąsik, bolesność zabiegu, głośna praca

ocena skuteczności w epilacji (0-10): 8,5

Platforma laserowa XLase Plus to aparatura z 5 wymiennymi głowicami: CPL, Nd:YAG 1064 nm, laser diodowy 810 nm, Q-Switched Nd:YAG 1064/532 nm, Er:YAG 2940 nm. Dedykowana do szeregu terapii medycznych i estetycznych m.in. trwałego usuwania owłosienia. Cechy wyróżniające głowice do epilacji: laser diodowy 810 nm — procedura MotionSpeed — umożliwiająca wykonywanie zabiegu nie tylko metodą tradycyjną, czyli strzał po strzale, ale także ruchem ciągłym (technika zbliżona do zabiegów z użyciem fali radiowej), laser Nd:YAG 1064 nm — usuwanie włosów rudych, siwych i białych — także uporczywych włosków „pierwotnych”. Pozostałe głowice można stosować do zamykania naczyń, terapii rumienią leczenia przebarwień, usuwania tatuaży i makijażu permanentnego, termolifingu, nieablacyjnego resurfacingu skóry, leczenia grzybicy paznokci, leczenia trądziku i trądziku różowatego oraz peelingu laserowego.

producent: Biotec Italia srl

dystrybutor: Biotec

cena netto: od 139 000zł (+8% VAT)


3 miejsce, (EX AEQUO) 7% oddanych głosów: THE EPI LAB

cena netto: od 139 000 zł (8% VAT)

najważniejsze zalety urządzenia: usuwa rumień, ogniskowa tape, całoroczny, bezbolesny, przeciwoparzeniowy tryb ABS, dwie długości fali

wymagająca ulepszenia: zbyt twardy kabel przy głowicy, rączka do trzymania z rurką, większa głowica do ciała, zbyt małe pole depilacji

ocena skuteczności w epilacji (0-10): 9

The Epi Lab® pierwsze urządzenie na świecie pracujące w trybie termoepilacji (najnowsza metoda permanentnego usuwania owłosienia). Unikalny i niszowy sprzęt, który zadebiutował w Polsce zaledwie rok temu, a dziś stał się jednym z bardziej pożądanych rozwiązań na rynku. Dzięki zastosowaniu kilku patentów w obszarze ogniskowania, systemu chłodzenia oraz optyce laserowej The Epi Lab® zapoczątkował zupełnie nowe metody pracy w zabiegach: bezbolesnej i całorocznej epilacji na wszystkich obszarach twarzy i ciała, redukcji rumienia w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, leczeniu acne vulgaris oraz acne inversa w obszarze twarzy, pleców oraz okolic intymnych, termoliftingu twarzy. The Epi Lab® pozwala na pracę całoroczną oraz, jako jedyne urządzenie na świecie, korelowanie takich technik, jak złuszczenia chemiczno-mechaniczne z laseroterapią.

producent: Asclepion Laser Technologies (Niemcy)

dystrybutor: BiNatural Grzegorz Krystosiak

cena netto: 237 000 zł (w pełnym wyposażeniu z dwiema głowicami zabiegowymi), 183 000 zł (z głowicą standardową)

 
Pozostałe typowane w rankingu lasery:

Mediostar Next Pro, Linscan, Depilight, E-Swin, Chromatica Platinum, Elysion, Maxmedika, Primelase, Epildream, Coolite pro, Criss, Soprano Ice Platinum, Elipse Nordlys, Versus, Mantis hr808, Fotona, Alma Beauty Soprano Remove Baby, Renzolaser diodowy 808nm, E-light

WYNIKI VERSUS DEKLARACJE DYSTRYBUTORA

Wyniki rankingu mówią same za siebie, więc pozostawiamy je bez komentarza. Jedyne co możemy zrobić, to skonfrontować je z deklaracjami dystrybutorów.

Otóż, znając już wyniki rankingu, zwróciliśmy się do dystrybutorów zwycięskich urządzeń z prośbą o podanie ile z nich sprzedali w naszym kraju od początku ich dystrybucji.

Firma Coherent, dystrybutor zwycięskiego LightSheera deklaruje, że w Polsce na tym urządzeniu pracuje około 400 salonów i klinik. Firma Biotec, dystrybutor lasera XLase Plus podaje, iż sprzedała ich w naszych kraju 79 sztuk. Bi-Natural, dystrybutor lasera Epi Lab twierdzi, że w Polsce dotychczas sprzedało się 23 sztuki. Firma ITP, dystrybutor lasera Vectus, nie podzieliła się z nami wynikami sprzedaży.

Dziękujemy wszystkim salonom i klinikom, które wzięły udział w rankingu. To dzięki wam ci, którzy stoją przed trudnym wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojego biznesu, dostają praktyczną pomoc, która w znacznym stopniu może ułatwić im decyzje. Lista salonów, które wzięły udział w rankingu dostępna w redakcji.

Mariusz Nieścior

Beauty Inspiration

Zestawienie pochodzi z Beauty Inspiraion 5/2018>>>

Swoje typowania urządzeń, które chcielibyście poddać badaniu w rankingu, możecie przesyłać na adres: redakcja@beautyinspiration.pl.

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej