4 SPOSOBY NA MNIEJSZE PODATKI SALONU BEAUTY

SPA

Chciałbyś płacić mniejsze podatki od przychodów Twojego salonu? Oczywiście tym, co w pierwszej kolejności obniża sumę podatków są koszty. Ale czy zawsze wiemy, co można zaliczyć do kosztów. Może w wyniku naszej nieświadomości, tracimy nasze pieniądze?


Zapytaliśmy Mariusz Graba, doradcę podatkowego, właściciela biura rachunkowego Markolor, o te mniej oczywiste koszty, które możesz uwzględnić w swoich rozliczeniach salon beauty. 


1. Bardzo korzystnym kosztem jest zatrudnianie osób do 26 roku życia, szczególnie studentów. Wówczas nie płacimy podatku dochodowego i ZUSu. Zatrudnianie takiej osoby do 85 tys., dochodu jest bardzo opłacalne. Możemy na tym dużo zaoszczędzić ok. 15 tys. zł rocznie. 


2. Drugą formą kosztów jest „firmowe zwierzę”. Dla dobrej atmosfery w miejscu pracy może tam przebywać jakieś zwierzę, a koszty jego utrzymania mogą być kosztem firmy. W salonie beauty ze względów obostrzeń sanitarnych pewnie trudno byłoby uzasadnić obecność psa czy kota jako koszt, ale już np. akwarium z rybkami i wszystkie  koszty związane z jego utrzymaniem, jak najbardziej.  


3. Mieszkanie jest kolejnym środkiem robienia kosztów. Wiele firm kupuje mieszkania i potem w ramach działalności gospodarczej je wynajmuje. Mieszkanie jest kosztem firmy. Natomiast po 5 latach kiedy chcemy je  sprzedać, wyprowadzić z firmy, to nie musimy płacić podatku dochodowego. Mieszkanie jest takim wyjątkiem w tych środkach trwałych, że nie ma podatku dochodowego po 5 latach używania mieszkania.


4. Bardzo popularną formą kosztów jest też wykorzystywanie samochodów prywatnych do celów firmowych. Wówczas kiedy kupujemy paliwo, czy mamy ratę leasingową, to możemy odliczyć cały Vat. To jest takim bardzo dużym kosztem. 


Powyższe porady  księgowe to  fragment szkolenia szkolenia online „Jak płacić mniejsze podatki. praktyczne rozwiązania księgowe” zrealizowanego w ramach kursu online “RENTOWNOŚĆ I FINANSE”. Ekspertem szkolenia był Mariusz Grab, doradca podatkowy, właściciel biura rachunkowego Merkolor. 

Tu możesz sprawdzić program i dostęp do kursu RENTOWNOŚĆ I FINANSE.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej