Rentowność salonu beauty – nowe wydanie Beauty Inspiration

SPA

Beauty Inspiration 6/2019 (listopad-grudzień)

Temat wydania: RENTOWNOŚĆ SALONU BEAUTY

BIZNES:

6 wskaźników rentowności salonu

Prawidłowa weryfikacja realnego stanu rentowności gabinetu beauty to podstawa planowania dalszych działań, a także korekty dotychczasowych, niekorzystnych praktyk. Jak to zrobić? Popatrz na swój salon jak inwestor. Zobacz jakie parametry wziąć pod uwagę, aby zwiększyć zyski i atrakcyjność swojego biznesu beauty.

Jak prawidłowo obliczyć rentowność zabiegów?

Umiejętne wycenianie Twoich usług i produktów to najlepsza i najpowszechniejsza strategia biznesowa. Jednakże, mimo że wydaje się to być takie oczywiste, strategia ta wcale nie jest właściwie stosowana ani dobrze poznana przez większość przedsiębiorców. Dlaczego? I jak sprawdzić czy dobrze oszacowaliśmy ceny naszych usług?

Marketing – inwestycja czy dziura w portfelu?

Marketing zabiera coraz więcej czasu i pochłania coraz więcej pieniędzy. Taka jest rzeczywistość nie tylko lokalnych firm, ale i wielkich organizacji. O ile duzi gracze mogą wpisać wydatki w ogólny wynik firmy, to lokalne biznesy liczą się z każdą złotówką. Jakie decyzje marketingowe podejmować, aby stopa zwrotu była na plusie? O tym jest ten artykuł.

O rentowność trzeba zawalczyć. Rozmowa z Marleną Zagórnik, właścicielką Dotyk Natury Day Spa w Hajnówce

O tym, że droga do prowadzenia dochodowego salonu beauty czasami jest długa i kręta, a także o tym jak pokonać największe przeszkody i dlaczego warto to zrobić, z Marleną Zagórnik rozmawiał redaktor naczelny Beauty Inspiration – Mariusz Nieścior.

7 niepokojących sygnałów, które nie pozwalają ci szybko zwiększyć zysku w Twoim salonie

Właściciele wielu salonów, ciszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem ofertą zabiegową, że bez trudu mogliby zatrudnić kilku nowych pracowników. Choć kilka lat temu zadawali sobie pytanie jak zdobyć nowych klientów, teraz poszukują raczej rozwiązań na to, jak przekazać nawet lojalnemu klientowi, że pierwszy wolny termin jest za sześć tygodni. Można powiedzieć „klęska urodzaju”! Ale czy te salony zarabiają? Niekoniecznie! Właściciele niektórych z nich często zastanawiają się nawet jak to jest, że przy takim ruchu jakoś nie widać wielkiego zysku.

Followersi lokalni – jak ich pozyskać na Instagramie?

Jak zdobywać followersów na Instagramie? To bardzo proste, choć nie łatwe 😉 Wymaga zrozumienia prostych mechanizmów tej platformy społecznościowej, ale i samych ludzkich umysłów i sposobów działania. Tak, chodzi tu nie tylko o marketing, ale też socjologię. W poniższym tekście postaram się udzielić samych konkretnych porad i inspiracji, które mam nadzieję, okażą się przydatne w praktyce.

Copywriting sprzedażowy czyli jak tworzyć opisy zabiegów, żeby się sprzedawały

Coraz częściej słyszę, że użytkownicy Internetu nie czytają tekstów zamieszczonych na stronach www. Jest w tym trochę racji, jednak za chwilę udowodnię Ci, że tekst mimo wszystko wciąż ma się dobrze, a my nadal czytamy… Tyle że nieco inaczej.

Buduj dobre relacje z dziennikarzami

Media relations to jeden z obszarów PR-u, który może przynieść wiele pozytywnych efektów firmom również z branży beauty. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie kwintesencji tego typu działań i odpowiednie podejście w ich realizacji. Jak skutecznie je prowadzić i czy każdy może sobie na nie pozwolić? Oto praktyczny poradnik dla początkujących.

8 najważniejszych elementów księgi procedur

Księga procedur to coś więcej niż tylko regulamin, czy zbiór zasad jakie obowiązują w danym salonie beauty. W praktyce, to jedno z najważniejszych i najbardziej pomocnych narzędzi managera. Nie tylko porządkuje i standaryzuje pracę zatrudnionych, ale również stanowi dla nich codzienną ściągawkę. O ile oczywiście jest odpowiednio skonstruowana, bezproblemowo dostępna i… znana pracownikom. Co powinno się w niej znaleźć, by spełniła swoje zadania? Oto 8 najważniejszych jej elementów.

W 2020 ceny usług na pewno wzrosną

Podnieść ceny, nie podnosić… Już nie musisz się nad tym zastanawiać. W 2020 roku po prostu musisz podnieść ceny! Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów i problemów, z którymi będziesz musiała się zmierzyć w najbliższych miesiącach.

ROZWÓJ OSOBISTY MANAGERA:

Biznes przez pryzmat „M”

Adrianna Huffington, założycielka magazynu Huffington Post, pisarka i dziennikarka, w ubiegłym roku napisała list otwarty do Ellona Muska, jednego z najbogatszych ludzi świata i być może największego wizjonera w historii XXI wieku, który stworzył Teslę i zamarzył o podbijaniu kosmosu. List pojawił się w czasie, gdy miliarder zaczął mieć problemy z koncentracją, mało spał i popadł w stres związany ze swoimi inwestycjami.

WYWIAD Z MANAGEREM:

Jestem dumna ze swojego zespołu. Rozmowa z dr Ewą Rybicką, właścicielką i założycielką kliniki Estetica Nova

O tym, jak łączyć w pracy wiele ról, jak zbudować stabilny doświadczony zespół, a także co leży u podstaw sukcesu, z Ewą Rybicką rozmawiał Mariusz Nieścior, redaktor naczelny magazynu Beauty Inspiration.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wolumetria – jak poprawiać kształt twarzy

Rysy twarzy warunkują urodę i zdradzają wiek. Jeśli są asymetryczne, zbyt ostre lub za mało podkreślone, twarz ma nieodpowiednie proporcje albo widać na niej wyraźnie upływ czasu w postaci opadającej, wiotkiej skóry to znak, że warto rozważyć wykonanie wolumetrii. Jest to zabieg medycyny estetycznej, mogący w znaczny sposób poprawić ogólny obraz twarzy. O jej rodzajach i wskazaniach opowiada dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, jedyny Polak z dyplomem MSc Aesthetic Medicine University of London

RANKING urządzeń do masażu podciśnieniowego

Metodę masażu podciśnieniowego pod nazwą endermologie jako pierwsza opracowała francuska firma LPG. Popularność urządzenia sprawiła, że bazując na tym pomyśle i technologii wiele firm wprowadziło na rynek swoje modele do podciśnieniowego masażu ciała. Dziś dla wielu gabinetów i klinik to pozycja obowiązkowa w ofercie, uwarunkowana zarówno sprawdzonymi efektami, jak i dużą rozpoznawalnością technologii wśród klientek. Zapytaliśmy 120 salonów o to, jakie konkretnie urządzenie mają w swojej ofercie. Oto wyniki.

Jak ujędrnić skórę po ciąży?

Ciąża, a także okres rozpoczynający się bezpośrednio po niej, to jeden z najtrudniejszych egzaminów, jakie musi przejść skóra kobiety – zwłaszcza ta na brzuchu. Niestety często po jej zakończeniu, pozostaje wiotka budząc kompleksy i niezadowolenie. Jakie przemiany musi przejść podczas 9 miesięcy i jak jej pomóc wrócić do stanu pierwotnego?

Technologia Leonardo A.L.T. Hyper Pulse

Leonardo A.L.T. (ang. Accumulative Light Torrent) Hyper Pulse – to najnowocześniejsze na świecie urządzenie wytwarzające ogromną energię światła za pomocą unikalnej technologii emisji. Aby zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa, naukowcy stworzyli technologię umożliwiającą dostarczenie dużych wartości energii światła (max 200 J/s) przy jednoczesnej jej akumulacji w głębszych warstwach skóry.

KOSMETOLOGIA:

Retinoidy – niezastąpieni sprzymierzeńcy zabiegowca

Światło niebieskie – jak wpływa na naszą skórę. Rozmowa z dr Katarzyną Kozłowicz, współwłaścicielką Instytutu Regeneris w Lublinie

Choć o negatywnym wpływie na skórę promieniowania UVa i UVB mówi się od lat, o co najmniej równie groźnym świetle niebieskim wiemy raczej niewiele. Trudno się temu dziwić, wszak emitowane przez urządzenia elektroniczne światło jest zjawiskiem stosunkowo młodym. O tym, jakie konsekwencje dla naszej skóry i stanu zdrowia może mieć długotrwała, codzienna ekspozycja na ten rodzaj promieniowania, z doktor Katarzyną Kozłowicz rozmawiała Katarzyna Hryniewicka, redaktor Beauty Inspiration.

Czym są przebarwienia i jak z nimi walczyć?

Problem przebarwień dotyczy obecnie, w mniejszym lub większym stopniu, skóry właściwie każdej kobiety. Do gabinetów nieustannie przychodzą panie zmagające się z różnymi rodzajami zmian pigmentacyjnych. Zmiany te zazwyczaj nie dotyczą mężczyzn, gdyż u nich gospodarka hormonalna nie jest tak zachwiana, jak w przypadku kobiet. A to, niestety, nie jest bez znaczenia w procesie powstawania przebarwień. Bardzo dobrym sposobem radzenia sobie z nieestetycznymi przebarwieniami różnego typu, są peelingi chemiczne. Jak działają? Które z nich powinno się stosować w przypadku poszczególnych zmian?

Peelingi chemiczne

Cieszące się rosnącą popularnością peelingi chemiczne uważane są obecnie za jeden ze skuteczniejszych, a jednocześnie stosunkowo mało inwazyjnych zabiegów korygujących przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory czy zmarszczki. W zależności od rodzaju zastosowanej substancji, działają tylko w obrębie naskórka, lub sięgają skóry właściwej. Co dokładnie oferują? I jak dobrać je do indywidualnych potrzeb pacjenta?

Infuzja magnetyczna

Regeneracja skóry w 15 minut, widoczne efekty zabiegowe w postaci zmniejszenia zmarszczek, rozjaśnienia skóry czy likwidacji przebarwień już po jednym zabiegu… To efekty działania infuzji magnetycznej. Na czym polega innowacyjność tej unikalnej technologii?

SPA&WELLNESS:

Kinesiotaping estetyczny

Kinesiotaping estetyczny to zupełnie nowa odsłona i kompletnie nowy pomysł na stosowanie znanych nam od ponad 40 lat specjalistycznych taśm kinesiologicznych. Cenione i znane w rehabilitacji ciała, teraz z wielkim sukcesem wprowadzane są w terapie kosmetologiczne. Pozwalają uzyskać świetne efekty w przywracaniu zdrowia i urody nie tylko ciała, ale również – twarzy.

Terapia regeneracji Pulssona

Fizyczne piękno i jego wyczerpanie zaczyna się w tych samych subtelnych strukturach i funkcjach ciała. Znamy to powiedzenie „zmęczenie ma wymalowane na twarzy”, „chorobę ma w oczach”. W dzisiejszym świecie obciążenia życia codziennego tworzą zależności pozbawiające nas energii życiowej niemalże 24 godziny na dobę. To jakby żyć na kredyt z ciała przez 365 dni w roku. Receptą są terapie regeneracyjne – na przykład kompletnie nowa metoda Pulssona. Czym się charakteryzuje i na czym polega?

[button_1 text=”ZAM%C3%93W%20MAGAZYN%20LUB%20PRENUMERAT%C4%98″ text_size=”20″ text_color=”#000000″ text_bold=”Y” text_letter_spacing=”0″ subtext_panel=”N” text_shadow_panel=”Y” text_shadow_vertical=”1″ text_shadow_horizontal=”0″ text_shadow_color=”#ffffff” text_shadow_blur=”0″ styling_width=”30″ styling_height=”23″ styling_border_color=”#000000″ styling_border_size=”1″ styling_border_radius=”6″ styling_border_opacity=”100″ styling_shine=”Y” styling_gradient_start_color=”#ffffff” styling_gradient_end_color=”#ffffff” drop_shadow_panel=”Y” drop_shadow_vertical=”1″ drop_shadow_horizontal=”0″ drop_shadow_blur=”1″ drop_shadow_spread=”0″ drop_shadow_color=”#000000″ drop_shadow_opacity=”50″ inset_shadow_panel=”Y” inset_shadow_vertical=”0″ inset_shadow_horizontal=”0″ inset_shadow_blur=”0″ inset_shadow_spread=”1″ inset_shadow_color=”#ffffff” inset_shadow_opacity=”50″ align=”center” href=”http://sklep.beautyinspiration.pl/glowna/330-beauty-inspiration-62019.html” new_window=”Y”/]

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej