Sukces rodzi się z pasji

SPA

W swoim dotychczasowym doświadczeniu dziennikarskim, a okazuje się, że to już bez mała 20 lat, przeprowadziłem naprawdę wiele rozmów z ludźmi sukcesu. Ludźmi, którzy w swoich dziedzinach, czy to w biznesie, czy to jako artyści zdobyli naprawdę wiele. Przyznam, że uwielbiam takie rozmowy. Dlaczego? Bo każda taka osoba, bez wyjątku (przynajmniej w moim doświadczeniu) ma tę jedną cechę, która czyni tę rozmowę ekscytującą i energetyzuje rozmówcę: PASJĘ. Wiem, że nie odkrywam tu Ameryki. Pewnie do tej cechy charakteryzującej ludzi sukcesu i liderów można by dodać jeszcze kilkanaście innych, jak: wiedza, umiejętności, odwaga, itd. Zdaję sobie z tego sprawę. Mimo to dla mnie to właśnie pasja stanowi podstawę do rozwoju pozostałych kompetencji. To fundament do rozwoju wszystkich cech, dzięki którym osiągamy sukcesy.

To w pasji biorą swój początek wiedza, umiejętności i odwaga. To także ogromny, często nawet nieuświadomiony motywator do działania, który powoduje, że potrafimy nie spać kilka nocy tylko po to, aby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, zrobić lepiej. To niewytłumaczalna siła, która wyłącza zmęczenie. Pewnie nie raz odczuliście to sami, kiedy was coś naprawdę zainteresowało, wciągnęło na tyle, że wszystko inne stało się zdecydowanie mniej ważne. Wystarczy, że przypomnicie sobie czas kiedy przygotowywaliście się do otwarcia swojego salonu. Mam rację?

To z pasji rodzi się sukces. Jeżeli jest ona prawdziwa to napędza nas stałe i nigdy nie pozwala popaść w rutynę. I w końcu pasja to także chęć ciągłego rozwoju, permanentny głód nowości, wiedzy i pomysłów na nowe, lepsze. To ona powoduje, że podejmujemy ryzyko i stawiamy wszystko na jedną kartę. To dzięki niej wstajemy co rano z chęcią do pracy, a ta nie jest dla nas karą a przyjemnością.

Jeżeli dostrzegasz w sobie te cechy, to z pewnością jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Twojej drodze, która wcale nie musi być tożsama z byciem najlepszym w swoim kraju czy na świecie. Nie o rywalizację chodzi w pasji, ale o realizację celu. A to najprostsza i gwarantowana droga do sukcesu. Dla wszystkich tych, którzy pasję mają w prowadzeniu biznesu beauty przygotowaliśmy naszą tegoroczną konferencję i to wydanie magazynu. A wszystko pod wymownym tytułem Lider Biznesu Beauty.

Zobacz relację z konferencji LIDER BIZNESU BEAUTY >>>

Mariusz Nieścior

Redaktor Naczelny

Najnowsze wydanie poświęcone Liderowi Biznesu Beauty znajdziesz tu:

BEAUTY INSPIRATION 3/2017

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej