Nowe wydanie Beauty Inspiration – STRATEGIA CENY

SPA

Strategia ceny – to główny temat najnowszego wydania Beauty Inspiration dla managera obiektu beauty. Sprawdź spis treści:

BIZNES

Jak ustalić ceny w biznesie beauty?

Czemu ceny są ważne? Odruchowa odpowiedź na to pytanie brzmi: bo mogą utrzymać Twój biznes beauty. Oprócz utrzymania dają Ci także zysk – czyli nagrodę za ponoszone ryzyko swojej działalności. Ale to nie jest cała prawda o cenach, dlatego jeśli ustalasz swoje ceny wyłącznie w oparciu o matematykę zwykle tracisz. I to tracisz na własne życzenie.

Optymalna cena – jak ją ustalić?

Jaką wysokość powinny mieć ceny zabiegów beauty, by z jednej strony nie zniechęcić klientów, a z drugiej utrzymać rentowność gabinetu? Kiedy są zbyt wysokie, a kiedy zbyt niskie? O tym jak ustalać optymalną cenę zabiegu, z Beatą Adamczyk rozmawia Mariusz Nieścior, redaktor naczelny Beauty Inspirations.

Promocje, które przyciągają klientów

Jednostkowe zrywy w postaci super promocji nie zawsze skutkują wzrostem zainteresowania klientów. Wręcz przeciwnie – niekiedy włączają czujność i budzą poczucie, że z tym salonem musi być „coś nie tak”. Pamiętaj, że zanim będziesz przyciągać uwagę klientów promocją, musisz zadbać o zbudowanie zaufania i zaprezentować się jako ekspert.

Jak podnieść ceny, żeby nie stracić klientów?

Zarabiać więcej… Chyba właściciel każdego gabinetu kosmetycznego o tym marzy. Jak podnieść ceny zabiegów, żeby nie stracić klientek? Poznaj sprawdzone sposoby!

Cena Czyni Cuda

Hasło trzech literek „c”, które kilkanaście lat temu kojarzyło się głównie z wielką dzisiaj siecią obuwniczą, to nie pusty slogan tylko przemyślana strategia. Strategia, u której podstaw stoją wyniki badań i doświadczeń. Jako osoba z gruntu nieufna wobec doniesień mitycznych już „amerykańskich naukowców” – gdy tylko mam możliwość poddaję takie badania próbom u moich klientów (oczywiście za ich zgodą). Dzięki takiej weryfikacji mogę pokazać Ci 4 sprawdzone sposoby wpływania na decyzje zakupowe klientów za pomocą cen

Jaką obrać strategię cenową, by przyciągać klientów i mieć zysk?

Jakie mieć ceny w salonie? Niższe, by zdobyć więcej klientów? Czy może wyższe, by móc zapewnić lepszy standard i fundusze na rozwój i reklamę, ale przez to ograniczyć dostęp tym, którzy wybierają tylko to co najtańsze?

Czy warto obniżać ceny?

Promocje cenowe to jeden z częściej stosowanych chwytów marketingowych, mających na celu zachęcenie klienta do skorzystania z naszej usługi. Tylko czy na pewno metoda ta jest korzystna dla gabinetu beauty? Czy rzeczywiście przyciąga klientów i sprawia, że zostaną z nami na dłużej? Czy też może jedyną jej konsekwencją jest zwiększenie oczekiwań w stosunku do poziomu naszych cen?

Influence marketing – czy warto?

Marketing, aby być skutecznym musi wciąż szukać nowych form i dróg dotarcia do potencjalnego klienta. Jednym z najnowszych, a zarazem stosunkowo skutecznych sposobów jest tak zwany influence marketing – czyli angażowanie w przekazach quasi reklamowych współczesnych liderów opinii – celebrytów, blogerów, osobowości social mediów… Tylko jak to zrobić?

Jak prowadzić social media?

Obecność salonu beauty w mediach społecznościowych to dziś niemal obowiązek. Tylko jak prowadzić komunikację, by była efektywna i merytoryczna? Zdecydować się na pomoc profesjonalistów, czy też zaufać swojej wiedzy i… co równie ważne – instynktowi? O to jak działać na Facebooku, Instagramie i Pintereście, zapytaliśmy managerów uznanych salonów.

ROZWÓJ MANAGERA

Nawyki, które nas tworzą

Naukowcy twierdzą, że prawie 90% naszego życia to nawyki, a bez nich żyłoby nam się bardzo trudno. Kiedy coś analizujemy, poznajemy, kiedy musimy zmierzyć się z nowym wyborem, nasz mózg jest bardzo aktywny, różne jego struktury ostro pracują. Natomiast, gdy mamy do czynienia z nawykiem, nasz mózg się wyłącza – odpoczywa. Mówi się, że to dlatego Mark Zuckerberg zawsze ubiera szary t-shirt, a Steve Jobs zwykł chodzić w czarnych golfach, by nie obciążać mózgu codziennymi wyborami i by mieć więcej przestrzeni w głowie na inne decyzje.

WYWIAD Z MANAGEREM

Na podbój Londynu historia salonu w stolicy Wielkiej Brytanii

Jak osiągnąć sukces w branży beauty za granicą? Czego dziś oczekują klienci w Wielkiej Brytanii? Jak ich zdobyć i jak nie stracić? O specyfikę prowadzenia salonu w samym centrum Londynu i o jej drogę na szczyt, Grażynę Krahelski-Roche pyta Mariusz Nieścior, redaktor naczelny Beauty Inspiration.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Falą w cellulit

Jak dowodzą badania, redukcja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem fali akustycznej to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań w walce z nieestetyczną sylwetką. Acoustic Wave Therapy (AWT – “leczenie falami akustycznymi”) pozwala w prosty i bezpieczny sposób pozbyć się cellulitu i miejscowej otyłości z różnych części ciała.

Ranking urządzeń Z FALĄ AKUSTYCZNĄ

Fala akustyczna (inaczej zwana uderzeniową) pierwotnie była stosowana do kruszenia kamieni nerkowych. Obecnie jest szeroko stosowana w fizjoterapii, zwalczaniu bólu i medycynie sportowej. Dużą popularnością, zwłaszcza ze względu na dobre efekty w redukcji cellulitu, technologia cieszy się też w usługach beauty. Przedstawiamy wyniki rankingu, w którym wyłoniliśmy najpopularniejsze w naszym kraju urządzenia z falą akustyczną.

Infuzja tlenowa w terapii skóry głowy

Zabieg infuzji tlenowej cieszący się ogromnym zainteresowaniem w świecie kosmetologii znalazł również szeroką rzeszę zwolenników w terapiach trychologicznych. Jego największymi atutami są: wysoka skuteczność, nieinwazyjność oraz brak poważnych przeciwwskazań. Wykonuje się go zarówno w celu terapii skóry głowy jak i profilaktyki.

Wszystko na temat rozstępów

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów i dlaczego tak trudno je wyleczyć? Czy można im zapobiegać i czy dotykają tylko otyłych osób? Jak na ich pojawianie się wpływa dieta i jakie metody walki z nimi są skuteczne?

Peelingi – jakie i jak je stosować wiosną i latem?

Regularne złuszczanie naskórka, podstawa pielęgnacji skóry, kojarzy się z sezonem jesienno-zimowym. Czy wiecie, że istnieją formuły zabiegowe oparte na działaniu substancji peelingujących, które bezpiecznie możemy polecać pacjentom wiosną, a nawet latem?

KOSMETOLOGIA

Mózg ponad skórą, czyli wpływ psychiki na ciało

Przez długi czas medycyna miała duży problem ze zrozumieniem i wyjaśnieniem związku pomiędzy zdrowiem fizycznym i psychicznym. Dziś o związku między stresem a zdrowiem wiadomo więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Radiofrekwencja monopolarna

Dotychczas bardzo skutecznie wykorzystywana w medycynie sportowej, technologia radiofrekwencji monopolarnej coraz częściej stosowana jest również w kosmetologii. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo uważana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych, a zarazem przyjemnych dla pacjenta metod mających na celu m.in. poprawę wyglądu skóry.

Masaż podciśnieniowy

Masaż próżniowy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabiegów w polskich klinikach medycyny estetycznej i salonach beauty. Mimo, że na rynku dostępne są nowsze technologie, inwestorzy chętnie sięgają po „próżnię” w ramach terapii mających na celu redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Trudno się temu dziwić skoro klientki przychodząc do gabinetu często same pytają właśnie o tą metodę. Czym się charakteryzuje i co oferuje?

Jak skutecznie dotlenić skórę?

Wraz z upływem czasu rysy twarzy, a także wygląd i jakość skóry ulegają zauważalnej metamorfozie. Obserwowane zmiany indukowane są poprzez rozmaite czynniki: zewnętrzne i wewnętrzne, biologiczne i społeczne… To, jak dbamy o naszą skórę widać gołym okiem. Ogromny wpływ ma na nią między innymi styl życia i jakość codziennej pielęgnacji, ale także smog, promieniowanie UV, dieta, aktywność fizyczna, stres, stosowanie używek… Nie bez znaczenia jest również odpowiedni poziom BMI czy regularne stosowanie toksyny botulinowej bez dodatkowej stymulacji tkankowej. Nasuwa się więc pytanie: co łączy wszystkie te czynniki? Tlen! A dokładniej jego brak.

Co kto może w gabinecie beauty?

Kwestia uprawnień do wykonywania inwazyjnych zabiegów z pogranicza kosmetologii i medycyny nie jest wprost uregulowana w żadnych przepisach prawa. Co więcej, nigdzie nie znajdziemy oficjalnej definicji inwazyjnych zabiegów. Nie oznacza to jednak, że na podstawie innych regulacji nie możemy określić, co i w jakim zakresie możemy robić.

SPA&WELLNESS

Trening pod prądem – Electrical Muscle Stimulation

Treningi EMS są w naszym kraju coraz bardziej popularne. Pomagają dbać o kondycję fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy, ale też w połączeniu z innymi zabiegami są doskonałym sposobem na modelowanie sylwetki. Barbara Salamandra, właścicielka Instytutu Salamandra z Poznania opowiada dlaczego warto rozszerzyć ofertę kliniki urody o takie usługi

[button_1 text=”KUP%20TO%20WYDANIE” text_size=”23″ text_color=”#000000″ text_bold=”Y” text_letter_spacing=”0″ subtext_panel=”N” text_shadow_panel=”Y” text_shadow_vertical=”1″ text_shadow_horizontal=”0″ text_shadow_color=”#ffffff” text_shadow_blur=”0″ styling_width=”28″ styling_height=”20″ styling_border_color=”#000000″ styling_border_size=”1″ styling_border_radius=”6″ styling_border_opacity=”100″ styling_shine=”Y” styling_gradient_start_color=”#ffffff” styling_gradient_end_color=”#ffffff” drop_shadow_panel=”Y” drop_shadow_vertical=”1″ drop_shadow_horizontal=”0″ drop_shadow_blur=”1″ drop_shadow_spread=”0″ drop_shadow_color=”#000000″ drop_shadow_opacity=”50″ inset_shadow_panel=”Y” inset_shadow_vertical=”0″ inset_shadow_horizontal=”0″ inset_shadow_blur=”0″ inset_shadow_spread=”1″ inset_shadow_color=”#ffffff” inset_shadow_opacity=”50″ align=”center” href=”http://sklep.beautyinspiration.pl/glowna/305-beauty-inspiration-1-22019.html” new_window=”Y”/]

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej