Patent na piękne ciało

SPA
Gianfranco Tudico Konstruktor i właściciel wielu patentów związanych z medycyną estetyczną, kosmetologią i rehabilitacją. Przez wiele lat (1986 – 2005) związany z LPG Systems jako projektant i dyrektor generalny. Od 2006 roku pracuje niezależnie. Twórca m.in. ICOONE i IMOOVE.

Gianfranco Tudico
Konstruktor i właściciel wielu patentów związanych z medycyną estetyczną, kosmetologią i rehabilitacją. Przez wiele lat (1986 – 2005) związany z LPG Systems jako projektant i dyrektor generalny. Od 2006 roku pracuje niezależnie. Twórca m.in. ICOONE i IMOOVE.

Nowoczesne technologie stały się niezastąpionym narzędziem specjalistów branży beauty – lasery, fale RF, IPL, mikronakłuwanie – te rozwiązania na stałe zagościły w gabinetach urody na całym świecie. Dzięki ciągłemu doskonaleniu znanych rozwiązań i poszukiwaniu nowych, co roku naukowcy zaskakują branżę patentami, które rewolucjonizują świat piękna. Jednym z takich patentów jest technologia Icoone, o której opowie jej twórca – Gianfranco Tudico.

 spa inspirations: To wielka przyjemność porozmawiać z Panem na temat Pana patentu Icoone. Czy mógłby Pan przybliżyć na czym polega ta technologia?

Gianfranco Tudico: Zawsze z przyjemnością o tym opowiadam. To najnowsza technologia stymulacji tkanki łącznej. Po 25 latach doświadczenia stworzyłem urządzenie, które pozwala m.in. na bardzo precyzyjny masaż wykonywany oburącz, dwiema symetrycznymi głowicami, co w rezultacie skraca czas zabiegowy i pozwala na szybsze uzyskanie widocznych efektów. Ponadto zastosowaliśmy specjalne mikrootwory w rolkach, które zapewniają multimikrostymulację i zachowują ogromne poszanowanie dla skóry. W związku z tym luźna czy naczynkowa skóra nie jest już dla nas przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.  Icoone w odróżnieniu od innych urządzeń  wykorzystujących podciśnienie ma szersze zastosowanie  zarówno w kosmetyce, kosmetologii jak i medycynie.

si: Na czym polega fenomen Icoona, co odróżnia go od innych urządzeń?

GT: Icoone, to urządzenie posiadające siedem głowic. Daje to ogromne możliwości wyboru             i dostosowania głowicy do leczonej powierzchni. Tak jak już wspomniałem, Icoone wykorzystuje zjawisko Multi Mikropęcherzykowej Stymulacji. Ta koncepcja jest stosowana w każdej z głowic dzięki obecności mikrootworów. To dzięki nim jesteśmy w stanie oddziaływać na tkanki bardzo precyzyjnie, a dzięki temu otrzymujemy widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Znaczące         i trwałe rezultaty otrzymamy po serii 10-15 zabiegów. W ostatnich latach Icoone stał się popularny na całym świecie i zyskał certyfikaty oraz potrzebne wymagania bezpieczeństwa CE, FDA. Było to możliwe, ponieważ Icoone w 100% oddziałuje naturalnie, delikatnie oraz bezpiecznie na tkanki. Przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, a terapeuta jest w stanie opracować każdą, nawet najmniejszą okolicę ciała.

si: Jakie możliwości zabiegowe daje Icoone?

GT: Icoone jest urządzeniem medycznym, które posiada w menu zarówno programy medyczne, jak          i kosmetyczne. Programy terapeutyczne wspomagają leczenie problemów naczyniowych, obrzęków, oparzeń czy bolesnego napięcia mięśni. Ważną informacją jest fakt, że zabiegi Icoonem można wdrożyć we wczesnych etapach leczenia w przypadku kobiet po mastektomii, po zabiegach liposukcji lub w przypadku świeżych blizn. To pozwala na wczesną rehabilitację, która przecież jest tak ważna już w pierwszych dobach po zabiegu. Icoone ma też wiele zastosowań  w dziedzinie sportu, m.in. krwiaki pourazowe, skręcenia, przykurcze, odprowadzenie nagromadzonego kwasu mlekowego po wysiłku fizycznym, wszelkie zaburzenia czynnościowe mięśni. Natomiast programy kosmetyczne cechują się nieinwazyjnym, precyzyjnym oddziaływaniem na skórę, które najczęściej stosujemy w celu redukcji cellulitu i złogów tłuszczu. Warto zaznaczyć, że Icoone posiada programy silnie ujędrniające, dzięki czemu możemy pracować na luźnej skórze ramion, brzucha, ud co więcej jesteśmy w stanie opracować okolice biustu, który w znaczny sposób zwiększy swoją jędrność. Poza programami na ciało mamy również programy na twarz, które niwelują zmarszczki i pozwalają na uzyskanie efektu liftingu. Zadowalające rezultaty otrzymujemy szybciej i na dłużej. Skuteczność Icoona jest potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, które zostały opracowane przy współpracy z uniwersytetami  oraz lekarzami. Nieustannie prowadzimy dalsze badania, które pomogą opracować nowe programy, które będzie można zastosować w medycynie.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Agnieszka Grzegorczyk.

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 5/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej