Najpopularniejsze metody makijażu permanentnego brwi

SPA

Włoskowa i ombre. To dwie najpopularniejsze metody wykonania makijażu permanentnego brwi. Na czym polegają te techniki i jakie dają efekty? Co sprawia, że brwi ombre i włoskowe są tak popularne?

BRWI METODĄ OMBRE

Makijaż permanentny brwi ombre wykonuje się metodą cieniowania, która polega na pigmentowaniu na skórze kształtu łuku brwiowego w formie cienia. Cień pigmentowany jest pomiędzy naturalnymi włosami łuku brwiowego. Cień na skórze podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza.
Klasyczna metoda cieniowania brwi polega na pigmentacji cienia jednym kolorem. Natomiast wykonanie pigmentacja brwi ombre jest zupełnie inne. Polega na użyciu kilku kolorów barwnika w celu osiągnięcia przejść tonalnych, które stwarzają bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt makijażu.

Cieniowanie brwi tą techniką ombre znacznie różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatnie podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce. Pigmentacja tą techniką może być wykonana w dwóch wariantach w zależności od typu urody klientki:

nasycenie w poziomie – idealne dla młodych osób o mocnych typach kolorystycznych urody,

nasycenie w pionie – dla osób starszych, osób o delikatnej urodzie i regularnych kształtach twarzy.

Brwi ombre – zalety

– subtelne i naturalne odcienie brwi

– efekt delikatnej mgiełki koloru z jaśniejszą nasadą brwi i łagodnie rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym

– idealny gradient koloru rozłożony jest od najjaśniejszego u nasady do najciemniejszego na końcach brwi

– mocniejsze podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego z równoczesnym roztarciem koloru w górnej linii

fot. Brwi wykonane metodą ombre.

Brwi ombre – jak wygląda zabieg?
Zabieg makijażu permanentnego brwi ombre metodą zaczyna się od rysunku wstępnego. Linergistka na początku wyznacza nowy kształt brwi kredką kosmetyczną. Po zaakceptowaniu rysunku oraz koloru barwników przez klientkę zaczyna się pigmentacja brwi.

W zależności od typu urody linergistka dobiera odpowiednie barwniki i metodę cieniowania. Następnie wprowadza pigment odpowiednią techniką do skóry za pomocą jednorazowych igieł. Skóra podczas zabiegu znieczulana jest specjalnym preparatem na bazie lidokainy. Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze niż zamierzony efekt. Jednak po około 7 dniach, po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Dlatego też konieczna jest druga wizyta (tzw. korekta1), która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry.

Jak długo utrzymują się brwi ombre?
Makijaż permanentny brwi ombre utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat. Aby efekt był zadowalający należy go średnio raz do roku uzupełniać, ponieważ barwnik wyłuszcza się wraz z naskórkiem i z czasem makijaż blednie i wybarwia się.

BRWI METODĄ WŁOSKOWĄ

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na stworzeniu takiego rysunku na łuku brwiowym, aby do złudzenia przypominał naturalne brwi. Linergistka pigmentuje na skórze pojedyncze linie o kształcie przypominającym naturalny włos. Rysunek nowych włosków musi być dobrze zaplanowany. Grubość, kształt, położenie i odpowiednie odległości między liniami decydują o naturalnym efekcie makijażu.

Na rynku funkcjonują równolegle obok siebie dwa określenia: „metoda włoskowa brwi” oraz „metoda piórkowa brwi”. Czym różni się metoda włoskowa od piórkowej? Jedynie nazewnictwem. Efekt końcowy jest bowiem taki sam: rysunek brwi imitujący naturalne włoski.

Klientki wybierające makijaż permanentny brwi często wyrażają opinię, że metoda włoskowa brwi jest lepsza od innych, np. cieniowania. Jest w tym wiele prawdy. Metoda włoskowa jest najbardziej naturalna i w wyglądzie zbliżona do rzeczywistych brwi.

fot. Brwi wykonane metodą włoskową.

Do czego służy metoda włoskowa brwi

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Pozwala zagęścić brwi, w których jest mało włosków. Zagęszczanie brwi może być wykonywane u kobiet i u mężczyzn. Efekty są na tyle naturalne, że nie widać ingerencji w wygląd, dlatego szczególnie Panowie nie muszą obawiać się efektu sztuczności. 

Metoda włoskowa umożliwia także odbudowę ubytków w łuku brwiowym, np. po urazach czy nieumiejętnym depilowaniu brwi. Metoda włoskowa daje jednak najbardziej spektakularne efekty w przypadku odbudowy brakujących brwi. 

 

Metoda łączona
Metodę włoskową można uzupełnić cieniem, tworząc metodę łączoną. Oto przykłady brwi wykonanych metodą łączoną: włoskową + cieniowaniem.

MATERIAŁ UZUPEŁNIAJĄCY 

NOWOŚĆ. Widziałaś już takie narzędzie jak łuk do wykonania rysunku wstępnego brwi?  Oto nagranie, w którym zobaczysz w jaki sposób przy wykorzystaniu tego narzędzia wykonać naprawdę piękne brwi. 

Artykuł przygotowany w ramach e-seminarium Mistrz Makijażu Permanentnego. 

Partner merytoryczny e-seminarium Mistrz Makijażu Permanentnego: Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak Long Time Liner 

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej