3 najpopularniejsze style w makijażu permanentnym ust

SPA

Bardzo nasycone, delikatne, cieniowane, z efektem przypudrowania, czy akwarelowe!
Wielość technik pigmentacji i szerokie palety barwników pozwalają na wykonywanie naprawdę zróżnicowanych makijaży permanentnych ust. Jednak w każdej szerokiej ofercie można wyodrębnić takie, które cieszą się największą popularnością. Przedstawiamy pierwszą trójkę.

1. EXTRA COLOUR LIPS 

– Usta w intensywnych, nasyconych i soczystych odcieniach czerwieni. 

– Wykonane z konturem. Mocno podkreślone i wyraźne (tzw. styl francuski)

– Ich popularność w znacznej mierze wynika z tego, że soczyste odcienie czerwieni pasują do wielu typów urody i wyglądają pięknie w różnych stylizacjach.

2. NUDE LIPS (USTA PUDROWE )

– Wykonanie polega na podkreśleniu kształtu, ale kolor pozostaje neutralny, jak bez makijażu.

– Do wykonania takich ust używa się specjalnej kolekcji barwników, które dają efekt -naturalnych, pudrowych ust w różnych odcieniach: od różu, fuksji poprzez beż i brąz. Po wygojeniu kontur i kształt ust jest podkreślony, ale makijaż jest niezwykle naturalny. Dla niewtajemniczonych pozostanie wręcz niewidoczny.

– Makijaż permanentny ust w stylu nude, to propozycja dla kobiet, dla których czerwone usta na co dzień to propozycja zbyt odważna, a które cenią naturalność i delikatny i niezobowiązujący makijaż.

Oto kilka przykładów makijażu permanentnych ust wykonanych w stylu nude (pudrowych). Usta wykonane zostały przy użyciu barwników z serii Nude marki Long-Time-Liner.

Odcień Nude Love

To ciepły pudrowy beż. Efekt po wyłuszczeniu jest bardzo naturalny, pudrowy, jakby lekko zmatowiony fluidem. Kolor ten polecamy paniom, które chcą złagodzić intensywny makijaż np. różowych ust. Jest idealny do ciepłego typu kolorystycznego urody.

Odcień Nude Brown

Ciepły, pudrowy beż złamany różem polecamy osobom o jasnych ustach, ceniących bardzo naturalny efekt makijażu. Idealny również do odświeżenia intensywnych makijaży. Beże łagodzą i gaszą intensywne kolory (odcienie różu i pomarańczy).

Odcień Nude Pink

Chłodny odcień różu polecany osobom, którym zależy na delikatnym podkreśleniu ust. Idealny do chłodnych typów kolorystycznych urody. Pozwala osiągnąć bardzo naturalny, świeży efekt makijażu.

odcień Nude Rose

Można go określić jako odcień „morelowy, pudrowy”. Nadaje się idealnie do ciepłych typów kolorystycznych, do ocieplenia i rozświetlenia zbyt chłodnych , ciemnych „sinych” ust. Polecany zwłaszcza przy ciepłych karnacjach lub chłodnych unaczynionych skórach (ma w sobie niewielki odcień fioletu, błękitu).

3. AQUARELLE LIPS  (USTA AKWARELOWE)

– Transparentne, delikatne usta z półprzeźroczystym efektem kolorystycznym, bez konturu. 

– Ich wykonanie wymaga wykorzystania specjalnych barwników akwarelowych do ust. Akwarelowe barwniki do ust są średnio kryjące, ale nie transparentne. Zastosowane samodzielnie dają efekt akwarelowych ust w delikatnych i soczystych odcieniach. W połączeniu z innymi kolorami dają mocniejszy efekt krycia. Doskonale odświeżają makijaże ust zmieniając ich tonację.

– Efekt makijażu jest niezwykle świeży. Kolor jest pół transparentny, a usta mimo iż pokryte barwnikiem wyglądają naturalnie. 

 

Cieniowanie w makijażu permanentnym ust, czyli ombre lips

Dla pełnego efektu makijażu permanentnego znaczenie ma nie tylko wybór stylistyki wykonania, dobór odpowiedniego koloru i rodzaju barwnika, ale także efekt cieniowania.

Technika cieniowania ombre w przypadku ust polega na wykonaniu cieniowanego makijażu permanentnego w wykorzystaniem kilku kolorów.

Cieniowanie można wykonać na dwa sposoby: ciemniejszy kolor aplikowany jest przy konturze ust a jaśniejsze kolory kładzione są do wewnątrz ust lub odwrotnie: jaśniejszy przy konturze i coraz ciemniejsze kolory do wewnątrz ust. Zabieg z użyciem techniki ombre optycznie powiększa usta, jest więc idealny dla wąskich ust.

Artykuł przygotowany w ramach e-seminarium Mistrz Makijażu Permanentnego. 

Partner merytoryczny e-seminarium Mistrz Makijażu Permanentnego: Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak Long Time Liner

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej