Jak właściwie zarządzać kosztami salonu?

SPA

Jakie działanie podejmujesz, kiedy zyski w Twoim salonie znacząco spadają?  Czy zaczynasz od cięcia kosztów? Sprawdzasz listy zakupów i rachunki, ograniczasz wydatki, szukasz tańszych produktów i w tym upatrujesz poprawy budżetu? Jesteś na złej drodze. 

Zarządzanie kosztami salonu ma jeden cel – zwiększenie zysków. Tego celu nie osiąga się poprzez kupowanie tańszych produktów i ograniczanie wydatków, a to niestety wciąż powszechna praktyka i to nie tylko w naszej branży. Oczywiście nadzór nad kosztami jest bardzo istotny, ale nie może być traktowany jako główny element zarządzanie kosztami. 

Uwagę na błędną interpretację zarządzania kosztami zwrócił Adam Grzesik podczas ostatniego szkolenia online “Jak zarządzać kosztami salonu” (live prowadzony był w ramach kursu online RENTOWNOŚĆ I FINANSE. Oczywiście podał też właściwą definicję i przepis na prawdziwe zarządzanie kosztami, takie które prowadzi do realnego zwiększenia budżetu.  

Pieniądze w budżecie biorą się z umiejętnego zarządzania procesami, a nie z tego, że kupię podkład medyczny za 20 czy za 25 zł. Są rzeczy, na których nie powinniśmy oszczędzać, czyli na tym, z czym klient ma kontakt podkreśla Adam Grzesik, przedsiębiorca, właściciel salonu Piękne Ciało w Opolu, pomaga budować zyskowne firmy.

Zarządzanie kosztami w salonie beauty, to nie oszczędzanie a optymalizacja procesów opartych o ludzi.

Na czym polega ta optymalizacja? Wyjaśnia Adam Grzesik.  

Tradycyjnie już do każdego z naszych live’ów w ramach kursu RENTOWNOŚĆ I FINANSE ekspert przygotowuje praktyczny  prezent – narzędzie wspierające codzienną pracę managera salonu. Gość tej rozmowy – Adam Grzesik zaoferował zniżkę na kurs BUDŻET W FIRMIE USŁUGOWEJ.

Ze względu na charakter tego materiału nasz ekspert zaoferował kurs ze specjalną zniżką nie tylko uczestnikom  kursu RENTOWNOŚĆ I FINANSE, ale wszystkich czytelnikom BE INSPIRATION. 

 

 Kurs BUDŻET W FIRMIE USŁUGOWEJ 

rabat dla czytelników BE Inspiration  – 10 % zniżki 

aby skorzystać z rabatu kupując kurs wpisz kod zniżkowy: BE 

link do kursu: https://linkd.pl/a9fe

 

Już w najbliższą środę (30.90.) kolejne szkolenie online w ramach kursu RENTOWNOŚĆ I FINANSE. Naszym ekspertem ponownie będzie Adam Grzesik. Tym razem w rozmowie o tym, jak obliczać wynagrodzenia pracowników. 

 

Sprawdź opis całego kursu RENTOWNOŚĆ I FINANSE. 

 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej