DZIAŁANIA SALONU NA STRONIE WWW I W SOCIAL MEDIACH POWINNY SIĘ WZAJEMNIE WSPIERAĆ

SPA

Salony beauty swoją aktywność promocyjną i kontaktu z klientami realizują obecnie głównie w social mediach. Niestety głębokie zaangażowanie w pracę na tych kanałach w niejednokrotnie powoduje zaniedbanie witryn www. A to właśnie własna strona, do której odwołują się treści z social mediów i z wyszukiwarek google powinna być w centrum zainteresowania każdego właściciela salonu.  

 

Jak więc pogodzić aktywność w social mediach z dbałością o treści na witrynie www? Jak sprawić, aby te kanały się wzajemnie się wspomagały? Czy teksty, na przykład takie, jak opisy zabiegów powinny być różne w zależności od miejsca publikacji?

Między innymi o tych aspektach Mariusz Nieścior rozmawiał z Wojciechem Bizubem, specjalistą, który odczarowuje marketing i sprawia, że jest on bardziej przystępny i prosty.

Na czym zdaniem Wojtka polega główna różnica między tekstami przygotowanymi na stronę www a na post w social media?

Teksty w mediach społecznościowych są lekkie i metaforyczne. Sprowadzamy w nich trudne zagadnienia do tych prostszych, łatwiejszych do wyjaśnienia i zrozumienia. I to są główne wytyczne pisania w social mediach. Natomiast w przypadku pisania tekstów na www należy uwzględnić uzgodnić w nich słowa kluczowe, które są niezbędne dla pozycjonowania strony.

Zobacz całą rozmowę z Wojciechem Bizubem.

Z rozmowy dowiesz się między innymi:


– jak wykorzystać materiały graficzne
– na ile powinniśmty pisać 2sw
– co jest ważne dla robotów googla, czyli jakich fraz, słów używać piszą teksty i opisy zabiegów na stronę internetową
– co zrobić, żeby algorytmy googla polubiły naszą witrynę internetową
– jak pogodzić prowadzenie strony www i social mediów, tak aby się wzajemnie wspomagały
– dlaczego długość nie powinien być miarą jakości

Rozmowa z Wojciechem Bizubem to nagranie z cyklicznego programu live na Facebooku Biznesowy Kwadrans z BE Inspiration. W programie, który emitowany jest w każdą środę o 20:10 dzielimy się pigułą wiedzy z każdej lekcji kursu online BE Inspiration, obecnie kursu SOCIAL MEDIA DLA KLINIK BEAUTY. 

Oto link do kursu znajdziesz poniżej – LINK >>

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej