4 NAJLEPSZE TECHNOLOGIE DO MODELOWANIA SYLWETKI

SPA

W które urządzenie do modelowania sylwetki byś zainwestowała, w kriolipolizę czy laser lipolityczny (ciepły)? Jakie dwie inne technologie modelowania warto wziąć jeszcze pod uwagę? Radzi dr Marek Wasiluk, lekarz medycyny estetycznej, właściciel kliniki Triclinium w Warszawie.

Które rozwiązania technologiczne dają najlepsze efekty modelowania sylwetki? Na jakie ich parametry powinnaś zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby nie zawieźć swoich klientek? Co prócz rozwiązań technologicznych powinnaś wiedzieć o skutecznym odchudzania, aby skutecznie pomagać swoim klientkom osiągać upragnione rezultaty? 

To tylko niektóre z zagadnień, o których w rozmowie z nami mówił dr Marek Wasiluk.

 

4 NAJPOPULARNIEJSZE ROZWIĄZANIA

– Patrząc na to, co jest obecnie na rynku, z punktu widzenia skuteczności, wymieniłbym cztery w miarę równorzędne technologie modelowania sylwetki. Wyniki, jakie osiągają one w badaniach laboratoryjnych są bardzo porównywalne. Te cztery metody to: kriolipoliza, oraz obecnie chyba najbardziej popularna, ciepły laser lipolityczny, HIFU i radiofrekwencja (RF).

We wszystkich tych technologiach działamy na tkankę tłuszczową albo zimnem, albo ciepłem. Tkanka tłuszczowa ma to do siebie, że jest bardzo wrażliwa na te dwa czynniki. Przez podgrzanie lub ochłodzenie możemy komórki tłuszczowe zastymulować przez ich uszkodzenie i później w sposób fizjologiczny bądź wspomagany się ich pozbyć.

 

KRIOLIPOLIZA CZY CIEPŁY LASER LIPOLITYCZNY

Wśród czterech wymienionych technologii modelowania sylwetki dr Wasiluk wskazał dwie, z które jego zdaniem przynoszą najlepsze efekty i z które w swojej praktyce wykorzystuje najczęściej. Te metody to ciepły laser lipolityczny i krioliopoliza. Między tymi metodami nie ma zbyt dużej różnicy jeśli chodzi o skuteczność zabiegu.

– Jeśli pacjent jest dobrze zakwalifikowany to niezależnie od tego czy zabieg wykonamy ciepłym laserem czy kriolipolizą, to efekty będą bardzo porównywalne.

 

Wobec tego, co może nam pomóc wybrać jedną z tych technologii?

– Skoro obie te metody dają porównywalne efekty, to chcąc wybrać jedno z nich trzeba kierować się innymi kryteriami. Można wziąć pod uwagę koszty urządzenia. Kriolipoliza jest dużo tańsza niż ciepły laser. Więc z perspektywy kosztów wybór jest prosty.


Ale są jeszcze inne ograniczenia. Ciepło, którego używamy w ciepłym laserze ma około czterdzieści kilka stopni. W krioliplizie działamy zimnem o temperaturze bliskiej zera, około 3-5 stopni. Tak więc w przypadku kriolipolizy musimy schłodzić tkankę bardzo mocno, czyli o ponad 30 stopni, natomiast ciepłym laserem wystarczy podgrzać jedynie o niecałe 10 stopni. Tak więc podgrzanie jest dużo prostsze i zgodne z naszymi mechanizmami termoregulacji, które nastawione są głównie na podgrzewanie. Dlatego jeżeli chcemy przy pomocy urządzenia wymusić podgrzanie lub ochłodzenie tkanek, to dużo łatwiej nam podgrzać organizm, niż go znacznie schłodzić.


To jest też główny powód dlaczego w kriolipolizie zasysa się fałd skóry. Wówczas można go chłodzić z obu stron. Poza tym kiedy skóra jest ściśnięta, to dużo wolniej płynie w niej krew, więc te naturalne mechanizmy podgrzewania działają dużo wolniej, więc łatwiej jej osiągnąć efekt schłodzenia. Ale kiedy nie będziemy w stanie zassać fałdu skóry, to wówczas kriolipoliza nie będzie działała skutecznie. Tak więc kriolipoliza ma te ograniczenia, że w niektórych przypadkach trudno ją przyłożyć.

 

Powyższe wypowiedzi dr Marka Wasiluka pochodzą z  rozmowy live pt. „Jak wybrać dobre urządzenie do modelowania sylwetki”.  Całą rozmowę (ok. 50 min) możesz obejrzeć na naszym kanale na Youtube.

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej