Hotel Krasicki gości od wieków

SPA

otwierajacePo wschodniej stronie Lidzbarka Warmińskiego, wśród zadrzewionych wzgórz morenowych wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków okresu średniowiecza, zbudowany na przełomie XIV i XV wieku – Zamek Biskupów Warmińskich, nazywany „Wawelem Północy”.  Na południowym przedzamczu tej imponującej budowli mieści się dziś czterogwiazdkowy Hotel Krasicki – miejsce naprawdę niezwykłe.

2Bajkowe umiejscowienie hotelu – w zaadaptowanej, historycznej budowli, w widłach rzek Łyny i Symsarny – sprawia, że wobec tego obiektu nie można pozostać obojętnym. W urokliwych, średniowiecznych murach mieści się nowoczesny kompleks hotelowo konferencyjny oraz SPA. Wytworne pokoje i apartamenty w gotyckiej i  barokowej części hotelu stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hohenzollernie, carze Pawle I Romanowie. Władcy oddawali się tu uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś czynią to goście hotelu, do dyspozycji których oddano 122 pokoje, dające ogółem 260 miejsc noclegowych.  W restauracji, lobby barze i Klubie Basztowa można się natomiast oddawać prawdziwym rozkoszom podniebienia. Kuchnia inspirowana jest regionalnymi obyczajami, ale zahacza także o smaki z całego świata. Wszystko to oparte na najwyższej jakości produktach, łączy – jak wszystko w hotelu – tradycję z nowoczesnością.

4SPA

Spa w Hotelu Krasicki, usytuowane w XV-wiecznych murach podziemi, sprawia, że goście zapominają o rzeczywistości. Połączenie kilkusetletnich wnętrz z nowoczesnym designem stanowi kombinację, która cieszy oko zarówno tradycjonalistów, jak i osób, które bez współczesnych zdobyczy techniki nie wyobrażają sobie życia. Szeroki wachlarz zabiegów zadowoli gusta zarówno pań, jak i panów. A może zabieg we dwoje? Na przykład holistyczna ceremonia rasoul, wykorzystująca siłę 4 żywiołów – ziemi, powietrza, ognia i wody. Sześć rodzajów glinek pielęgnacyjnych, które zakochani mogą na siebie nawzajem nakładać oraz kąpiel parowa w saunie, przywracają skórze blask. Atmosfera intymności, blask świec, nastrojowa muzyka, sprawiają, że zapach miłości unosi się w powietrzu. W SPA można ponadto zakosztować smaku orientu – w rytuale hammam, czy poczuć się jak królowa Kleopatra – korzystając z kąpieli w kozim mleku.

Strefę spa dopełnia Centrum Wellness, w którym m.in. można korzystać z basenu, znajdującego się w miejscu, gdzie archeolodzy odkryli łódź datowaną najprawdopodobniej na okres między XII a XIV wiekiem. Urządzony jest w bizantyjsko-barokowym stylu. Mozaika na dnie basenu, nawiązująca do kultury Cesarstwa Wschodniego, doskonale komponuje się z barokowymi reprodukcjami dzieł Petera Paula Rubensa. Poza tym w strefie wellness znajduje się także kompleks saun, jacuzzi i sala fitness.

Wyjątkowe atrakcje

Na ostatnim poziomie Baszty Prochowej goście znajdą miejsce do prowadzenia kuluarowych rozmów, a także intelektualną przystań – to Biblioteka Cafe. Przy filiżance kawy można tu korzystać z imponującego księgozbioru, który zawiera zarówno wydania antykwaryczne, jak też literaturę współczesną i najświeższą prasę polską i zagraniczną.

Z kolei Wieża Zegarowa hotelu kryje w sobie małe obserwatorium astronomiczne – z teleskopami do obserwacji dalekich gwiazdozbiorów, oraz taras widokowy – by móc podziwiać to, co roztacza się trochę bliżej – piękny, warmiński krajobraz. Przy okazji tematów astronomicznych, warto wspomnieć o jeszcze jednym wyjątkowym miejscu w hotelu – sali konferencyjnej Kopernik. Zaraz za drzwiami wita tu przybyłych  autograf Mikołaja Kopernika, wypiaskowany w posadzce. Tej samej metody użyto dla stworzenia  obrazu układu słonecznego w centrum sali. Konferencja w takich wnętrzach na pewno podniesie prestiż każdego spotkania, a to tylko jedna z 7 sal, idealnych na większe i mniejsze spotkania biznesowe.

7Poza murami

Hotelowa przystań to miejsce, gdzie rozpoczynają się rejsy gondolami wzdłuż rzeki Łyny, podczas których można podziwiać okoliczne krajobrazy, zabytki i wypatrywać bobrów, których w okolicy jest bardzo dużo. Osoby żądne mocniejszych wrażeń mogą zamiast gondoli wybrać spływ kajakowy. Także pieszo można odbyć ciekawe wędrówki – chociażby w dolinie rzeki Symsarny, która stanowi obszar chronionego krajobrazu.

W samym zamku, siedzibie biskupów warmińskich, gdzie obecnie mieści się  Muzeum Warmińskie, odbywają się liczne imprezy kulturalne, jak np. urodziny Krasickiego, święto czekolady czy noc muzeów.

Połączenie historycznego charakteru z nowoczesnością gwarantuje osiągnięcie efektu, który z pewnością zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta klientów, o czym przekonają się wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z usług Hotelu Krasicki****.

Tekst i fot. Hotel Krasicki

www.hotelkrasicki.pl

DSC_1257

Ogrody Biskupów
Szczególne miejsce w słynnych ogrodach Krasickiego zajmowały królowe kwiatów – róże. To stało się inspiracją do wyjątkowego zabiegu, nazwanego „Ogrody Biskupów”. To unikalny, kwiatowy rytuał, oparty na ekstraktach z płatków róż, zapewniający relaks, spokój ciała i umysłu. Niezapomniana podróż przez zapachy rozpoczyna się aromatyczną kąpielą, następnie kontynuowana jest peelingiem i masażem refleksologicznym. Zwieńczeniem zabiegu jest niepowtarzalny, aromaterapeutyczny masaż całego ciała.

 Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 2/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej