SPA

SMAXEL

długość fali lasera: 10 600 nm
typ lasera: CO2
rodzaj pracy lasera: ciągły, impulsowy, superpulse, ultrapulse, frakcyjny
moc lasera (W):  ciagły 40W
impulsowy 40W, superpulse do 150W, ultrapulse do 315W

gęstość energii przy plamce o średnicy min. 5 mm: plamka w trybie frakcyjnym 120µm

zakres długości impulsu: Impulsowy 2-30ms
Superpulse 1-4ms
Ultrapulse 90-900µs
Frakcyjny od 200 µs do ponad 3ms
czujnik temperatury w celu zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu: nie 
certyfikat medyczny:  tak 

zakres zabiegów odmładzających: ujędrnianie skóry, redukcja zmarszczek, peeling laserowy, dermabrazja laserowa

inne zabiegi: ginekologia estetyczna, redukcja blizn potrądzikowych i przerosłych, redukcja rozstępów, dermatochirurgia, zabiegi stomatologiczne

producent: IDS (Korea Płd.)

dystrybutor: SHAR-POL

cena netto: 77 000 PLN 

VAT: 8%

ZALETY

Smaxel ma bardzo szerokie możliwości regulacji parametrów, dzięki czemu zabieg można dopasować do stanu skóry i oczekiwań pacjenta:
• piling laserowy
• płytki zabieg frakcyjny z krótkim okresem rekonwalescencji
• silny zabieg frakcyjny
• dermabrazja laserowa

Tryb frakcyjny realizowany jest w Smaxelu, za pomocą skanera frakcyjnego. Do wyboru są 4 kształty powierzchni naświetlanej przez skaner frakcyjny: koło, kwadrat, trójkąt i sześciokąt.

Wielkość skanowanego obszaru można zmieniać w zakresie od 2x2mm do 20x20mm, a do wyboru trzy sposoby wypełniania obszaru punktami: linia po linii, linia po linii z przesunięciem i najmniej bolesny tryb losowy.
Regulowana jest również gęstość punktów w obszarze skanowania. Ma ona bezpośredni wpływ, na to ile procent powierzchni skóry ulegnie przebudowie, oraz jaki będzie czas gojenia. Odległości pomiędzy punktami mogą być ustawiane od 300µm do 2.5mm.

Z kolei, głębokość działania zależy głównie od energii pojedynczego impulsu, regulowanej w zakresie 10 – 300mJ. Ale system Smaxel wyposażony jest również w dodatkową opcję regulacji ilości „strzałów” w to samo miejsce – od 1 do 5.

Pozwala to na uzyskanie jeszcze głębszej waporyzacji skóry, przy zachowaniu niewielkich efektów termicznych w tkankach sąsiadujących. Jest to szczególnie ważne przy głębokich zmianach, takich jak rozstępy czy blizny.

TRZY PROGRAMY

Smaxel posiada trzy zestawy zaprogramowanych ustawień do różnych zabiegów: dla medycyny estetycznej, dla dermatochirurgii i stomatologii.

Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji 10 indywidualnych programów do zapisania własnych ustawień.

Smaxel jest uniwersalnym narzędziem dla gabinetów medycyny estetycznej. Poza trybem frakcyjnym, wyposażony jest w tryb chirurgiczny, który dzięki bardzo krótkim impulsom ultrapulse, doskonale nadaje się do prawie bezbolesnego usuwania brodawek, włókniaków i naskórkowych przebarwień, z minimalnym ryzykiem powstania blizn.

Smaxel może być także opcjonalnie wyposażony w aplikator dla ginekologii estetycznej lub aplikator stomatologiczny.

ZASADA DZIAŁANIA LASERÓW C02

Podstawą działania laserów CO2 jest silna absorpcja światła lasera w wodzie. Dzięki temu, że każda tkanka zawiera dużą ilość wody, efekt działania CO2 jest niezależny od koloru tkanki i jej unaczynienia.

W zabiegach ujędrniania za pomocą laserów CO2, stosuje się ablacyjny tryb frakcyjny, czyli punktowe odparowanie skóry. W porównaniu do serii pięciu zabiegów nieablacyjnych, zabiegi ablacyjne laserem CO2 pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych efektów już po jednym zabiegu.

Co prawda wiąże się to z krótkim okresem rekonwalescencji, ale pacjenci doceniają zauważalnie większą skuteczność i znacznie niższą cenę.

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej