Selektywna redukcja tłuszczu

SPA

BTL_Vanquish  BTL VanquishSposoby na skuteczne modelowanie sylwetki to temat, który co roku o tej samej porze powraca na usta wszystkich zainteresowanych. Wiosną coraz częściej myślimy o nadchodzących ciepłych dniach i o tym, że trzeba będzie zrzucić z siebie grube, maskujące swetry. Dietę i ćwiczenia można, a nawet należy zacząć, ale do szybkich i spektakularnych efektów potrzeba czegoś więcej… Medycyna estetyczna dostarcza wielu rozwiązań, jednym z ciekawszych jest zastosowanie technologii LAHF.

LAHF, czyli Large Area High-frequency Field, to wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości. Technologia ta zastosowana jest w urządzeniu VANQUISH. Umożliwia ona selektywną redukcję tkanki tłuszczowej, czyli tzw. miejscowych otłuszczeń. Wszystko to w sposób nieinwazyjny i bezkontaktowy.

Jak to działa?

Częstotliwość energii urządzenia różni się w zależności od tego, jak głęboko usytuowana jest tkanka tłuszczowa w miejscu poddawanym zabiegowi. Urządzenie umożliwia likwidację tkanki tłuszczowej, nie wpływając przy tym na otaczające tkanki. Podczas zabiegu głowica emitująca energię umieszczana jest nad wybranym obszarem. W czasie jej działania skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, a skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjnie oddziałuje na tkankę tłuszczową, utrzymując ją w temperaturze wyższej niż tkanki znajdujące się wokół niej. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. W trakcie jego trwania (ok. 30 minut) odczuwalne jest przyjemne ciepło, wytwarzane dzięki aplikatorowi. Dla uzyskania  dobrego efektu zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach co 5-7 dni. Zabieg wymaga tylko obecności operatora przy urządzeniu i nadzorowania pracy systemu.

Na czym polega unikatowość?

System VANQUISH został zaprojektowany w taki sposób, aby kumulować energię szczególnie w warstwie tłuszczowej, jednocześnie eliminując przekazywanie jej do skóry i mięśni. Pole elektryczne indukowane w odpowiedni sposób prowadzi do znacznie większego ogrzania tkanki tłuszczowej niż skóry i mięśni. Specjalnie zaprojektowany wielkoobszarowy aplikator pozwala na optymalną penetrację tkanki i wysoce efektywne działanie. Wieloprzegubowe ramię mocno podtrzymuje aplikator w trakcie terapii. Duże gałki blokują i odblokowują poszczególne przeguby, umożliwiając szybkie, łatwe i bezpieczne ułożenie aplikatorów w stosunku do pacjentów. System sterujący zawiera główny mikrokomputer oraz oprogramowanie służące do kontrolowania całego sprzętu; natomiast system elektroniczny to cała elektronika wykorzystywana do wytworzenia pola elektromagnetycznego. Wszystko to bezdotykowo – operator urządzenia umieszcza aplikator kilka centymetrów od ciała.

Bezpieczeństwo

Poza skutecznością, bezpieczeństwo i mała inwazyjność zabiegu to jedne z głównych czynników, na którym zależy klientom, decydującym się na zabiegi medycyny estetycznej. Właśnie dlatego zabiegi medycyny estetycznej stały się idealnym wyborem dla osób chcących konkretnych zmian w wyglądzie, dla których jednak chirurgia plastyczna jest zbyt radykalnym wyjściem. System VANQUISH pozwala na likwidację komórek tłuszczowych bez bólu, praktycznie bez skutków ubocznych (możliwy lekki rumień), bez ryzyka zniszczenia innych niż tłuszczowe tkanek, a wszystko to szybko i efektywnie. Jednym słowem – pełen komfort pacjenta. Już 4 zabiegi – każdy po pół godziny – pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu. Co ważne, przy zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia i bezpośrednio po nim można już powrócić do normalnej aktywności.

Sławomir Sobusiak

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 3/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej