Projekt Odchudzanie – jak przygotować dobrą ofertę

SPA

STREFA PREMIUM – DZIAŁ BIZNES

[membership_breadcrumbs style=”7″]

— SPACER —

Projekt Odchudzanie – jak przygotować dobrą ofertę

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left” font_size=”18″ font_color=”%23ffffff”]autor: Beata Adamczyk, manager Kliniki Urody Feniks, niezależna konsultantka spa[/text_block]

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Płaski brzuch, jędrne pośladki, zgrabne nogi… krótko mówiąc – idealna sylwetka. To marzenie każdej kobiety. A gdyby tak opracować skuteczny „przepis” na osiągnięcie wymarzonej figury dla klientów gabinetów urody?

[/text_block]

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to jeden z głównych problemów, z jakimi klienci (głównie kobiety) przychodzą do gabinetów urody. Odchudzanie i modelowanie sylwetki to proces długotrwały, dlatego aby klienci mogli osiągnąć oczekiwany efekt przed wakacjami, oferta zabiegowa powinna zostać dla nich przygotowana już wczesną wiosną. O tej porze roku zwykle obserwuje się wzmożone zainteresowanie zabiegami wyszczuplającymi, więc powinniśmy ten moment wyprzedzić.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

PODSTAWA — DOBRY PLAN

[/text_block]

— SPACER —

Efektowne wyszczuplenie, odchudzanie sylwetki wymaga uwzględnienia wielu czynników, na które składają się: zabiegi modelujące, dieta oraz ćwiczenia. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest przeanalizowanie z klientem problemu, z którym do nas przyszedł, następnie ustalenie, jakich efektów oczekuje oraz ile czasu chce na to poświęcić. Dość często bywa tak, że osoby borykające się z nadwagą pragną konkretnych i bardzo szybkich efektów. Mylą pojęcia, myśląc, że modelowanie sylwetki to odchudzanie. Tak nie jest. Kolejnym krokiem będzie więc ułożenie programu terapii, ale przede wszystkim uświadomienie, że zastosowanie samych zabiegów modelujących pomoże pozbyć się miejscowego tłuszczu, ale nie wpłynie na znaczną utratę kilogramów. Rezultaty, jakich można się spodziewać po takich zabiegach, to mniej centymetrów w obwodzie oraz jędrniejsza skóra.

Jeżeli klient oczekuje jednak również redukcji kilogramów, to do programu zabiegowego należy obligatoryjnie dołączyć konsultację z dietetykiem i trenerem personalnym. Przy układaniu programów zabiegowych istotne jest kompleksowe podejście, które zakłada, że w trakcie terapii możliwe jest zarówno łączenie technik, jak i ich zamiana na inne. Nie istnieje bowiem jeden, idealny zabieg, a dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji klienta.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

NAJPOPULARNIEJSZE ROZWIĄZANIA — SKUTECZNE, ALE…

[/text_block]

— SPACER —

Najchętniej klienci decydują się na zabiegi z wykorzystaniem maszyn, ponieważ nowoczesna aparatura i innowacyjne technologie skutecznie podnoszą efektywność zabiegów. Istnieją rozwiązania, które pozwalają na usunięcie nadmiaru tłuszczu nawet z najbardziej opornych i newralgicznych partii ciała. W dostępnych na rynku urządzeniach stosowane są różne technologie, ukierunkowane na jeden cel — zniszczenie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, których najbardziej nie lubimy, gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, czyli niezbyt głęboko. Łatwo do nich dotrzeć i wyeliminować je, posługując się nowoczesną technologią. Odbywa się to poprzez niszczenie komórek tłuszczowych, usuwanie z nich tłuszczu lub zmuszanie ich do apoptozy.

Podczas trwania terapii musimy uświadomić naszego klienta, że uwolniony tłuszcz może się odłożyć ponownie w innych częściach ciała, jeżeli nie utrzyma on ujemnego bilansu energetycznego. Jednym słowem, klient musi chociaż w minimalnym stopniu zmobilizować się do wysiłku fizycznego i przestrzegania zbilansowanej diety, bo tylko wówczas uwolniony tłuszcz zostanie wykorzystany i spalony. W całej terapii ma to bardzo duże znaczenie, a niestety dość często ta informacja przekazywana jest klientom szybko lub jest w ogóle pomijana. Uważamy, że każdy człowiek powinien wiedzieć, że nie da się schudnąć w 2 tygodnie, że modelowanie to nie odchudzanie, ale nie jest to wcale oczywiste dla każdego.

Dlatego edukacja klientów jest w tym przypadku bardzo istotna — jeżeli tego nie zrobimy, zadziałamy na swoją niekorzyść, bo klient nawet jeśli wróci, to niezadowolony. Najczęściej jednak nie wraca wcale, sądząc, że zabiegi, które zostały wykonane, nie działają.

— SPACER —

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

ODPOWIEDNI DOBÓR ZABIEGÓW

[/text_block]

— SPACER —

Połączeń zabiegów w terapii wyszczuplającej może być wiele. Podam kilka przykładów, stosowanych do rozwiązania problemów, z którymi klienci przychodzą najczęściej do naszych gabinetów. Przy braku jędrności skóry, połączonej z cellulitem i miejscowym otłuszczeniem, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie zabiegów masażu próżniowego, podciśnieniowego z zabiegiem RF. Masaż próżniowy pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Natomiast radiofrekwencja mocno rozgrzewa i napina skórę. Poza tym podgrzewanie tkanki poprawia w niej metabolizm i w ten sposób wspomaga pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Alternatywą dla radiofrekwencji może być zimny laser, który oddziałuje bardzo korzystnie na komórki tłuszczowe, wspomagając procesy uwalniania z nich zgromadzonych tłuszczów. Na rynku istnieje duży wybór urządzeń z zastosowaniem technologii masażu próżniowego, jeśli jednak nie macie tego w gabinecie, alternatywą może być dobry masaż manualny, wspomagany bańką chińską.

Z kolei gdy głównym problemem jest tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha i boczków, można zaproponować klientowi lipolizę kawitacyjną lub zimny laser. Do tego zestawu zabiegowego koniecznie należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. W przypadku, gdy na celowniku jest wyłącznie cellulit, można zastosować karboksyterapię, czyli wstrzykiwanie do skóry dwutlenku węgla. Idealna seria zabiegowa w tym przypadku to połączenie karboksyterapii z masażem próżniowym. Rewelacyjne efekty osiąga się również w walce z cellulitem, stosując serię zabiegów przy zastosowaniu fali uderzeniowej, połączonej z drenażami limfatycznymi. Klient musi być świadomy, że wymienione powyżej metody wymagają serii na ogół od 8 do 20 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą innowacyjnych zabiegów to skuteczne uzupełnienie tradycyjnych form odchudzania oraz modelowania ciała. Można skorzystać także z rozwiązań bardziej tradycyjnych — najstarszym i najbardziej znanym zabiegiem pomagającym zwalczać cellulit i tkankę tłuszczową jest masaż przy zastosowaniu bańki chińskiej. W skórze i tkance podskórnej poddanej temu masażowi zwiększa się ukrwienie, poprawia przepływ chłonki i metabolizm. Wszyscy masażyści wiedzą, że bańka chińska ma nieocenioną moc w kuracji antycellulitowej. Jest to dobra alternatywa dla tych, którzy cenią sobie zabiegi manualne lub ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z zabiegów przy użyciu maszyn. W programach mających na celu wyszczuplenie sylwetki nie powinno zabraknąć też drenażu limfatycznego — dotyczy to zarówno programów z użyciem urządzeń, jak również manualnych. Usprawnia on bowiem metabolizm komórkowy, zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii.

W dzisiejszych czasach dysponujemy bardzo dobrymi metodami, które skutecznie pomagają w pozbywaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak same zabiegi nie rozwiążą wszystkich problemów naszych klientów, dlatego powinniśmy ich uświadamiać, że najlepszym sposobem na piękne i smukłe ciało jest zdrowy tryb życia. A zabiegi są tego doskonałym dopełnieniem i powinny być traktowane jako terapie wspomagające. Bez wprowadzenia prawidłowego sposobu odżywiana i ruchu, ich skuteczność jest ograniczona.

— SPACER —

[membership_sidebar style=”8″ show_children=”Y” title=”STREFA%20PREMIUM”]

[membership_sidebar style=”9″]

CZYTAJ W DZIALE BIZNES:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16667″ opm=”1″]

CZYTAJ O KOSMETOLOGII:

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ category=”16794″ opm=”1″]

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

W strefie wiedzy:

[/text_block]

— SPACER —

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16399″ opm=”1″]

[membership_page_listings style=”1″ columns=”1″ product=”16656″ opm=”1″]

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej