4 NAJCZĘSTSZE PYTANIA O ZABIEGI EPILACJI LASEROWEJ – CO ODPOWIADAĆ KLIENTKOM?

SPA

O co najczęściej pytają klientki przed zabiegami epilacji laserowej? Jak odpowiadać na ich pytania? Jak rozprawić się z powszechnymi mitami, które powstały wokół tych zabiegów? O czym bezwzględnie informować  na konsultacji przedzabiegowej? O to zapytaliśmy Joannę Wyszyńską, kosmetolożkę, która od 16 lat zajmuje się laseroterapią pracując i szkoląc dla sieci klinik w Wielkiej Brytanii i działając w BMLA -British Medical Laser Assosiation. 

Joanna Wyszyńska 

1. Czy laserem mogę usunąć włosy raz na zawsze?

Często klienci przychodzą z myślą, że w 3-4 zabiegi pozbędą się włosów. Tutaj podstawą jest konsultacja laserowa, odpowiednie zakwalifikowanie naszego klienta, poznanie jego oczekiwań i przede wszystkim poinformowanie go, że nie ma czegoś takiego, jak permanentne usuwanie włosów.

Możemy włosy zredukować i rzeczywiście niektórzy nasi klienci będą mieć fantastyczne rezultaty. Ale byłabym bardzo ostrożna z zapewnieniami typu: „osiem zabiegów i wszystko będzie już gładko”. Nie zawsze musi tak być i jeżeli rzeczywiście klientce pozostanie więcej włosów niż oczekiwała, to wróci z reklamacją.

Na takich partiach ciała jak: piersi czy pośladki wzrost włosów jest bardziej uwarunkowany hormonalnie. Coraz więcej młodych dziewczyn ma zespół policystycznych jajników. Tych różnych problemów hormonalnych mamy coraz więcej i przy takich przypadkach nie jesteśmy w stanie zagwarantować efektów całkowitego usunięcia owłosienia. Bardzo prawdopodobne jest, że na skutek tych zaburzeń hormonalnych włoski będą się pojawiać. Takim klientkom proponuję około ośmiu zabiegów. Natomiast zawsze informuję, że będą musiały je powtarzać.

Na początku zabiegi na ciało robię co sześć tygodni, a na twarz co cztery tygodnie. Później, kiedy widać już rezultaty, a czas, kiedy klientka nie mam włosów się wydłuża, proponuje zabiegi co osiem, a nawet dziesięć tygodni.

2. Czy laserem można usunąć włosy jasne i siwe?

Najpierw trzeba ustalić, co to jest jasny włos. Ja na przykład miałam włosy jasnobrązowe, ale nie blond i laser aleksandrytowy usunął mi je bardzo dobrze. Wiem, że niektórzy producenci laserów mówią, że ich urządzenia usuwają włosy blond. Natomiast teoria, a praktyka to są dwie różne rzeczy. Jeżeli ktoś przychodzi do mnie z blond włosami, to mimo, że mam bardzo mocny laser aleksandrytowy mówię jej: „niestety, ale uważam, że nie jesteśmy u Pani zbyt wiele osiągnąć”. Po tylu latach praktyki znam już możliwości laserów i uważam, że lepiej powiedzieć o tym klientce otwarcie, niż wykonać zabieg, który nie przyniesie rezultatu. Tak więc jeżeli chodzi o włosy brązowe, to jak najbardziej możemy je usunąć. Natomiast włosów blond i siwych już nie.

Poza tym bardzo ważną kategorią jest nie tylko kolor naszego włosa, ale też jego tekstura. Bo jeżeli ktoś ma ciemne włoski, ale jest to taki meszek, na przykład na twarzy albo na udach, to też nie jest to włos, który nadaje się do epilacji.

 

3. Czy możemy usuwać włosy laserem na skórze czarnej?

Tak, jak najbardziej. Do skóry czarnej najbardziej odpowiedni będzie laser neodymowo-yagowy. Ale jeżeli mamy laser aleksandrytowy i trafiła nam się klientka ciemnoskóra, to lepiej takiego zabiegu nie robić. Chyba, że jest to laser hybrydowy dwu- lub trzywiązkowy, bo tu jest energia dostarczana stopniowo. Natomiast jeżeli jest to pojedynczy laser aleksandrytowy to absolutnie nie. Z laserem diodowym na skórze czarnej także byłabym bardzo, bardzo ostrożna. W takim przypadku należałoby bardzo wydłużyć długość impulsu.

Mam klientki, to są najczęściej osoby pochodzenia hinduskiego, które mają zaburzenia hormonalne. Ktoś mógłby zapytać o to, jaki jest sens wykonywania u tych kobiet epilacji, skoro i tak przy takich zaburzeniach włosy m odrosną. Sens jest bardzo głęboki, ponieważ żadna inna mechaniczna metoda nie da im komfortu życia bez zbędnych włosów przez 3-4 miesiące. Więc jak najbardziej polecałabym laserową epilację osobom, które mają zaburzenia hormonalne. 

Niestety mamy prawdziwy wysyp zaburzeń hormonalnych. Bardzo ważne jest aby takim klientkom wytłumaczyć na czym będzie polegała Wasza pomoc. Przede wszystkim nie wolno obiecywać spektakularnych rezultatów, że po sześciu zabiegach  włosy znikają na zawsze. 

 

4. Czy zabieg epilacji musi boleć? Czy istnieje bezbolesna epilacja?

Nie wierzę w bezbolesną epilację. Oczywiście nie mam tu na myśli bólu nie do wytrzymania, ale zawsze przy dobrze dobranych parametrach zabiegu i dobrym urządzeniu klient będzie odczuwał pewien dyskomfort. W końcu, aby zlikwidować włos musimy podgrzać jego mieszek do 70 stopni. Tak więc uczucie bólu czy dyskomfortu to w pewnym sensie jest potwierdzenie dobrze wykonanego zabiegu, po którym można oczekiwać dobry rezultatów.

Często na ten ból też są rozwiązania. Są lasery, które pracują w technologii SHR i one doprowadzają energię do mieszka włosowego stopniowo, a więc działają z mniejszą temperaturą, przez co są znacznie mniej bolesne. Z kolei w laserach aleksandrytowych stosowane jest chłodzenie zimnym powietrzem. Kiedy wysyłamy energię do naszej skóry chłodzimy ją w tym samym czasie. 

Można też minimalizować odczucia bólu klientek poprzez odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Mam klientki, którym przed zabiegiem na twarz zakładam chłodną maseczkę. Chłodzę skórę przed w trakcie i po zabiegu. 

Tak więc jesteśmy w stanie różnymi rozwiązaniami pomóc naszym klientom zminimalizować odczucie bólu i dyskomfortu.

PRZYPOMINAMY O NAJBLIŻSZYM PROGRAMIE LIVE O EPILACJI

live na Facebooku 

DOBRE STANDARDY I NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA W EPILACJI LASEROWEJ 

23 września (czwartek), godz. 20:30 

ekspert spotkania:

Krzysztof Makarski, specjalista laserów i laseroterapii

 

NIE ZAPOMNIJ TEŻ O E-BOOKU 

Już w najbliższy piątek (24 września)  będziesz mogła pobrać:

 e-book WSZYSTKO O EPILACJI I LASERACH DO EPILACJI
W e-booku między innymi:

– charakterystyka procesu usuwania owłosienia za pomocą światła laserowego
– najważniejsze kryteria technologiczne, które należy sprawdzić przed zakupem lasera do epilacji
– charakterystyka zasad działania i korzyści z zastosowania poszczególnych typów laserów do epilacji – hybrydowych, diodowych, nd:yag i aleksandrytowych.
– prezentacja wybranych laserów dostępnych na polskim rynku

A CZY WIDZIAŁAŚ JUŻ NASZE NAJNOWSZE ZESTAWIENIE LASERÓW DO EPILACJI ?

4 pytania

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej