Urwisy na zabiegach – jak spa i salony dbają o najmłodszych

SPA

Jeszcze kilka lat temu dzieci nie były w spa mile widziane. Hałasują i przeszkadzają dorosłym w relaksie. Dziś jednak coraz więcej obiektów stara się zadbać o najmłodszych, tworząc dedykowaną im ofertę zabiegową. Czy spa dla dzieci powstało w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby dzieci czy raczej z próżności rodziców?

W codziennym pędzie niełatwo znaleźć chwilę na zabawę lub po prostu bycie z dzieckiem, więc przynajmniej podczas urlopu warto o to zadbać. Dzięki wprowadzeniu do spa zabiegów dla dzieci cała rodzina może wspólnie poddać się rytuałom.

BIZNES, KTÓRY CORAZ LEPIEJ SIĘ KRĘCI
W tradycyjnym hotelowym spa, gdy rodzic pojawia się na zabiegu, dziecko zostaje odesłane do kącika zabaw lub na
różnego rodzaju animacje. Mama i tata mogą się w tym czasie spokojnie się relaksować. Ale czy w rodzinnych wyjazdach nie chodzi o to, aby cała rodzina spędzała razem czas? Hotele dostrzegły ten trend, dlatego coraz więcej obiektów wprowadza zabiegi dla dzieci. Pojawia się również mnóstwo ofert kierowanych do całych rodzin, a nawet powstają obiekty, gdzie single i bezdzietne pary po prostu nie mają wstępu. Zdarza się, że goście narzekają na płaczące po nocach niemowlęta i krzyczące na korytarzach kilkulatki. Przygotowując ofertę dla rodzin, koniecznie trzeba informować o tym pozostałych gości hotelu i spa, bo nie wszyscy będą chcieli odpoczywać w towarzystwie biegających dzieci. Warto na początek wprowadzić np. weekendy tylko dla rodzin albo wręcz przeciwnie – w soboty i niedziele niech spa będzie dostępne tylko dla osób powyżej 18 roku życia. To zadowoli obie grupy klientów, a tym samym pozwoli na poszerzenie oferty.
ZABIEGI W SPA
W hotelowym spa, które oferuje zabiegi dla dzieci, nie może oczywiście zabraknąć basenu. To jedna z głównych dziecięcych atrakcji oblegana nawet latem w nadmorskich kurortach oraz doceniana zwłaszcza wtedy, kiedy pogoda za oknem nie sprzyja morskim kąpielom. W miejscowościach uzdrowiskowych basenowa woda często ma także właściwości lecznicze, co pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą
się masaże. Polecane są szczególnie te relaksujące, które doskonale sprawdzą się po szkolnym stresie lub przed zbliżającym się egzaminem, a także takie, które po aktywności fizycznej rozluźnią spięte mięśnie. Dzieci lubią też masowanie dłoni i stóp. Warto wspomnieć o masażu Shantala przeznaczonym dla niemowląt. Nieliczne hotele już wprowadziły go do swojej oferty. To masaż, który ma uspokoić dziecko, stymulować jego rozwój i zwiększać poczucie bezpieczeństwa. Jego regularne stosowanie zapobiega kolkom, pomaga w regulowaniu snu, podnosi odporność organizmu i zwiększa więź między rodzicem a dzieckiem. Masaż ma również pozytywne skutki dla rodzica, który go wykonuje: podnosi wiarę w umiejętności opieki nad niemowlęciem i może łagodzić objawy depresji poporodowej. Technika jest bardzo prosta, a mama lub tata bez problemu nauczą się jej podpatrując hotelowego terapeutę (…)

Marta Zwolińska

Beauty Inspiration

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 6/2016

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej