Masaż twarzy, którego nie może zabraknąć w twoim gabinecie

SPA

Masaż ma ogromny wpływ na pielęgnację, modelowanie i spowalnianie procesów starzenia się twarzy. Jego celem jest efektywna korekcja zmian powstających w wyniku procesu starzenia i zwyrodnienia mięśni. Przyjrzyjmy się temu, czym różnią się i czemu służą poszczególne techniki.

Ciało jest cudownym przekaźnikiem informacji o nas samych. Jest ono jak książka dobrze napisana, trzeba tylko przeczytać ze zrozumieniem. Natomiast twarz jest mapą naszych przeżytych wrażeń, emocji, odzwierciedla nasz stosunek do świata. Mimika twarzy bardzo wyraźnie pokazuje naszą reakcję na sytuację, ludzi, wydarzenia. Po tym jak układają się zmarszczki mimiczne możemy poznać charakter osoby — żywy, radosny czy smutny, zamyślony. Cieszy mnie twarz, której mimika do mnie przemawia.

 

ROLA MASAŻU

Masaż twarzy jest często stosowany w gabinetach kosmetycznych tylko jako dodatek do zabiegów. Za jego sprawą — rozgrzana, dobrze ukrwiona skóra lepiej wchłania składniki preparatów. Historia powstania i rozwoju sztuki masażu związana jest z odwiecznym pragnieniem człowieka, aby zachować piękno i młodość, pozbyć się bólu, odzyskać siły oraz przedłużyć aktywne lata życia.

Przez wieki uczyliśmy się wykorzystywać swoje ręce, jako najbardziej delikatne narzędzie, które nie tylko zdolne jest odczuwać i rozpoznawać problem, ale potrafi uwolnić ciało od napięć, bólu, cierpienia.

 

„KONCEPCJA ESTETYKI”

„Myśleć końcówkami palców” to myśl przewodnia w pracy dr Sergeya Shchurevicha, jednego z najwybitniejszych nauczycieli masażu naszych czasów. Jest on cenionym lekarzem i masażystą specjalizującym się w manualnych technikach odmładzania, liftingu, relaksacji twarzy i ciała, założycielem i dyrektorem Międzynarodowej Szkoły Estetyki i Masażu Manualistic.

„Koncepcja Estetyki” dr Sergeya Shchurevicha jest zestawem technik masażu twarzy, które są najbardziej pożądane we współczesnej kosmetologii estetycznej, zdolne do aktywnego oddziaływania na tkanki miękkie twarzy. Wbrew wszystkim znanym nam technikom masażu twarzy, techniki przez niego stworzone są nie tylko łagodne, głaskające, milutkie i przyjemne — one mają za zadanie działać.

Taki trwający przez całą godzinę masaż jest samodzielnym, odrębnym zabiegiem. Nie może go więc zabraknąć w twoim gabinecie. Do cyklu „Koncepcja Estetyki” należą: masaż mioplastyczny, masaż dermoplastyczny, drenaż limfatyczny twarzy, masaż psychosomatyczny, masaż miorelaksacyjny i ostatnie dzieło Shchurevicha — masaż transbukkalny.

 

MASAŻ MIOPLASTYCZNY

Bardzo lubianą i często stosowaną techniką jest masaż mioplastyczny — najbardziej intensywna metoda, przywracająca napięcia i elastyczność układu mięśniowego twarzy i szyi. Deformacje konturów twarzy, powstałe w wyniku procesu starzenia, z reguły związane są z utratą napięcia mięśniowego. Dlatego głównym celem tego masażu jest lifting z wyrównaniem i wzmocnieniem owalu twarzy.

Mioplastyczny masaż pod względem efektywności porównywalny jest z korekcją plastyczną, tylko jest bardziej bezpieczny. Oprócz tego może on służyć jako pełnowartościowy etap przygotowania przedplastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając tkankom twarzy szybciej i efektywniej odbudować się po uszkodzeniach. Technika tego masażu jest dosyć intensywna, wymaga dobrego przygotowania.

 

„Jeśli człowiek ma pasję, to może tworzyć piękno swoimi rękoma.”
„Dłonie to najbardziej czuły instrument do pracy nad ludzkim ciałem.”
„Masaż to prawdziwa sztuka, zawsze napełniająca ciało i duszę klienta uczuciem radości, siły i harmonii.”
dr Sergey Shchurevich

 

DERMOPLASTYCZNY MASAŻ TWARZY

Jest to unikalna technika, delikatnie oddziaływująca na wszystkie warstwy skóry twarzy, szyi i okolice dekoltu. Rozwiązuje ona szerokie spektrum problemów estetycznych na poziomie skóry i tkanki podskórnej. W metodyce tej wyróżniają się trzy specyficzne kierunki: modelowanie, dermotonizacja, regeneracja. Modelowanie zajmuje się korekcją zmian lipodystroficznych w dolnych partiach twarzy i odbudowaniem plastyczności skóry. Dermotonizacja odbudowuje napięcie i elastyczność skóry, a także znacznie redukuje widoczne zmarszczki. Regeneracja to bardzo istotny kierunek odbudowy skóry po uszkodzeniach plastycznych i pourazowych.

Technika ta poświęca szczególną uwagę niektórym obszarom twarzy: powieki, strefa oczodołów, wargi, szyja. Dermoplastyczny masaż idealnie łączy się z Mioplastycznym masażem, działając na zasadzie synergii. Są to dwie główne techniki masażu, których na pewno nie powinno zabraknąć w gabinetach.

 

MASAŻ TRANSBUKKALNY

Jest to absolutna nowość na rynku beauty w Polsce — nowe spojrzenie na modelowanie dolnej i środkowej części twarzy. Metoda transbukkalnego masażu policzków polega na obustronnym objęciu mięśni, tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową twarzy. Dzięki temu można przywrócić objętość, tonus i elastyczność najgłębszych pęczków mięśniowych. Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni. Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe.

Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości. Transbukkalny masaż nie należy do najbardziej przyjemnych. Klient odczuwa dyskomfort podczas pierwszego seansu, ale nie aż taki jak u stomatologa. Daje on jednak najbardziej wyraźny i szybki efekt naprawczy.

Masaż ten nie jest samowystarczający i zawsze służy uzupełnieniu masażu podstawowego: mioplastycznego, dermoplastycznego itp. Technika ta nie obejmuje strefy oczodołów, czoła, szyi i dekoltu. Jednakże przez autora jest ona traktowana jak poważne terapeutyczne działanie służące korekcji zmian powstających w wyniku procesu starzenia i rehabilitacji. Masaż ten wykonuje się w medycznych rękawiczkach bez użycia środków kosmetycznych.

 

„Dla nas profesjonalistów prawdziwa sztuka masażu to nie tylko techniczna doskonałość ruchów, ale również zrozumienie złożoności procesów, na które wpływamy i odpowiedzialności za zdrowie klientów. Moją misją jest przekazywanie tej sztuki, całej mojej wiedzy i doświadczenia, w taki sposób, aby moi uczniowie stawali się coraz doskonalsi w tej profesji.” dr Sergey Shchurevich

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Najbardziej lubiany przez klientów masaż twarzy to niewątpliwie relaksacyjny, który pozwala im odpocząć i poczuć komfort. Jest to psychosomatyczny masaż i można go śmiało nazwać fizyczną psychoterapią. Biorąc pod uwagę, że stres jest największym biczem współczesnej cywilizacji, ważną funkcją w masażu twarzy jest skuteczna relaksacja. Oddziaływanie psychosomatyczne powinno być częścią wszystkich technik masażu.

W metodach dr Sergeya Shchurevicha stosowanych w gabinetach kosmetycznych, klient powinien korzystać z masażu twarzy raz w tygodniu, jeżeli chce uzyskać i utrzymać pożądane efekty. Jak we wszystkich naturalnych metodach, konieczna jest regularność, która działa jak ćwiczenia fizyczne — powtarzalność daje rezultat.

Do masażu twarzy dr Shchurevich stworzył specjalną serię kosmetyków na bazie masła shea, witamin, fitohormonów i olejów naturalnych, ponieważ mają one być najmniej poślizgowe, aby umożliwić wykonywanie go na głębszych warstwach oraz utworzenia fałdu. Seria tych kosmetyków pozwala również klientowi na wybór odpowiedniego dla niego zapachu, aby masaż był bardziej zmysłowy i przyjemny Masaż twarzy może być samodzielnym zabiegiem, powtarzającym się systematycznie, który wzbogaci ofertę każdego gabinetu kosmetycznego poszukującego oryginalnych propozycji dla swoich klientów.

 

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 6/2018>>> (możesz szybko kupić ewydanie)

Ludmiła Petrenko

założycielka Centrum Zdrowia i Urody LuVital, terapeuta urody, wykładowca, szkoleniowiec, licencjonowana instruktorka Tai Chi, pasjonatka terapii komplementarnych. Wyłączny przedstawiciel Międzynarodowej Szkoty Masażu i Estetyki Manualistic dr Sergeya Shchurevicha w Polsce. www.manualistic.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej