Laserowe odmładzanie skóry

SPA

Fotolia_71312584_Subscription_Monthly_XL

Laserowe metody odmładzania skóry ma zastosowanie w szeroko pojętym likwidowaniu niedoskonałości zarówno twarzy, jak i ciała. Dostępne obecnie techniki laserowe umożliwiają poprawę jakości skóry i uzyskanie spektakularnych efektów zabiegowych bez konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych, które mogą wiązać się z ryzykiem powikłań oraz wydłużonym czasem rekonwalescencji.

Laserowe odmładzanie skóry stało się w ostatnich latach bardzo modnym i popularnym zabiegiem. Chociaż dostępnych jest wiele możliwych technik, zasadniczo wyróżniamy trzy podstawowe procedury: zabiegi nieablacyjne, ablacyjne oraz techniki łączone.

Fotodmładzanie bez uszkodzenia naskórka

Fotoodmładzanie laserowe nieablacyjne – remodeling bez uszkodzenia naskórka, to regeneracja skóry za pomocą wiązki laserowej, która polega na stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i poprawy jakości włókien kolagenowych. Dochodzi dzięki temu do znacznej poprawy jakości i elastyczności skóry oraz spłycenia zmarszczek. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla pacjentek z cechami znacznego fotouszkodzenia skóry oraz z niedoskonałościami związanymi z procesem starzenia. Nieablacyjne laserowe fotoodmładzanie ma wielokierunkowe zastosowanie, gdyż podczas jednej sesji zabiegowej możemy wpływać na redukcję drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczyń i porów, zmian potrądzikowych, przebarwień oraz na inne objawy fotouszkodzenia skóry. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii składającej się z minimum 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 3 do 4 tygodni. Pierwsze zauważalne zmiany widoczne są już kilka dni po każdym zabiegu, optymalny efekt uzyskuje się po 2-3 miesiącach, natomiast zagęszczenie i poprawa napięcia skóry utrzymuje się nawet do pół roku.

Zastosowane obecnie najnowsze technologie, takie jak np. w laserze Fotona – tryb smooth, pozwalają bardzo dokładnie i w pełni kontrolować cały proces zabiegowy. Zabieg polega na precyzyjnym podgrzaniu głębszych warstw skóry właściwej do 65˚C bez naruszenia ciągłości naskórka. W praktyce oznacza to, że tego typu zabiegi są praktycznie bezbolesne oraz stanowią dobrą alternatywę dla zabiegów ablacyjnych oraz pacjentów, którzy chcą uzyskać poprawę stanu skóry przy stosunkowo krótkim okresie rekonwalescencji.

Laser frakcyjny

Laserowe zabiegi ablacyjne najczęściej są wykonywane laserami frakcyjnymi. Taki zabieg polega na częściowym uszkodzeniu skóry i jednoczesnej stymulacji komórek do intensywnej produkcji kolagenu. Technologia laserów frakcyjnych bazuje na zjawisku frakcjonowanej termolizy, polegającym na wytworzeniu w skórze siatki nakłuć (mikrourazów kolumnowych, inaczej frakcji termalnych, otoczonych zdrową, nieuszkodzoną tkanką). Ten rodzaj resurfacingu pozwala w sposób kontrolowany usuwać i koagulować tkankę na różnej głębokości, gdyż otaczająca zdrowa tkanka wspiera szybkie gojenie i produkcję nowego kolagenu, który zagęszcza się i tworzy nową skórę. (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 1/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

dr n. med. Irena Walecka, mgr Monika Wysocka Instytut Zdrowia i Urody „Manufaktura  Urody”

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej