Jak wyleczyć blizny potrądzikowe?

SPA

Acne treatment with injection on girl's chinBlizny i przebawienia po trądziku dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nastolatków, jak i dorosłych. Nieleczone, często nawet w dojrzałym wieku są dużym utrapieniem i przyczyną kompleksów. Jakie są najskuteczniejsze sposoby, by się ich pozbyć? Odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości, która jako jedna z pierwszych w Polsce zastosowała terapię komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi do zaawansowanego leczenia blizn.

Czym charakteryzują się blizny potrądzikowe?

Są to blizny zanikowe, wnikające w głąb skóry. Powstają na skutek procesów zapalnych lub stosowania nieodpowiednich preparatów do leczenia trądziku. Występują najczęściej na czole, policzkach, w okolicach skroniowych oraz w okolicach żuchwy. Często są to blizny bolące, a przy okazji ich powstawania tworzą się także nieestetyczne, brązowe lub czerwone przebarwienia.

W jaki sposób leczyć te blizny?

To zależy, czy chodzi nam o szybką, ale mniej trwałą poprawę wyglądu, czy też o dłuższe, ale skuteczniejsze leczenie. W tym pierwszym przypadku mogą pomóc wszelkie peelingi i inne metody złuszczające. Dobrym wyborem jest np. mikropeeling, który ściera kolejne warstwy naskórka poprzez bardzo precyzyjne i kontrolowane przez lekarza złuszczanie. Metoda ta znana jest powszechnie jako mikrodermabrazja. Należy do zabiegów małoinwazyjnych, szybkich, a przy tym prawie bezbolesnych, dlatego jest bardzo popularna wśród pacjentów. Głębokość złuszczania jest dobierana indywidualnie do potrzeb danej osoby. Pod wpływem mikropeelingu usuwana jest górna warstwa naskórka i dochodzi do tzw. wypłaszczenia się blizn. W efekcie stają się one bardziej płaskie i dużo mniej widoczne. Zamiast mikrodermabrazji można też wybrać zabieg polegający na jednoczasowym zastosowaniu Dermapenu i peelingu TCA z dobrymi efektami końcowymi, choć na krótko. Możliwości jest więc wiele.

W drugim przypadku, kiedy oczekujemy bardziej długoterminowego efektu, warto postawić na zabiegi przebudowujące strukturę blizny. Mowa tu przede wszystkim o zabiegach autologicznych, czyli wykorzystujących ogromne możliwości regeneracyjne naszego własnego organizmu. (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 1/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

Urszula Brumer lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer. pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

CZYTAJ TAKŻE:

Musisz wiedzieć, że mamy ciasteczka i możemy ich użyć tylko do tego, byś był bardziej zadowolony z naszych treści. ok więcej